Ugyanakkor az év első 10 hónapjának eredményei figyelemre méltóak voltak, a szállodai szolgáltatók visszanyerték, vagy valamivel meghaladták a (2015-ös eseményeket követő visszaesést megelőző) 2014-es szintet. November 23-27 között a becslések szerint 20 000 és 25 000 éjszakát már töröltek decemberre: a hétvégeket, különösen a szilvesztert érintették legmagasabb számban a lemondások.
Héguy Roland, az Idegenforgalmi Szövetség elnöke attól tart, hogy "Párizs és Franciaország barátságos képét mészárolták le" a sárga mellényesek erőszakba torkolló zavargásai és hogy ez karácsonyi ünnepekre is hatással lesz: "úgy vélem, a karácsonyi ünnepeket veszélyeztettés, sőt tönkretették" - mondta Héguy.
A Párizsban megrendezett sárgamellényes demonstráció nem csak a szállodaiparnak okoz komoly károkat: kiégett autók, törött ablakok, kifosztott üzletek, tönkretett utcai bútorok maradtak nyomában Franciaország-szerte.
A sárgamellényesek többsége a vidéki alsó középosztály bérből és fizetésből élő rétegéhez tartozik, és igazságtalannak tartja a kormány szociális és adópolitikáját, amely ellen november 17-én kezdődtek országszerte tüntetések a közutakon épített úttorlaszok mentén. A francia kormány - eleget téve a sárgamellényes mozgalom legfőbb követelésének - a múlt héten bejelentette, hogy eltörli az üzemanyagadó jövőre tervezett emelését és életszínvonal-megőrző intézkedésekkel helyettesíti azt, de a tüntetők ezt már kevésnek tartják, és egyre több szociális jellegű követelést támasztanak, valamint Emmanuel Macron távozását is követelik. December 8-án, szombaton, a negyedik tiltakozónapon országszerte 136 ezren vonultak utcára, hasonló számban, mint a december 1-jei megmozdulás során. Párizsban mintegy 10 ezren tiltakoztak. A fővárosban és a nagyobb városokban a be nem jelentett megmozdulásokon a radikális tüntetők és a rendőrök között számos helyen történtek összecsapások, gépkocsikat borítottak és gyújtottak fel, üzleteket fosztogattak. A zavargások miatt 1929 előállítás történt és 1709-en kerültek őrizetbe, közülük több mint ezren Párizsban, ami kivételesen magas szám - derül ki a belügyminisztérium által vasárnap közzétett végleges adatokból. A fővárosban őrizetbe vettek nyolcvan százaléka nem párizsi, hanem vidékről érkezett.
Forrás: Tourism-Review
Forrás: MTI
Forrás: Turizmus Online