Több vendég a hazai szállodákban

Októberben a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 1,7, a belföldi vendégeké pedig 12 százalékkal nőtt az egy évvel korábbi mutatókhoz képest, a szálláshelyek vendégforgalma összességében 6,4 százalékkal emelkedett - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) hétfőn.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A tavaly októberinél 2,7 százalékkal több, összesen 398 ezer külföldi vendég 1 millió 10 ezer éjszakát töltött a kereskedelmi szálláshelyeken.A legnagyobb forgalmat adó országok közül az Egyesült Királyságból, az Egyesült Államokból és Csehországból rendre 24, 10, illetve 7,8 százalékkal több, míg Oroszországból, Németországból és Ausztriából 9,8, 2,5, illetve 2,0 százalékkal kevesebb vendég érkezett az előző év októberéhez képest.

A 12,4 százalékkal több, 418 ezer belföldi vendég 940 ezer éjszakát töltött a kereskedelmi szálláshelyeken. A szálláshelyek folyó áron számolt bruttó árbevétele 14,6 százalékkal emelkedett októberben az előző évihez képest, megközelítve a 30,6 milliárd forintot. Ezen belül a szállásdíjbevétel mintegy 18 százalékkal csaknem 18 milliárd forintra bővült. A vendéglátásból 6,4 milliárd forint folyt be, 9,1 százalékkal több, mint az elmúlt év októberében.

A forint/euró havi átlagárfolyama 308 forint volt, 13 forinttal gyengébb a 2013. októberinél - közölte a KSH.

A szállodák szobakihasználtsága átlagosan 56 százalékot ért el, 3,4 százalékponttal többet a tavaly októberinél. Az öt- és a négycsillagos egységek, továbbá a gyógyszállók szobáinak igénybevétele kiemelkedő, 77, 67, illetve 67 százalékos volt.

A kiadott szállodai szobák bruttó átlagára 17 328 forint, az egy kiadható szállodai szobára jutó szállásdíj (bruttó REVPAR) 9752 forint, a teljes árbevétel (TREVPAR) 16 922 forint volt.A bruttó átlagár 11, az egy kiadható szobára jutó szállásdíj pedig a kapacitáskihasználtság javulásával 16 százalékkal emelkedett.

A működő kereskedelmi szálláshelyek jelentése alapján októberben 1756 egység fogadott el Széchenyi Pihenőkártyát, a kártyatulajdonosok 1,2 milliárd forintot költöttek összesen ezzel a fizetőeszközzel, a 2013. októberinél 3,5 százalékkal többet. 

Forrás: MTI


Felmérés az európai szállodapiacról

Felmérés az európai szállodapiacról 

A befektetők több mint 90 százaléka fenntartaná vagy növelné szállodapiaci kitettségét, miközben Budapest is egyre erősebb pont a nemzetközi beruházók radarján.
Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre

Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre 

A luxuszsálloda-márka idén télen tér vissza Manilába.
Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában

Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában 

Hotelnyitások Montenegróban, Horvátországban, Üzbegisztánban és Örményországban.
    A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része

A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része 

Saját bakelitlemezt adott ki a TRIBE Hotels.
A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban

A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban 

A napokban fogadja első vendégeit a Balti-tenger térségének legnagyobb szállodája.
Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél

Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél 

Kristóf Kitti júniustól a szállodalánc központi értékesítési vezetőjeként folytatja pályafutását.
Alig jelent meg a rendelet – máris tiltakozik a szakma

Alig jelent meg a rendelet – máris tiltakozik a szakma 

Rövid a határidő: augusztusig rendezni kell a vendégmunkások helyzetét.
Tűz egy zalakarosi szálloda alagsorában

Tűz egy zalakarosi szálloda alagsorában 

A zalakarosi és a nagykanizsai hivatásos tűzoltók rövid idő alatt eloltották a tüzet.
Ilyen az Európai Szálláshely Barométer 2026

Ilyen az Európai Szálláshely Barométer 2026  

A jelentés 24 európai piac 1240 turisztikai és vendéglátóipari vezetőjének és menedzserének válaszain alapul.
Személyi változás a Hilton egyik budapesti tagjánál

Személyi változás a Hilton egyik budapesti tagjánál 

Hegedűs Dávid lett a Hampton by Hilton Budapest City Centre igazgatója.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.