Új vezérigazgató a Corinthia Hotel Budapest élén

A Corinthia Hotels a máltai Jean Pierre Mifsudot nevezte ki a Corinthia Hotel Budapest új vezérigazgatójává.

A vendéglátó- és szállodaiparban közel húsz éves nemzetközi vezetői tapasztalattal rendelkező, máltai szakember a Marina Hotel Corinthia Beach Resortból érkezett Budapestre és vette át Thomas M. Fischer helyét, aki a Corinthia Hotel London igazgatóként folytatja munkáját.

Jean Pierre Mifsud új pozíciójában a díjnyertes szálloda irányításáért, az optimális szintű vendég- és dolgozói elégedettségért és a nyereséges működésért felelős. Mindezt annak érdekében, hogy a hotel nemzetközi viszonylatban továbbra is virágzó vállalkozásként működhessen.

A máltai üzletember az 1990-es évek közepén hazájában, a Corinthia Hotel St George’s Bay-ben kezdte pályafutását, felsővezetői tapasztalatait pedig a Corinthia Hotels további máltai és lisszaboni szállodájáiban szerezte.

„A Corinthia Hotel Budapest egy új és jelentős állomás számomra, éppen ezért izgatottan nézek elébe a rám váró feladatoknak. Célom, hogy továbbra is megőrizzük az 1896-os nyitás óta ránk hagyományozott értékeket, és természetesen mindemellett továbbra is a legmagasabb színvonalon legyünk képesek megfelelni a azoknak az elvárásoknak, amelyeket a jelenkor legigényesebb vendégei támasztanak a szállodai szolgáltatások vonatkozásában” – nyilatkozta az új vezérigazgató.

„Amióta a ’90-es években csatlakozott hozzánk, Jean Pierre Mifsud urat a Corinthia Hotels felbecsülhetetlen értékű nagyköveteként tartjuk számon. Karrierjének következő, budapesti állomásaként a Corinthia Hotel Budapest vezetésével nem kevesebbet vállal, mint hogy ez a kulturális és történelmi értékekkel bíró szálloda továbbra is a főváros egyre növekvő turisztikai piacának egyik legfényesebb ékköve legyen” – fogalmazott Simon Naudi, a Corinthia Hotels központi vezérigazgatója.

Jean Pierre Mifsud karrierjének kezdete után a máltai és lisszaboni szállodákat követően 2007-ben a vendéglátóiparban is jelentős sikereket ért el, számos népszerű éttermet üzemeltetve hazájában. 2010-ben visszatért a szállodaiparba és a Corinthia Palace Hotel & Spa operatív igazgatójaként kapott megbízatást. Karrierje ezt követően a Corinthia Hotel St. George’s Bay szállodában folytatódott, majd 2013-ban hotel menedzseri kinevezében részesült a szintén máltai Marina Hotelben, ahol hamarosan szállodaigazgatónak nevezték ki.


15 éve vörösben – a Kempinski ikonikus nagyköveteinek ünnepe

15 éve vörösben – a Kempinski ikonikus nagyköveteinek ünnepe 

Idén 15 éves a Lady in Red program, amely a Kempinski szállodalánc egyik legjellegzetesebb arculati eleme.
Friss, ropogós trendriport – 2025 májusi szállodai forgalomról

Friss, ropogós trendriport – 2025 májusi szállodai forgalomról 

Az idei év ötödik hónapjában Magyarországon 987 szálloda üzemelt.
Elégedett a szaktárca a tavasz utolsó hónapjában elért turisztikai eredményekkel

Elégedett a szaktárca a tavasz utolsó hónapjában elért turisztikai eredményekkel 

NGM: tovább dübörög a turizmus a hazai szálláshelyeken.
Négycsillagos reptéri szálloda Debrecenben

Négycsillagos reptéri szálloda Debrecenben 

Bemutatkozott az ibis Styles Debrecen Airport Hotel.
KSH-gyorsjelentés a hazai szálláshelyek májusi forgalmáról

KSH-gyorsjelentés a hazai szálláshelyek májusi forgalmáról 

Áprilisban a turisztikai szálláshelyeken 1,4 millió vendég 3,4 millió vendégéjszakát töltött el.
Új tulajdonosnál a Budapest Marriott Hotel

Új tulajdonosnál a Budapest Marriott Hotel 

Jó ideje árulták, mostanra megszületett a megállapodás: tulajdonost váltott a Duna-parti ötcsillagos szálloda.
MSZÉSZ: már lehet jelentkezni az Év Technológiai Újítása pályázatra

MSZÉSZ: már lehet jelentkezni az Év Technológiai Újítása pályázatra 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége idén is meghirdette társult tagjai részére az Év Technológiai Újítása pályázatot.
Rangos nemzetközi minősítést zsebelt be a dél-balatoni szálloda

Rangos nemzetközi minősítést zsebelt be a dél-balatoni szálloda 

Elsőként a balatoni házak közül Green Globe-minősítést kapott a Mövenpick BalaLand Resort.
Szallas.hu: Siófokra érkezett a legtöbb foglalás

Szallas.hu: Siófokra érkezett a legtöbb foglalás 

Rövidülnek, de nem maradnak el a nyaralások. Tények és tervek a magyarok belföldi vakációjáról – a szállásfoglaló portál adatai alapján.
„Nyaralj most, fizess később” – Ki áll a Hilaris Hotels mögött?

„Nyaralj most, fizess később” – Ki áll a Hilaris Hotels mögött? 

A milliárdos, akiről ma mindenki beszél, de kevesen ismerik igazán.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.