A Kehidakustányban 2010-ben épült, wellnessrészleget is működtető szállodában egymilliós befizetéssel évi egyhetes vakációzást lehetett megvásárolni négyfős apartmanban. Az üdülési jogokkal rendelkezők nyaralása már a nyitás évében megindult. Sokan éltek is a lehetőséggel, ám már a szálloda működésének első éve sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A hotel pénzügyei olyannyira nem alakultak jól, hogy a Club Kehida Kft. 2012. márciusában csődöt jelentett. A cég vezetése akkor még abban reménykedett, hogy meg tudnak egyezni a szálloda és az apartmanok megépítését finanszírozó CIB Bankkal. A társaság vezetője, Gombás Péter úgy érvelt: a szálloda nincs "túlhitelezve". A hotel pedig a csődeljárás alatt is zavartalanul működött tovább, bár a cég ellen ekkor már 8 végrehajtás volt folyamatban.
A szálloda tulajdonosa ellen ugyanakkor végül felszámolási eljárás indult – a cég kötelezettségállománya ekkor 1,2 milliárd forintra rúgott, vélhetően a beruházásra fordított hiteltartozása miatt –, melynek során 2013. szeptemberében a hotelt új tulajdonos, a siófoki MODO Group Kft. vásárolta meg. Az új tulaj a felszámolótól per és tehermentesen vásárolta meg az ingatlant, ez pedig az üdülési joggal rendelkezők számára nem jelentett jó hírt.
Az új tulajdonos megszólal
Az új tulajdonos, illetve a szállodát bérletben üzemeltető cég, a Service 4 You Management Kft. megpróbálta megértetni a korábban üdülési jogot kötőkkel, hogy a kialakult helyzetről nem ők tehetnek, az a korábbi tulaj és az üdülési jogokat közvetítő cégek hibája. "Tisztában vagyunk vele, hogy Önöket megkárosították" – fejtette ki a tájékoztatón Klemm Balázs, a Service 4 You egyik tulajdonosa.
Az új tulajdonos és üzemeltető ugyanakkor egy megoldást is kidolgozott az üdülési jogukat vesztetteknek. A kehidakustányi ingatlanból leválasztanak egy apartmant (egy siófoki ingatlanból pedig egy másikat, hiszen itt is van érdekeltsége a tulajdonosnak), melyet egy újonnan létrehozandó gazdasági társaság tulajdonába adnak. Annak alapítója a fennálló 100 százalékos üzletrészből annyi, egyenlő névértékű részt ad el, ahányan az üdülési jogok korábbi tulajdonosai közül a megadott határidőig írásban bejelentik vételi szándékukat a tulajdonosok felé.
Merthogy az üzletrészt meg kellene vásárolni, 270 ezertől 610 ezer forint terjedő beszállási költséggel (az olcsóbb rész a téli, kora tavaszi, míg a drágább a nyári időszakra vonatkozik). A tulajdonos és üzemeltető szerint is ez sokkal erősebb használati jog lenne, mivel tulajdonjogot szereznének az adott apartmanban – így biztos lenne a befizetett pénz. A két cég azt is felajánlotta, hogy idén még az évi üzemeltetési díj – 69 ezer forint – fejében igénybe vehetik egy hétre az üdülést a jog korábbi tulajdonosai, vagyis van egy évük eldönteni, hogy be akarnak-e szállni az adott apartmanba, vagy sem. Az ötletet a várakozásoknak megfelelően nem fogadták kitörő örömmel az érintettek.
Forrás: HVG