A turizmust ünnepelték a Hősök terén

A magyarországi ibis szállodák a Hősök terén közösségi aktivitással ünnepelték a Turizmus Világnapját.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A magyarországi ibis szállodák szeptember 27-én a Hősök terén ünnepelték a Turizmus Világnapját. A szállodák igazgatói és munkatársai friss almák osztásával és egy közösségi játékkal hívták fel a figyelmet a turizmus meghatározó szerepére a világban. A Turizmus Világnapját 1980 óta ünneplik világszerte. A nemzetközi kezdeményezést az ENSZ javaslatára a turizmus szerepének hangsúlyozására használják, nem csupán a gazdaságban, hanem a világ közösségeinek az életében is. Magyarországon a turizmus a GDP 9%-át adja, míg a foglalkoztatottság 11%-át teszi ki.

A magyarországi ibis szállodák a Turizmus Világnapja alkalmából a közösség és a környezettudatosság szerepét emelték ki a Hősök terén rendezett eseménnyel. A szombati rendezvényen több ezer almát osztottak szét Budapest egyik legfontosabb turisztikai látványosságánál az arra járóknak. Az eseményen részt vettek a magyarországi ibis szállodák igazgatói és a szállodák munkatársai is. Az eseményt gyermektánc-show színesítette.

Az esemény részeként az ibis szállodák egy játékra hívták a rendezvényen részt vevőket. Azok közül, akik az eseményről az ibis globális Facebook oldalára töltöttek fel képet, kisorsoltak egy szerencsés nyertest, aki egy budapesti hétvégét nyerhetett egy ibis szállodában. Az eseménnyel párhuzamosan a magyarországi ibis szállodákban is almával fogadták a vendégeket. Az ibis az Accor, a világ vezető szállodaüzemeltetőjének economy márkája, Magyarországon öt szállodával van jelen és szegmensének meghatározó szereplője a magyar szállodapiacon.

Forrás: Vendég & Hotel


Felmérés az európai szállodapiacról

Felmérés az európai szállodapiacról 

A befektetők több mint 90 százaléka fenntartaná vagy növelné szállodapiaci kitettségét, miközben Budapest is egyre erősebb pont a nemzetközi beruházók radarján.
Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre

Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre 

A luxuszsálloda-márka idén télen tér vissza Manilába.
Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában

Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában 

Hotelnyitások Montenegróban, Horvátországban, Üzbegisztánban és Örményországban.
    A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része

A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része 

Saját bakelitlemezt adott ki a TRIBE Hotels.
A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban

A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban 

A napokban fogadja első vendégeit a Balti-tenger térségének legnagyobb szállodája.
Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél

Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél 

Kristóf Kitti júniustól a szállodalánc központi értékesítési vezetőjeként folytatja pályafutását.
Alig jelent meg a rendelet – máris tiltakozik a szakma

Alig jelent meg a rendelet – máris tiltakozik a szakma 

Rövid a határidő: augusztusig rendezni kell a vendégmunkások helyzetét.
Tűz egy zalakarosi szálloda alagsorában

Tűz egy zalakarosi szálloda alagsorában 

A zalakarosi és a nagykanizsai hivatásos tűzoltók rövid idő alatt eloltották a tüzet.
Ilyen az Európai Szálláshely Barométer 2026

Ilyen az Európai Szálláshely Barométer 2026  

A jelentés 24 európai piac 1240 turisztikai és vendéglátóipari vezetőjének és menedzserének válaszain alapul.
Személyi változás a Hilton egyik budapesti tagjánál

Személyi változás a Hilton egyik budapesti tagjánál 

Hegedűs Dávid lett a Hampton by Hilton Budapest City Centre igazgatója.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.