A fapados légitársaság tehát május 20-tól teljesen megszünteti a check-in deskeket, amelyeket az internetes foglalás vált fel, alkalmanként 5 dolláros költséggel. A társaság szóvivője szerint a foglalási díj, valamint a beszállókártya kinyomtatásáért fizetendő összeg célja, hogy az utasokat bátorítsa arra, hogy a megfelelő dokumentumokkal érkezzenek a reptérre - írja a The Times. A Ryanair egyúttal a csomagok számát is igyekszik csökkenteni a magas árakkal: jelenleg egy három bőrönddel utazó ügyfél akár 120 fontot (38 400 forint) is kifizethet csomagdíjként. A cég ezzel párhuzamosan bejelenti online foglalási rendszerének megújítását. A Ryanair ezzel az Európai Unió követelményeinek felel meg. Az unió 2007 szeptemberében indított vizsgálatot a légitársaságok internetes jegyfoglalási rendszerével kapcsolatban, amely kimutatta: háromból egy fogyasztót megtévesztett a procedúra. Ennek nyomán a tagországokban bejegyzett légicégek kötelesek már a foglalási folyamat elején jelezni az adók és más járulékos költségek mértékét, a foglalás egyszerűbbé és átláthatóbbá válik. Az Európai Bizottság ma hivatalosan is bejelenti, hogy ötven légitársaság honlapja újult meg vagy van megújulóban a döntés nyomán. A légitársaságok tehát cselekszenek, igaz, a Bizottság korábban azzal fenyegette meg a szektort, hogy megnevezi azokat a cégeket, amelyek nem teljesítik elvárásait. (The Times - VG Online)
A levegőért is…? – Online foglalásért is pénzt kér a Ryanair
A Ryanair május 20-tól minden járatára kizárólag online jegyfoglalást fogad el, amelynek költsége 5 font (1 600 forint). Ha valaki ezt követően nem nyomtatja ki a jegyet és beszállókártya nélkül érkezik a reptérre, újabb 40 fontot (12 800 forint) kell fizetnie.

Indul a légi expressz csomagkézbesítő szolgáltatás
Közel négy évtizedes szállítmányozási tapasztalatára építve az Emirates légitársaság elindította csomagküldő szolgáltatását.

Új koncepció a Wizz Airnél
A prezentációban szó esett a légitársaság legújabb stratégiai terveiről, amelyek a fenntarthatóságot, az innovációt és az ügyfélcentrikus gondolkodást helyezik előtérbe.
Kishajós megállóhelyek a Balaton déli partján
„Dél-Balatoni Vízi Kör” elnevezéssel vízi megállópont-hálózatot fejlesztenek a Balaton déli partvonala mentén.

Már a nyári főszezonra fókuszálnak a horvátok
A horvát reptereken közel 500 belföldi és nemzetközi járatot várnak – ez 2 százalékkal több, mint a tavaly nyári menetrendben.

Ilyenről még nem is hallottunk, pedig Bécsben már élesben tesztelik
Kísérleti projekt indult az osztrák fővárosban – igencsak különleges témában.

Hidrogénhajtású repülőgép tervet mutatott be az Airbus
Az Airbus bemutatta legújabb terveit a ZEROe repülőgéphez, amely teljesen elektromos, hidrogénhajtású és kibocsátásmentes lesz.

Ismert hazai szállodás szakemberek a magyar hajózási startup-nál
A CLICKnCRUISE tőkét vont be angyalbefektetőktől, amelynek eredményeként a cég értéke eléri az 1,3 milliárd forintot.

Forgalomban vizsgázott az új magyar busz
Jól vizsgázott az első magyar elektromos midibusz. Öt héten és 5800 kilométeren át szállította az utasokat Baján a GANZ-SOR EBN8 friss fejlesztésű prototípusa.

Kínában indul a légitaxi-szolgáltatás
Kína megadta az engedélyt az EHang elektromos légitaxijának (eVTOL), amely mostantól hivatalosan is szállíthat utasokat Kantonban és Hefejben.

Ült már szállítórepülő fedélzetén?
A RepTár Szolnoki Repülőmúzeum 2025-ben is különleges programokkal várja a családokat, baráti társaságokat, kirándulókat és a repülés szerelmeseit.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.