Felfüggesztették az indiai Jet Airways működését

Ideiglenesen felfüggesztette üzemelését India egykor második legnagyobb utasforgalmú légitársasága, a Jet Airways - közölte a cég.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A társaság a szerdai menetrendben meghirdetett járatokat még teljesíti, majd határozatlan időre felfüggeszti az üzemelést.

A cég vezetése azután döntött a leállításról, hogy nem sikerült megállapodnia egy újabb, ezúttal 58 millió dollár nagyságú hitelről az Indiai Nemzeti Bankkal, illetve a hitelező pénzintézetek konzorciumával. Ennek hiányában pedig a légitársaság nem tudja fizetni az üzemanyagot és azokat a szolgáltatásokat, amelyek a járatok teljesítéséhez szükségesek, ezért szerdán ideiglenesen beszüntetik a működést - olvasható a közleményben.

A Jet Airways tavaly nyáron közölte, hogy súlyos veszteségei keletkeztek az alacsony jegyárak, illetve a magas kerozinárak miatt, és azonnali reorganizációt hirdettek meg. Ennek része volt egy költségcsökkentési program, de ennek hatása a számokban nem mutatkozott meg, hiszen a társaság tavaly 4,6 milliárd dollár adózott veszteséget könyvelt el, míg egy évvel korábban még 370 millió dolláros nyereséget termelt.

Ebben a helyzetben a Jet Airways a gépek karbantartásáért sem tudott fizetni, később pedig a lízingcégek felé sem teljesítette fizetési kötelezettségeit, így a 120 gépes flottából a leállás napján alig 10 repülőgép üzemelt. Több példányt a lízingbe adók vettek el, és volt olyan gép is, amelyet a tartozásaik fejében tartottak vissza.

Az indiai légitársaság tavaly ősszel arról állapodott meg a bankokkal, hogy hiteleiket tőkévé és így részesedéssé alakítják. A folyamat elindult, emiatt a légitársaságot 1995-ben megalapító Naresh Goyal elvesztette tulajdonrészét. A bankok a leállás ellenére tárgyalásokat folytatnak szakmai befektetőkkel a részesedések megvásárlásáról és az üzem újraindulásáról.


SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.
Katari Boeingből lett az új Air Force One

Katari Boeingből lett az új Air Force One 

Bemutatták az új Air Force One elnöki repülőgépet, a gép korábban a Qatar tulajdonában lévő, átalakított Boeing 747-es.
Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között

Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között 

Az új járat a görögországi Ioannina és az albániai Vlorë között üzemel, a tervek szerint pedig hamarosan az albániai Pogradec is csatlakozik a hálózathoz. 
Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója

Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója 

Rembrandt világhírű mesterművéről kapta nevét a KLM első Airbus A350-ese.
Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon

Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon 

A MÁV megállapodott az osztrák ÖBB-vel.
Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról

Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról 

2032-ig Michael O’Leary marad a Ryanair élén, akár 267 millió eurós bónusz is várhat rá.
MÁV: indul a nyári főszezoni menetrend

MÁV: indul a nyári főszezoni menetrend 

A nyári menetrenddel nemcsak több járatot indítanak, hanem egy átgondolt, hónapok munkájával előkészített rendszert állítanak szolgálatba.
Wizz Air: fókuszban a nyári csúcsforgalom

Wizz Air: fókuszban a nyári csúcsforgalom 

A tavalyi év tapasztalatai alapján több tartalékgép, ügyeleti forródrót, mesterséges intelligencia és új utasbarát fejlesztések segítik a zökkenőmentes utazást.
Ethiopian Airlines: járatindítás Mauritiusra

Ethiopian Airlines: járatindítás Mauritiusra  

A járat hetente három alkalommal, szerdán, pénteken és vasárnap közlekedik.
A Wizz Air is megszólal az új utaskártalanítás kapcsán

A Wizz Air is megszólal az új utaskártalanítás kapcsán 

Véleményük szerint aggodalomra ad okot, hogy a csomag egyes elemei növelhetik a jegyárat, és szűkíthetik a kínálatot.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.