A verseny "selejtezője" a nevezési határidőig beérkező ételleírások és receptek értékelése volt, ezt követően alakult ki a nyolc párost felvonultató döntő mezőnye. A nevezőknek három fogásos menüt kellett elkészíteni, az iskolák, kórházak, önkiszolgáló éttermek konyháján dolgozó szakembereknek. A feladat olyan, az őszre jellemző nyersanyagokból álló ételsor elkészítése volt, ami a közétkeztetésben megvalósítható, nélkülözi a mesterséges adalékokat.
A verseny neve tulajdonképpen egy mozaikszó, ami az Országos Közétkeztetési Szakácsverseny betűiből áll össze. A főszervezők egy fiatalos elnevezésre törekedtek, ami a szakma fiatalítását is jelzi. Ezt erősítve a jelentkező csapatokban kötelezővé tették egy 25 év alatti versenyző indulását is. Ha a közétkeztetés szó felmerül, elsőre szinte mindenkinek az iskolások jutnak az eszükbe. A fiatalos nyelvezetben ez a szó mindennapos, csakúgy, mint az étkezés. A mögöttes üzenetben egy mai modern, élettel teli közétkeztetés rejlik, amely megteremtését célul tűzte ki az Étrend egyesület.
A verseny döntőjében végül a Sodexo csapata, Váradi Károly és Kövecses Ádám végzett az első helyen. Győzelmük talán nem okozott meglepetést, hiszen felkészülésüket a tavalyi Bocuse d'Or magyarországi versenyének második helyezettje, Szabó László támogatta.