2008 első négy hónapjában 837 ezer külföldi vendég 2213 ezer vendégéjszakát töltött el a kereskedelmi szálláshelyeken. A vendégek száma 9, míg a vendégéjszakák száma 2 százalékkal nőtt a tavalyi év azonos időszakához viszonyítva. Az öt legnagyobb küldő ország közül Németországból, Ausztriából és Olaszországból érkeztek kevesebben, míg Nagy-Britannia és Románia esetében jelentősen nőtt a forgalom. Írország, Dánia, Csehország, valamint Oroszország esetében is számottevő a vendégforgalom növekedése.
Az időszakban a kereskedelmi szálláshelyek 964 ezer belföldi vendéget és 2101 ezer belföldivendég-éjszakát regisztráltak. A vendégek száma 1, a vendégéjszakáké 7 százalékkal mérséklődött 2007 január–áprilisához képest.
A különböző utazási célok közül a hivatalos célból, illetve a konferenciára, kongresszusra érkezők aránya elérte a 40 százalékot. A szabadidős utazók 12 százalékának elsődleges célja az egészségturizmus volt. A kereskedelmi szálláshelyekre érkező vendégek többsége egyénileg foglalta le szállását, csupán 29 százalékuk vette igénybe az utazási irodák segítségét. Egyre többen, az utasok 27 százaléka foglal az interneten.
A szállodák átlagosan 41,3 százalékos szobakihasználtsággal működtek az időszakban, amely hat százalékponttal maradt el a 2007 azonos időszaki értéktől. A kereskedelmi szálláshelyek összesen 64 milliárd forint bruttó árbevételt értek el az időszakban, ez folyó áron 1,8 százalékos növekedés. A szállásdíjbevétel (35 milliárd forint) 4,6 százalékkal nőtt az időszakban. A kiadott szállodai szobák bruttó átlagára 14 017 forint volt. Az egy kiadható szobára jutó bruttó árbevétel (REVPAR) 4929 forint volt. 2008. január–áprilisban 3122 millió forint értékben váltottak be üdülési csekket a kereskedelmi szálláshelyeknél, a beváltott csekkek értéke az összes árbevétel 4,8 százalékát adta, ezen belül a belföldi bruttó szállásdíj százalékát át tette ki.