Hermesz János a felújítási munkálatok kapcsán elmondta: a beruházás költsége tartalmazza az ingatlan vételárát is, és a műemléki védettség alatt álló épületet az eredeti állapotának megfelelően újítják fel.
Az épületdiagnosztika alapján teljesen újra kellett tervezni az egész épületet, mert annak levéltári adataival a valóságos állapota és anyaga nem egyezett, emiatt egymilliárd forinttal nőttek a kivitelezési költségek.
Az építés miatt jelenleg felvonulási területnek használt Petőfi utcát idén novemberben visszaadják a forgalomnak. Az építésben csak műemlékvédelmi-restaurálási referenciával rendelkező cégek vehetnek részt. A Ferenciek tere és a Petőfi Sándor utca közötti passzázs folyamatosan nyitva lesz a nagyközönség számára is a szálloda üzemelése alatt.
Pólus Károly, az épületet tervező Archikon Kft. vezetője elmondta, hogy 2014 óta foglalkoznak az épület tervezésével, az eredeti épület építése 1909-ben kezdődött. Az épület érdekességei közt említette, hogy a homlokzat Európa legnagyobb kerámia homlokzata, amelyet több mint 400-féle Zsolnay-kerámia borít. Az épület egyébként eredetileg a Belvárosi Takarékpénztár épülete volt, és vételekor - 1906-ban - Budapest legdrágább ingatlanjának számított. Dupla lépcsőháza, homlokzati megoldása és belső díszítései miatt a főváros legszebb épületei közé tartozott elkészültének pillanatátótl kezdve.
Fazekas Tamás, a Párisi Udvarban nyíló ötcsillagos szálloda igazgatója arról számolt be, hogy az üzleti utazókra fókuszáló hotel 110 szobás lesz, 18 lakosztállyal, wellness-részleggel és konferenciatermekkel. A legfelső szinten 2 luxusrezidenciát rendeznek be, fantasztikus panorámával, és az elképzelhető legtöbb kényeztető elemmel felszerelve. Alapvetően üzletemberek a ház célcsoportja, a ház konferencia-szintje a belső udvarra néz. A hotel neve Párisi Udvar Hotel Budapest lesz.
2014 nyarán nyílt, többfordulós nemzetközi pályázaton az épületet a Mellow Mood csoport magyar projektcége, a Párizs Property Kft. vásárolta meg a belvárosi önkormányzattól. Az épület tulajdonosa a Mellow Mood csoport, a vételár 2,1 milliárd forint volt. A cégcsoport 1986 óta működik Magyarországon, és 1997 óta fejlesztenek ingatlanokat. A belvárosban tucatnyi szállodát birtokolnak és üzemeltetnek, mintegy ötszáz embert foglalkoztatnak, a Párisi Udvar Hotel Budapest a 13. szállodájuk lesz. A Mellow Mood Group tulajdonos-ügyvezetőit, Sameer Hamdan és Zuhair Awad jordániai üzletembereket egymás után negyedjére is beválasztották 2017-ben az 50 legbefolyásosabb személy közé a magyar turizmusban.
Forrás: Vendég & Hotel/MTI