Cleanspire: a környezettudatos takarítás területén egyedülálló hazai újítás

Mondhatnánk, olyan ez a történet, mint a mesékben – csakhogy nem lenne igaz. Ugyan valóban volt két, a gimnáziumi padból frissiben kikerült fiatal – Chrobák Adrián és barátja, Uzoni Dávid - akik még 2018-ban, a ballagásukra kapott pénzükből a mindenütt használatos műanyagszívószálak helyett lebomló alternatívákkal kezdtek el kereskedni. Ekkor találkoztak először zöld tisztítószerekkel, melyeket a vendéglátóipar több szereplője is fenntartásokkal kezelt. Innen jött az ötlet, hogy egy új, egyedi innovációt hozzanak a piacra.

Chrobák Adrián (b) és Uzoni Dávid (j), az EcoHills Kereskedelmi Kft. alapítói
Chrobák Adrián (b) és Uzoni Dávid (j), az EcoHills Kereskedelmi Kft. alapítói

A kezdetekről

Időközben a portfóliójukba hasonló, komposztálható, zöld tulajdonságú tányérok, poharak, evőeszközök is bekerültek, de eszük ágában sem volt megállni. Igaz, egyvalamivel nem számoltak: miközben egyre többen rendeltek a fiúk környezetbarát zöld-termékeiből – a Covid- világjárvány megálljt parancsolt virágzó üzletüknek. Ők viszont arra használták a váratlan kényszerpihenőt, hogy még jobban kiszélesítették termékskálájukat: zöldtisztítószerek viszonteladásába fogtak.

A fiúk hamarosan realizálták, hogy az ügyfeleik nem voltak elégedettek a piacon lévő "zöld" tisztítószerekkel.. Ekkor találkoztak először zöld tisztítószerekkel, amikkel kapcsolatban a vendéglátóipar több szereplője is fenntartásokkal kezelt. Innen jött az ötlet, hogy egy új, egyedi innovációt hozzanak a piacra.. Pedig partnereik ekkor már nem voltak kevesen: mintegy 800 vendéglátós ügyféllel voltak folyamatosan üzleti kapcsolatban. Azt tapasztalták, hogy az általuk forgalmazott termékek hatékonysága egyrészt nem volt megfelelő, másrészt brutál sokat fizettek érte a vevők, ahogy ez zöldtermékeknél általában megszokott.

Vízben oldódó kapszulákból, többször használatos palackokból és helytakarékos vödrökből épül fel a portfolió
Vízben oldódó kapszulákból, többször használatos palackokból és helytakarékos vödrökből épül fel a portfolió

Az ötletről

Mivel ismert, hogy a tisztítószerek esetén – ökotermékek esetében is – a palackos termékeknél 95 százalékban vizet tartalmaznak, 5 százalékban pedig tisztítószert – innen jött az ötlet, hogy Adriánék ezt a bizonyos 5 százalékot váltják ki egy olyan pezsgőtablettával, amelyek mérhetően környezetbarát alternatívát nyújtanak a hagyományos tisztítószerekre.

Létrehoztak egy pezsgőtablettás tisztítócsaládot, még az egyik kereskedelmi csatorna ismert „Cápák között” műsorába is bekerültek újításukkal – csak éppen nem fogadták el azt a négy ajánlatot, amit kaptak a nagyvállalkozóktól.

Látva a piaci visszajelzéseket, a fiúk létrehozták egy professzionális termékcsaládot, mely a HoReCa szektor jelenlegi igényeit teljes körűen ki tudja elégíteni.

A takarító személyzetet színkódolt rendszer és kiegészítő anyagok segítik
A takarító személyzetet színkódolt rendszer és kiegészítő anyagok segítik

A jelenlegi helyzetről

Pontosan mi az, amit CleanspirePRO márkanévvel kínálnak? A CleanspirePRO termékek olyan előre porciózott, vízoldható fóliába csomagolt tisztítószerek, melyeket a megszokott módon és a megszokott hatékonysággal lehet használni. Csupán egy kapszulát kell dobni a palackba, mely egy rövid oldódási idő után azonnal használható. A garantált pontos adagolás mellett a termékek rengeteg helyet és időt takarítanak meg. A CleanspirePRO termékek olyan előre porciózott, vízoldható fóliába csomagolt tisztítószerek, melyeket a megszokott módon és a megszokott hatékonysággal lehet használni. Csupán egy kapszulát kell dobni a palackba, mely egy rövid oldódási idő után azonnal használható. A garantált pontos adagolás mellett a termékek rengeteg helyet és időt takarítanak meg.

Amit még érdemes tudni a világon egyedülálló fejlesztésükről: amit kínálnak – ízig-vérig magyar termék, minden alapanyagot a CleanspirePRO-hoz idehaza gyártanak és szereznek be, az ára pedig sok esetben ugyanannyi, mint a gyakran használatos egyéb tisztítószerek beszerzési összege, sőt, nem egy esetben 10-15 százalékkal olcsóbb azoknál.

Adrián és Dávid cége gyorsan, 72 órán belüli országos kiszállítással oldja meg termékeik terjesztését, és ahová elviszik a megrendelt tisztítószereket, ott a takarítószemélyzetnek az ingyenes betanítás is szolgáltatásuk része.


Designhotel a Lánchídnál – új szállodát nyitott a CPI Hotels

Designhotel a Lánchídnál – új szállodát nyitott a CPI Hotels 

A cseh anyacéggel rendelkező hotellánc új Mamaison szállodája már várja vendégeit Budapest szívében.
15 éve vörösben – a Kempinski ikonikus nagyköveteinek ünnepe

15 éve vörösben – a Kempinski ikonikus nagyköveteinek ünnepe 

Idén 15 éves a Lady in Red program, amely a Kempinski szállodalánc egyik legjellegzetesebb arculati eleme.
Friss, ropogós trendriport – 2025 májusi szállodai forgalomról

Friss, ropogós trendriport – 2025 májusi szállodai forgalomról 

Az idei év ötödik hónapjában Magyarországon 987 szálloda üzemelt.
Elégedett a szaktárca a tavasz utolsó hónapjában elért turisztikai eredményekkel

Elégedett a szaktárca a tavasz utolsó hónapjában elért turisztikai eredményekkel 

NGM: tovább dübörög a turizmus a hazai szálláshelyeken.
Négycsillagos reptéri szálloda Debrecenben

Négycsillagos reptéri szálloda Debrecenben 

Bemutatkozott az ibis Styles Debrecen Airport Hotel.
KSH-gyorsjelentés a hazai szálláshelyek májusi forgalmáról

KSH-gyorsjelentés a hazai szálláshelyek májusi forgalmáról 

Áprilisban a turisztikai szálláshelyeken 1,4 millió vendég 3,4 millió vendégéjszakát töltött el.
Új tulajdonosnál a Budapest Marriott Hotel

Új tulajdonosnál a Budapest Marriott Hotel 

Jó ideje árulták, mostanra megszületett a megállapodás: tulajdonost váltott a Duna-parti ötcsillagos szálloda.
MSZÉSZ: már lehet jelentkezni az Év Technológiai Újítása pályázatra

MSZÉSZ: már lehet jelentkezni az Év Technológiai Újítása pályázatra 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége idén is meghirdette társult tagjai részére az Év Technológiai Újítása pályázatot.
Rangos nemzetközi minősítést zsebelt be a dél-balatoni szálloda

Rangos nemzetközi minősítést zsebelt be a dél-balatoni szálloda 

Elsőként a balatoni házak közül Green Globe-minősítést kapott a Mövenpick BalaLand Resort.
Szallas.hu: Siófokra érkezett a legtöbb foglalás

Szallas.hu: Siófokra érkezett a legtöbb foglalás 

Rövidülnek, de nem maradnak el a nyaralások. Tények és tervek a magyarok belföldi vakációjáról – a szállásfoglaló portál adatai alapján.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.