Jelentősen nőtt a Danubius profitja

A Danubius Hotels Nyrt. az idén a harmadik negyedévben 3,08 milliárd forint adózás előtti profitot ért el, szemben az egy évvel korábbi 685 millió forinttal - közölte a társaság.

A konszolidált, nem auditált, a nemzetközi számviteli standard (IAS 34) alapján készült beszámoló szerint az első három negyedévben az adózás előtti eredmény 3,49 milliárd forint volt, míg az előző év azonos időszakában a csoport 21 millió forint veszteséget könyvelt el.
Az összes működési és egyéb bevétel az első három negyedévben 35,8 milliárd forint volt, 8 százalékkal magasabb a 2011. első kilenc havinál. A csoport szállodáinak foglaltsága 64 százalékos volt az időszakban, míg egy évvel korábban 62,4 százalék.

A cég magyarországi hoteljeinek bevétele 19,7 milliárd forintot ért el, 3 százalékkal nőtt, a foglaltság enyhén, 59,5 százalékról 61,5 százalékra emelkedett. A működési nyereség 317 millió forinttal javulva 450 millió forintot ért el.

A cseh szállodák jelentős, 16 százalékos bevételnövekedést, és az akvizíció óta elért legmagasabb nyereséget mutatták: a működési nyereség 1,2 milliárd forint volt, míg tavaly ilyenkor 790 millió forint. A szlovák szegmens árbevétele 11 százalékkal nőtt, részben a forintgyengülés hatására. A működési nyereség itt az első kilenc hónapban 617 millió forint volt, szemben a tavalyi 303 milliós veszteséggel. A román szegmens bevétele 14 százalékkal 1,47 milliárd forintra nőtt, a profit az előző év első három negyedévi 323 millió forintról 462 millió forintra emelkedett.

A csoport pénzügyi eredménye 2012 első három negyedévében 746 millió forint nyereség volt, szemben a tavalyi első három negyedéves 1,57 milliárdos veszteséggel, elsősorban az árfolyamváltozásoknak köszönhetően.

A beruházások és befektetések értéke 2012 I-III. negyedévében 1,5 milliárd forintot tett ki, szemben a bázisidőszaki 3,4 milliárd forinttal, amikor jelentős gyógyászati beruházások történtek a cseh, szlovák és romániai leányvállalatoknál.

A csoport átlagos létszáma 2012 első három negyedévében 4 százalékkal tovább csökkent, így 4381 fő volt, szemben a tavalyi 4544 fővel.

A Danubius papírjaival a BÉT "A" kategóriájában kereskednek, a részvény kedden 2685 forinton zárt, az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyama 3395, a legalacsonyabb 2150 forint volt.

Forrás: MTI


Itt is lesz tagja a luxusszállodaláncnak

Itt is lesz tagja a luxusszállodaláncnak 

A Hyatt luxusszállodalánc folytatja terjeszkedését a régióban az AluaSoul Sunny Beach megnyitásával Bulgáriában.
Bővíti lengyelországi portfólióját az IHG Hotels & Resorts

Bővíti lengyelországi portfólióját az IHG Hotels & Resorts  

Az IHG portfóliója Lengyelországban meghaladja a 30 működő és fejlesztés alatt álló szállodát.
Balaton-felvidéki egységekkel bővült az Eventrend portfóliója

Balaton-felvidéki egységekkel bővült az Eventrend portfóliója 

A Hazai Provence butikhotel és a 84 Bisztró a magyar cégcsoporthoz került.
SopronFest idején elegáns szalonzene a Hotel Mimiben

SopronFest idején elegáns szalonzene a Hotel Mimiben 

A soproni Lőverek egy apró. romantikus szálláshelyén igazi házi muzsika szól majd a fesztivál ideje alatt.
Miért fontos az STR a szállodák napi működése során?

Miért fontos az STR a szállodák napi működése során? 

Az STR (Smith Travel Research) egy nemzetközileg elismert rendszer, amely segíti a szállodákat teljesítményük nyomon követésében és összehasonlításában.
Friss trendriport :  hazai szállodai helyzet 2025. áprilisában

Friss trendriport : hazai szállodai helyzet 2025. áprilisában 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége elkészítette áprilisi trendriportját a KSH adatai alapján.
Novotel-WWF együttműködés a fenntarthatóság érdekében

Novotel-WWF együttműködés a fenntarthatóság érdekében 

A hotellánc a franciaországi WWF-fel partnerségben kidolgozta a fenntartható tengeri eredetű élelmiszerekkel kapcsolatos alapelveket.
KSH: áprilisi vendégérkezés adatok

KSH: áprilisi vendégérkezés adatok 

2025 áprilisában a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken 1,4 millió vendég 3,4 millió vendégéjszakát töltött el.
MSZÉSZ közgyűlés: luxusturizmus, városfejlesztés és Budapest turizmusának jövője

MSZÉSZ közgyűlés: luxusturizmus, városfejlesztés és Budapest turizmusának jövője 

A beszélgetés során arról értekeztek, hogy mit jelent valójában a „luxus desztináció”.
Adatok, irányok, kihívások – Somlyai Zoltán elnöki beszámolója a szállodaipar helyzetéről

Adatok, irányok, kihívások – Somlyai Zoltán elnöki beszámolója a szállodaipar helyzetéről 

Mi történt eddig 2025-ben, és mi vár a hazai szállodaiparra a közeljövőben?

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.