Egy éves a budapesti Qatar Airways járat

A Qatar Airways, a világ ötcsillagos légitársasága pontosan egy évvel ezelőtt indította Budapest-Doha járatát. Az új hosszútávú járat elindulása nemcsak a Perzsa-öböl térségének államait köti össze Közép-Európával, hanem mintegy öt órával lerövidíti az utat Budapestről Indiába, Kínába, Dél-Kelet Ázsiába és a Csendes Óceán térségébe.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Az új járat népszerűségét mi sem jelzi jobban, mint hogy tavaly szeptember 14-e óta immár naponta és közvetlenül, tehát a bukaresti kitérő nélkül közlekedik Doha és Budapest között a Qatar Airways. A világ ötcsillagos légitársaságaként emlegetett cég Airbus A 320-as típusú gépei öt óra alatt teszik meg a távolságot a magyar és katari főváros repülőtere között. A Qatar Airways A 320-asainak fedélzetén 144 férőhelyes elrendezést alakítottak ki, vegyes business/turista megosztásban. Az amúgy 180 személyes befogadóképességű repülő fedélzetén az utasok kényelmére 12 business osztályú helyet és 132 turista/economy osztályú helyet kínál a Qatar Airways.

A Qatar Airways elegáns festésű, a sivatagi oryx antilop emblémával ellátott gépei naponta 12.25-kor érkeznek és 16.15-kor indulnak vissza Budapestről. A katari légitársaság azt tervezi, hogy a hosszú állásidő jobb kihasználása és további utasok elérése céljából a gépei ez alatt az idő alatt Zágrábba is átrepülnek és a horvátországi utasokkal kiegészülve teljesítik a Budapest-Doha visszautat.

„Nagy örömünkre szolgál, hogy immár egy esztendeje üdvözölhetjük Budapesten a Qatar Airways, a világ ötcsillagos légitársaságának utasait.” – jegyezte meg az évfordulón Kam Jandu. A Budapest Airport légiközlekedési igazgatója hozzátette: „Maga az a tény, hogy mindössze nyolc hónappal az első járat beindítása után a Qatar Airways máris naponta közlekedik Budapestre azt igazolja, mekkora nagy a piaci igény erre a járatra Magyarországon és a régió országaiban is. A Budapest Airport a SkyCourt tavalyi átadásával nemcsak a repülőtér termináljainak kapacitását növelte meg, hanem nagyságrendekkel magasabb szolgáltatást tud nyújtani az utasoknak, beleértve a Qatar Airways ügyfeleit is.”

A Qatar Airways nemcsak Dohába és a Perzsa-öböl térségébe rövidítette le az utazást Budapestről. Nagyon sokan veszik igénybe a doha átszállást olyanok, akik egyébként Thaiföldre, Kínába, Indonéziába, Szingapúrba, Ausztráliába vagy éppen Dél-Afrikába és Kenyába tartanak. A számukra négy-öt órával lett rövidebb az utazás a dohai átszállással.

A Qatar Airways szolgáltatásait számtalan világszerte ismert üzletember, popsztár és filmcsillag veszi igénybe, akik – helyzetüknél fogva – nagyra értékelik a légitársaság fedélzeti- és földi szolgáltatásait valamint kötelező diszkrécióját. Éppen ezért mindössze egyetlen VIP-utasról lehet a magyar nyilvánosság előtt is beszámolni: a budapesti állatkert új szerzeménye, az ausztrál vombat (különleges erszényes emlős) is a Qatar Airways „utasaként” érkezett Magyarországra. Igaz, a hatalmas távolságot nem a kabinban, hanem a poggyásztérben, különleges ketrecben utazva tette meg.


Zavarok a német vasúti forgalomban

Zavarok a német vasúti forgalomban 

A digitális vasúti rádiórendszer meghibásodása miatt kedden este Németországban szinte teljesen leállt a vonatforgalom.
Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban

Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban 

Jó hír a repülővel utazóknak, a légitársaságok pedig kénytelenek „lenyelni a békát”.
Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál

Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál 

Az érintett gépek többségét az Emirates üzemelteti, több gépet azonnal a földre parancsoltak a kötelező vizsgálatok idejére.
Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján

Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján 

Szombat reggel 7 órától vasárnap hajnali 3 óráig lezárják a Hősök terét, a Kós Károly sétányt, valamint az Állatkerti körutat a Hősök tere és a Gundel Károly út között.
SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.
Katari Boeingből lett az új Air Force One

Katari Boeingből lett az új Air Force One 

Bemutatták az új Air Force One elnöki repülőgépet, a gép korábban a Qatar tulajdonában lévő, átalakított Boeing 747-es.
Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között

Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között 

Az új járat a görögországi Ioannina és az albániai Vlorë között üzemel, a tervek szerint pedig hamarosan az albániai Pogradec is csatlakozik a hálózathoz. 
Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója

Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója 

Rembrandt világhírű mesterművéről kapta nevét a KLM első Airbus A350-ese.
Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon

Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon 

A MÁV megállapodott az osztrák ÖBB-vel.
Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról

Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról 

2032-ig Michael O’Leary marad a Ryanair élén, akár 267 millió eurós bónusz is várhat rá.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.