13 szállodát vásárolt az Egyesült Királyságban az Accor

Az Accor bejelentette, hogy a HotelInvest, a Csoport hoteltulajdonos és befektetői üzletága, 13 szállodából álló portfóliót vásárolt a Tritaxtól, összesen 89 millió euró (71 millió font) értékben.

Ez összhangban van a meghatározott stratégiájával, mely szerint növeli a tulajdonolt szállodák számát az economy és középkategóriás szegmensben.A portfólió, mely 12 ibis és 1 ibis budget szállodát tartalmaz, 1194 szobát jelent, szerte az Egyesült Királyságban, kulcsfontosságú regionális helyszíneken: Coventry, Dél-Coventry, Birmingham Holloway Circus, Birmingham Bordesley, Leicester City, Plymouth, Sheffield City Shude, Liverpool, Manchaster Princess Street és London Stratford, London Thurrock és London Barking.

A vétel eredményeként a három, az Accor tulajdonában lévő szomszédos F1 szálloda Liverpoolban, London Barkingban és London Thurrockban a megvásárolt új ibis budget és ibis hotelekkel együtt kerülnek átalakításra, hogy racionalizálják a HotelInvest portfólióját.

A szállodákat 2001 óta az Accor üzemelteti változó bérleti dijas konstrukcióban, 2005 óta a Tritax ingatlan-befektető cégnek, különböző egyéni és magántulajdonosok képviseletében.

A felvásárlás a HotelInvest számára egy aktív időszakot követett az Egyesült Királyságban, ahol „sale & franchise back” konstrukcióban két szálloda, a Novotel Stevenage és a Novotel Nottinghamet került eladásra a Fairview Hotels részére. A Fairview egy kulcsfontosságú partner az Egyesült Királyságban 2008 óta, jelenleg 5 Accor szállodát tulajdonol és üzemeltet az országban: Mercure London Bloomsbury, Mercure Letchworth Hall, ibis Stevenage és most már a Novotel Nottingham és Novotel Stevenage. A Fairview komoly befektetéseket eszközöl mindét új tulajdonában lévő szállodába , hogy biztosítsa a Novotel márka által támasztott minőségi követelményeket.

„Ezek a tranzakciók demonstrálják az Accor képességét, hogy gyorsan és hatékonyan valósítsa meg a mindössze kilenc hónappal ezelőtt bejelentett új stratégiáját. Ez a HotelInvesten belül zajló átalakítási folyamatnak egy fontos szakasza, mely összhangban van a céljainkkal, vagyis értéket teremteni a befektetéseink hozamának optimalizálásával, miközben megerősítjük pozíciónkat, mint a legnagyobb economy és középkategóriás hoteltulajdonos az európai kulcspiacokon” – nyilatkozta John Ozinga, a HotelInvest vezérigazgatója.


A Ruby-brandhez tartozó luxushotel épül Máltán

A Ruby-brandhez tartozó luxushotel épül Máltán 

A müncheni központú Ruby Hotels bejelentette első máltai szállodaprojektjét, a Ruby Ninu közösségi munkatér (Workspace) tavaly februári megnyitását követően.
Pazar panoráma, téglasüti és üzleti kapcsolatok

Pazar panoráma, téglasüti és üzleti kapcsolatok 

Bemutatkozott a Clarion Hotel Vienna South.
NGM: februárban 1 millió feletti vendégérkezés a hazai szálláshelyeken

NGM: februárban 1 millió feletti vendégérkezés a hazai szálláshelyeken 

A belföldi vendégek száma 5,4 százalékkal 485 ezerre nőtt, míg a külföldi turisták száma több mint 22 százalékkal 536 ezer főre emelkedett.
Ennyit ettek-ittak egy év leforgása alatt a Tribe hotel vendégei

Ennyit ettek-ittak egy év leforgása alatt a Tribe hotel vendégei 

Beszédes adatok és izgalmas tapasztalatok egy hotel első évéből – így indult a TRIBE Budapest Stadium.
Moore-jelentés: a globális hotelipar eredményei 2024-ben

Moore-jelentés: a globális hotelipar eredményei 2024-ben 

A gazdasági kihívások és a geopolitikai bizonytalanság ellenére rekordévet zárt a nemzetközi szállodaipar.
Danubius-kutatás: mi számít a vendégnek, ha Budapesten foglal szállást?

Danubius-kutatás: mi számít a vendégnek, ha Budapesten foglal szállást? 

A Danubius Hotels (DH) a budapesti szállodáikba látogató külföldi turisták körében végzett kutatást.
Az egész hétvége a kutyabarátságról szól a tokaji ötcsillagos házban

Az egész hétvége a kutyabarátságról szól a tokaji ötcsillagos házban 

Ezzel hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Minaro Hotel Tokaj MGallery.
Az Accor hűségprogramja immár százmilliós tagsággal rendelkezik

Az Accor hűségprogramja immár százmilliós tagsággal rendelkezik 

A szállodacsoport globális hűség- és kedvezményprogramja most köszöntötte százmilliomodik tagját.
Határmenti családbarát szálloda az Accent Hotels portfóliójában

Határmenti családbarát szálloda az Accent Hotels portfóliójában 

Olyan megoldásokkal, amelyek a gyerekkel érkező vendégek kényelmét szolgálják.
Így állnak a foglalások eddig a tavaszi időszakban

Így állnak a foglalások eddig a tavaszi időszakban 

A Szallas.hu legfrissebb adatai szerint.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.