Legjobban a budapesti szállodák kihasználtsága (65-70%) alakult, legalacsonyabb kihasználtsággal az ország keleti részén működő négy-öt csillagos szállodák (41%) működtek. Egy kiadott szállodai szoba bruttó átlagára 15100 forint volt, ami jelentős növekedést jelent a tavalyi év hasonló időszakához képest. A négycsillagos, illetve a vidéken működő ötcsillagos szállodák átlagosan 11700-14800 forintért, a háromcsillagos egységek 6400-9000 forintos átlagáron adták szobáikat. Az átlagár a három- és a négycsillagos szállodák estében is Budapesten és Nyugat-Magyarországon magasabb volt. Egy kiadható szállodai szobára átlagosan 8700 forint bruttó szobaárbevétel jutott. A bruttó szobaárbevétel a budapesti négycsillagos és a keleti régióban fekvő háromcsillagos szállodák esetében növekedett a legmarkánsabban. Budapesten a vendégéjszakák száma 7-12 százalékkal növekedett, a Balatonnál 2-4 százalékkal kevesebb éjszakát regisztráltak, július hónapban azonban 2-6 százalékkal nőtt a vendégéjszakák száma.
Növekedett a vendégéjszakák száma Magyarországon – közölte a KSH
A 2005. január és július közötti időszakban növekedett a vendégéjszakák száma az előző év hasonló időszakához képest, a szállodák átlagosan 58 százalékos szobakapacitás- kihasználtsággal működtek, a 179 kijelölt, illetve önként csatlakozó szálloda beküldött adatai alapján.
Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?
Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.
A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része
Saját bakelitlemezt adott ki a TRIBE Hotels.
A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban
A napokban fogadja első vendégeit a Balti-tenger térségének legnagyobb szállodája.
Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél
Kristóf Kitti júniustól a szállodalánc központi értékesítési vezetőjeként folytatja pályafutását.
Alig jelent meg a rendelet – máris tiltakozik a szakma
Rövid a határidő: augusztusig rendezni kell a vendégmunkások helyzetét.
Tűz egy zalakarosi szálloda alagsorában
A zalakarosi és a nagykanizsai hivatásos tűzoltók rövid idő alatt eloltották a tüzet.
Ilyen az Európai Szálláshely Barométer 2026
A jelentés 24 európai piac 1240 turisztikai és vendéglátóipari vezetőjének és menedzserének válaszain alapul.
Személyi változás a Hilton egyik budapesti tagjánál
Hegedűs Dávid lett a Hampton by Hilton Budapest City Centre igazgatója.
Novotel: erősödő óceánvédelmi szerepvállalás
Érdemi intézkedésekkel támogatják a világ óceánjainak fenntarthatóságát.
Eurostat: emelkedő vendégéjszaka számok az EU-ban
A legnagyobb növekedést a turisztikai szálláshelyeken eltöltött éjszakák számában az év első negyedévében Írországban jegyezték fel.
Személyi változás a Hunguestnél
A nyugat-magyarországi Bükfürdőről érkezik a horvátországi Hotel Miramar új igazgatója.
Interjú
Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén
Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?
Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről
Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.