A Danubius Hotels Group vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy 25 nyelvtanár, hét számítástechnikai oktató és nyolc tréner foglalkozott a munkatársak képzésével három hónapon keresztül.
A TÁMOP pályázatok célja a foglalkoztatás bővítése, az emberi erőforrások fejlesztése, a munkaerő-piaci és társadalmi diszkrimináció csökkentése. Ennek értelmében állították össze a pályázatukat, amelyen mintegy 136 millió forintot nyertek el, ebből 52 milliót a képzésekre fordíthattak, a fennmaradó összeget pedig munkahelymegőrzésre. A pályázathoz 10 százalék önrészt kellett garantálni.
- A szakmát nagyon mélyen érintette a válság, visszaesett a forgalom, és nem szerettünk volna a jól képzett munkatársi gárdából senkit sem elküldeni, ezért örültünk a pályázat sikerének - mondta Kőszegváry Ferenc.
Három téma-és munkakörben indítottak képzéseket. Sor került a vezetőkre és az értékesítőkre is, és a munkatársakat a nyelvi és az informatikai oktatásra hívták. A cégnél 2075-en dolgoznak, közülük minden negyedik tanult a három hónap alatt.
A kiválasztott 530 munkatársból 319-en tanultak nyelvet, az előzetes felmérés alapján választhattak az orosz, az angol, a német, és a spanyol nyelvtanulás mellett. - Nehéz volt úgy megszervezni ezeket a képzéseket, hogy a cég 23 szállodájából úgy küldjük képzésre a dolgozókat, hogy azt a vendég ne érezze meg, de sikerült - mondta a vezérigazgató-helyettes, aki abban bízik, hogy a szállodai munka színvonala is emelkedett a képzésekkel.