Információk szerint az érintett felek már az áralkun is túl vannak — hangzott el a békéscsabai városházán tartott sajtótájékoztatón. Hanó Miklós, Békéscsaba gazdasági ügyekért felelős alpolgármestere elmondta, a megyeszékhelyen jártak a vásárló és az eladó képviselői egyaránt, a felek egyeztettek elképzeléseikről az önkormányzat képviselőivel is.
„A befektetők szállodát kívánnak építeni a Körös Hotelnél. Tennék mindezt úgy, hogy a jelenlegi épület felhasználásával, egy Ybl Miklós-díjas magyar építész tervei alapján alakítanák ki Békéscsaba egyik új szálláshelyét. Tehát bontani nem kell, ezt egyébként a nemrégiben elvégzett statikai vizsgálatok is igazolták” — hangsúlyozta az alpolgármester.
Elmondta, a következő közgyűlésre szeretnék behozni azokat a hatósági feladatokat, rendezési terveket, melyeknek elfogadását a város vállalta fel az ügylet mielőbbi létrejötte érdekében. Hanó Miklós hozzátette, hogy a tárgyalás során a befektetőkről kiderült, idehaza már két szállodát is működtetnek sikeresen. „A vevőktől azt is megtudtuk, hogy a belvárosi környezet átalakulása, a Csabagyöngye felépítése, valamint a főtér és vonzáskörzetének megújítása is motiválta őket vételi szándékukban.”
Hanó Miklós szerint szerződéskötés egy hónapon belül várható az ügyben, a munkálatok a jelenlegi tervek szerint egy-másfél évig tartanának, és a vásárló uniós forrás bevonását is tervezi a kivitelezéshez.
A Körös Hotel |
A Körös Hotel az 1970-es évek elején épült fel, hosszú ideig a város nívós szállodája volt. A vendégek a '70-es évek végén már vörös szőnyegen léphettek be az épületbe. A rendszerváltás után azonban elhanyagolták, a 2000-es évektől már romos állapotba került. Az épületet hajléktalanok foglalták el, és az injekcióstűktől az ürülékig sok mindent találtak már ott. A békéscsabaiak többsége nem nézi jó szemmel, hogy az egykori hotel ilyen régóta van katasztrofális állapotban, a tervezett befektetésnek köszönhetően azonban most újra felvirágozhat a legendás szálló. |
Forrás: Turizmus Online / Tourinform Békéscsaba