Júniusban startol a beharangozott Wizz Air járat

Budapestről és Bukarestből 2020 júniusában, Kolozsvárról, Katowicéből és Szófiából 2020 szeptemberében indulnak a járatok az Egyesült Arab Emírségek fővárosába, amennyiben addig újraindul a légi személy-szállítás az érintett országokban. A Wizz Air az első európai diszkont légitársaság, amely közvetlen járatokat indít Abu-Dzabiba.

Mint ismert, márciusban megállapodás született a Wizz Air és az ADQ állami befektetési holding közös vállalatként elinduló Wizz Air Abu Dhabi megalapításáról. Az abu-dzabi székhelyű új légitársaság – amely a Wizz Air első Európán kívüli leányvállalata – várhatóan az év második felében kezdi meg működését. A Wizz Air tervei szerint az új légitársaság elsősorban azokra a közép-, kelet- és nyugat-európai piacokra indít járatokat, ahol az anyavállalat ma is sikeresen működik, illetve hosszú távon az indiai szubkontinensre, a Közel-Keletre és Afrikába is. Az Egyesült Arab Emírségek fővárosa modern gazdasági és kulturális központ, amely olyan látványosságokkal várja a látogatókat, mint a Louvre Abu Dhabi, a nyugati és keleti képzőművészet izgalmas találkozóhelye, a Ferrari World vidámpark és az Abu-dzabi Nagydíj, a Formula–1 idényzáró versenye.

Shareef Al Hashmi, az Abu Dhabi Airports Company ügyvivő vezérigazgatója elmondta: „A Wizz Air új budapesti, bukaresti, kolozsvári, katowicei és szófiai és járatai tökéletesen illeszkednek azon törekvé-sünkhöz, hogy a világ legkeresettebb úti céljaival kössük össze Abu-Dzabit. A mai bejelentés ékes bi-zonyítéka a légi közlekedés ellenálló képességének: a jelenlegi nehéz helyzetben is ambiciózus tervekkel vágunk neki az előttünk álló időszaknak, reményeink szerint hozzájárulva a kereslet felpörgetéséhez és a piac helyreállításához. Tárt karokkal várjuk a Wizz Air gépeit, és büszkék vagyunk rá, hogy repülőtéri partnerként segíthetjük a légitársaság terjeszkedését. Modern terminálépülettel és hamisítatlan arab vendégszeretettel várjuk a Magyarországról, Romániából, Lengyelországból és Bulgáriából érkező utasokat, akik a repülőtér kiváló közlekedési kapcsolatai révén kényelmesen indulhatnak el felfedezni az Emírségek színes fővárosát, Abu-Dzabit.”

Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója elmondta: „Büszkék vagyunk rá, hogy amennyiben az utazási korlátozások feloldása lehetővé teszi, repülőgépeink már júniustól rendszeres vendégei lesznek Abu-Dzabi nemzetközi repülőterének, és közvetlen összeköttetést teremtünk az Egyesült Arab Emírségek fővárosa és Közép-Kelet-Európa öt jelentős nagyvárosa között. Bízunk benne, hogy a Wizz Air utasbarát menetrendje, az egyszerű online foglalási folyamat és személyre szabott utazási ajánlataink révén sok utazó fedezi majd fel velünk az izgalmas közel-keleti nagyvárost. A helyi turizmus erősítésével pedig örömmel járulunk hozzá Abu-Dzabi gazdaságának további diverzifikálásához.”

Abu-Dzabi a legújabb állomás a Wizz Air hálózatában. Az új úti cél Közép- és Kelet-Európa négy leg-nagyobb országának öt jelentős városából összesen évi 220 ezer utas számára lesz elérhető. Az öt új útvonal lesz az első közvetlen légi összeköttetés az Egyesült Arab Emírségek fővárosa, illetve Budapest, Bukarest, Kolozsvár, Katowice és Szófia között.

Ha a COVID-19 járvány miatt bevezetett utazási korlátozások miatt az új járatok később tudnak elindulni, akkor a foglalással rendelkező utasok átfoglalhatnak későbbi időpontra, kérhetik a viteldíj teljes visszatérítését bankszámlájukra.

Forrás: Turizmus Online


Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt gyakorlatilag lezárják fél Budapestet

Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt gyakorlatilag lezárják fél Budapestet 

Az izraeli miniszterelnök, Benjamin Netanjahu látogatása miatt április 6-ig megváltozik a főváros forgalmi rendje.
Megérkezett az első járat Máltáról Debrecenbe

Megérkezett az első járat Máltáról Debrecenbe 

Sikeresen landolt a Universal Air légitársaság Máltáról érkező első menetrendszerű járata vasárnap délután.
Csoportok figyelmébe: vonaton, buszos utazáshoz előzetes regisztráció kell

Csoportok figyelmébe: vonaton, buszos utazáshoz előzetes regisztráció kell 

Előzetesen regisztrálni kell a csoportos utazás tervét a MÁV-csoport honlapján.
Budapest Airport nyári kínálata: 200 járat, 136 úti célra

Budapest Airport nyári kínálata: 200 járat, 136 úti célra 

A kínálatban új célállomások és légitársaságok is szerepelnek.
Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel

Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel 

A hétvégi nyári időszámításra átállással életbe lép az Air France-KLM nyári menetrendi időszaka.
Indul a Balatonnál a hajózási szezon

Indul a Balatonnál a hajózási szezon 

Elindult a személyhajózási szezon a Balatonon.
Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között

Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között  

Június 2. és szeptember 29. között heti két alkalommal közlekedik az Arkia Israeli Airlines Sármellékre.
Ezt nyújtják a légiutas-kísérőknek Dubajban

Ezt nyújtják a légiutas-kísérőknek Dubajban 

Már több mint 200 magyar légiutas-kísérő dolgozik a világ legnagyobb nemzetközi légitársaságánál.
Március 29-én különleges élményben lesz része a budapesti reptéren

Március 29-én különleges élményben lesz része a budapesti reptéren 

Aznap rangos zongoraművészek és fiatal tehetségek játszanak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren kihelyezett zongorákon.
Scotland Yard-jelentés a Heathrow forgalmát megbénító áramkimaradásról

Scotland Yard-jelentés a Heathrow forgalmát megbénító áramkimaradásról 

Nincs arra utaló jel, hogy bűncselekmény okozta volna a Heathrow repülőteret megbénító tüzet.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.