Levélben köszöntötte a szállodásokat a kormánybiztos

Bienerth Gusztáv kormánybiztos elfoglaltsága miatt nem tudott részt venni a Magyar Szállodaszövetség idei közgyűlésén, azonban levélben köszöntötte a résztvevőket.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

„Legnagyobb sajnálatomra nem tudok személyesen eleget tenni a meghívásnak, mivel a közgyűlés napján a Budapest 2024-es olimpiai pályázat küldöttségét vezetem a Nemzetközi Olimpiai Bizottság svájci székhelyén” – írta a kormánybiztos.

„Bízom abban, hogy a közgyűlés nemcsak egy sikeres és eredményes évről tud számot adni, hanem értékeli és elismeri Magyarország Kormányának a turizmus fejlesztésével összefüggő számtalan döntését és intézkedését is. Önök ezeket jól ismerik, hiszen érdemi és rendszeres az együttműködés a kormánybiztosság és az MSZÉSZ között. Ismerik a Kormány stratégiai döntését is, hogy a turizmust egy fejlesztési ágazatnak minősítette, ahová célszerű és érdemes befektetni, hiszen abból a nemzetgazdaság egésze profitálhat. Ez az a nemzetgazdasági terület, ahol a kis- és középvállalkozások, a nagy befektetők, a magyarok és a külföldiek egyaránt megtalálhatják üzleti számításukat, amennyiben a befektetések eredményeit nemcsak mennyiségi, hanem minőségi értelemben is fejleszti a turisztikai kínálat.

Bízom abban, hogy a közgyűlés nemcsak a 2016-os évek értékeli pozitívan, hanem támogatja az előttük álló feladatokat is, és az egész ágazat érdekében történő fejlesztések során a megkezdett irányban folytatódhat tovább az együttműködés” – olvashattuk a levélben.


Friss KSH-jelentés a májusi vendégforgalom alakulásáról

Friss KSH-jelentés a májusi vendégforgalom alakulásáról 

A tavasz utolsó hónapjában a vendégek száma nőtt, a vendégéjszakáké csökkent.
Változik az Airbnb-szabályozás Józsefvárosban

Változik az Airbnb-szabályozás Józsefvárosban 

A testület által megszavazott koncepció szerint kerületi szinten 3,5 százalék lesz a korlát.
Új bisztrómárka a Danubius egységeinél

Új bisztrómárka a Danubius egységeinél 

Budapesten és Balatonfüreden.
Luxusüdülővé alakítják át Berlusconi sokat látott szardíniai villáját

Luxusüdülővé alakítják át Berlusconi sokat látott szardíniai villáját 

Új korszak kezdődhet Szardínia egyik legismertebb és legtitokzatosabb ingatlanának történetében.
Felmérés az európai szállodapiacról

Felmérés az európai szállodapiacról 

A befektetők több mint 90 százaléka fenntartaná vagy növelné szállodapiaci kitettségét, miközben Budapest is egyre erősebb pont a nemzetközi beruházók radarján.
Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre

Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre 

A luxuszsálloda-márka idén télen tér vissza Manilába.
Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában

Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában 

Hotelnyitások Montenegróban, Horvátországban, Üzbegisztánban és Örményországban.
    A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része

A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része 

Saját bakelitlemezt adott ki a TRIBE Hotels.
A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban

A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban 

A napokban fogadja első vendégeit a Balti-tenger térségének legnagyobb szállodája.
Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél

Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél 

Kristóf Kitti júniustól a szállodalánc központi értékesítési vezetőjeként folytatja pályafutását.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.