Mi, budapestiek, szinte naponta megyünk el különféle egyházak monumentális kultikus épületei mellett, betérve megcsodáljuk a pompás díszítményeket, de ritkán mélyülünk el a mögöttük és bennük rejlő vallási tartalomba. Különösen igaz ez a Magyarországon nagyon kevéssé ismert iszlám tanaira is. Az internet csak Budapesten tíz muszlim imaházat, mecsetet tart ma nyílván.
Az izraelita valláson belül kialakult háromféle irányzatnak megfelelően a főváros emblematikus épületeként gyakran megcsodált, Európa legnagyobbjának tartott Dohány utcai zsinagógától pár lépésnyire még további kettő épült (Rumbach Sebestyén utcai „Kiszsinagóga” és a Kazinczy utcai Ortodox Zsinagóga). Még számos, további, ma már más funkciót ellátó zsinagóga is jelzi a magyar zsidóság gazdasági erejét, összefogását második világháború előtti korszakban.
A Budavári Nagyboldogasszony, illetve a Budavári Koronázó Főtemplom, közismert nevén a Mátyás templom név- változatai is jelzik, hogy a katolikus valláson túlmutató, az ország történetét leképező szakrális épületről van szó. A Mátyás templom felújítása után teljes pompájában ontja ránk sok évszázad történelmét és művészi lenyomatát. Értékes vallás-és kultúrtörténeti ismeretekkel gyarapodhattak a túra résztvevői.
A Haris Travel tavalyi éve jobb volt, mint az előző, és reményeik szerint ez a tendencia idén is tovább folytatódik. Különlegességekből nincs hiány a távolságokat nem ismerő úti ajánlatokban. A Viktóriai vízeséstől Izland gejzírekben gazdag földjéig, a mesés Indiától a Szentföldig, Alaszkától a misztikus Peruig, az USA és Mexikó, valamint Ausztrália és Tasmania meglátogatásáig lenyűgöző a választék.