Célegyenesben a négycsillagos gunarasi hotel építése

Ez év októberében várható az átadása annak a négycsillagos gyógy- és konferenciaszállodának, amely a Dombóvár-gunarasi gyógyfürdő területén épül. A 94 szobás, jelenleg Gunaras East & West Spa Resort néven futó hotel - melynek végleges elnevezéséről hamarosan döntés születik – szakmai projektmenedzsere, Dr. Kovács Tibor, aki pályafutása során több színvonalas hotel (Hotel Kikelet, Pécs, Hotel Dráva, Harkány, Hunguest Sun Resort, Montenegró) fejlesztésénél, majd nyitásánál bábáskodott korábban.

Az tavaly év elején indult, tervezetten 1,9 milliárd forintból megvalósuló beruházáshoz 570 millió forintos európai uniós támogatást nyert el a fürdő tulajdonosa. A fejlesztés különlegessége, hogy a hotel és a fürdő közös tulajdonban van, a szálloda is a fürdő területén valósul meg, így a szállóvendégek ingyenesen léphetnek be a fürdőbe.  A szállodában 200 férőhelyes étterem, két, egyenként 80 fős, de egybenyitható konferenciaterem, valamint két 30 székes tréningterem is várja majd a rendezvényturistákat. Business center és gyereksarok is készül, lesz lobby bár és presszó az épületben. A szálloda falai már állnak, a belsőépítészet,burkolás, bútorozás van még hátra. A hotel különlegessége, hogy a szobák 90%-a teraszos. Lesznek összenyitható, kádas, zuhanyzós és akadálymentes szobák, és belső squashpálya is épül a hotelben. Dr. Kovács Tibor véleménye szerint a szálloda egyedi kínálatot jelent majd a régióban elhelyezkedése, építészeti megoldásai és színvonalas szolgáltatásai miatt egyaránt.  

A fürdőben jövőre várható egy holisztikus szemléletű fürdőház építése, ahol élményelemek, gyerekmedence és szaunavilág és várja a látogatókat, akik ugyanitt három keleti fürdőkultúrával - hammam, indonéz és thai spa, onsen - is megismerkedhetnek.


Újra nyitva a családok és a wellness rajongók kedvence: a Hunguest Flóra

Újra nyitva a családok és a wellness rajongók kedvence: a Hunguest Flóra 

Évekkel ezelőtt, fejlesztés céljából zárt be az egri Hunguest Hotel Flóra azért, hogy 2024. december 18-án megújult külsővel és belsővel születhessen újjá.
Boeingből luxushotel

Boeingből luxushotel 

Felix Demin 2023 végén nyitotta meg a világ egyik legkülönlegesebb szálláshelyét: a Private Jet Villát.
Pihenés és konferenciaélet újratöltve:  nyitva Hajdúszoboszló ikonikus szállodája

Pihenés és konferenciaélet újratöltve: nyitva Hajdúszoboszló ikonikus szállodája 

A ház az elmúlt években teljesen megújult: a teljes felújtásnak köszönhetően modern külsővel és elegáns belső tereivel várja ismét vendégeit.
Új igazgató a Hunguest hévízi házainak élén

Új igazgató a Hunguest hévízi házainak élén 

2025. április 1-től Martos Andrást nevezték ki a Hunguest Helios és a Hunguest Panoráma szállodák igazgatójának.
Verdi Budapest Hotel: befejeződött a márkaváltás, jöhet a felújítás

Verdi Budapest Hotel: befejeződött a márkaváltás, jöhet a felújítás 

Új név, új arculat, új lehetőségek.
Tojásfestés, locsolkodás, wellness a húsvéti befutók

Tojásfestés, locsolkodás, wellness a húsvéti befutók 

A tavalyi évhez hasonlóan népszerű a húsvét a belföldi utazók körében – derült ki az egyik szállásfoglaló portál adataiból.
MSZÉSZ Dél-dunántúli régióülés: hosszabb foglalási ablakok, növekvő számú nyári foglalások

MSZÉSZ Dél-dunántúli régióülés: hosszabb foglalási ablakok, növekvő számú nyári foglalások 

Április 15-én, kedden zajlott a szakmai program Pécsett.
Az Emírségben nyitotta meg új egységét a Rove-lánc

Az Emírségben nyitotta meg új egységét a Rove-lánc 

A Rove Al Marjan Island szálloda az Al Marjan-sziget tengerpartján nyílt meg Rász el-Haimában.
Belföldi szállásfoglalások alakulása Q1 alatt

Belföldi szállásfoglalások alakulása Q1 alatt  

Főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában.
Luxusszállodát nyitott az Orient Express Rómában

Luxusszállodát nyitott az Orient Express Rómában 

Az Orient Express La Minerva a legújabb ötcsillagos szálloda, amely Rómában nyílt meg.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.