A MÁV karcsúsításával induló reformintézkedéseket tavasszal vasútvonalak és számos utazási kedvezmény megszűnése, valamint újabb tarifaváltozások teszik teljessé. A kormány elfogadta a helyközi személyszállítás lépcsőzetesen megvalósuló reformprogramját. Januártól a vasúti menetjegyek ára tizenhat, a távolsági buszoké hat százalékkal emelkedik. A kormány szándékai szerint május elsejétől 14 kedvezménykategória változatlan maradna, hatnál javulnának a feltételek, kettőnél egyszerre csökkenne és emelkedne a támogatás, kilencet eltörölnének, nyolc kategóriában pedig mérséklődne az állami szerepvállalás. A 65 év felettiek ingyenes utazási lehetősége változatlan formában megmarad. A diákoknál előreláthatólag különbséget tesznek majd a lakóhelyük és az iskola közti, illetve az egyéb utazások között. Az előbbiek esetében a nekik járó kedvezmények többségéből csak egy keveset csípnek majd le, illetve törölnek el. Az egyéb kategóriába sorolt utazásoknál viszont legfeljebb a nappali tagozatos középiskolások kaphatnak támogatást. A kedvezményrendszer évközi átalakításától a gazdasági tárca hárommilliárd forint megtakarítást remél. A várakozások szerint ezt hat-hétmilliárd forinttal fejeli meg a januárban induló – a MÁV és a Volán tarifáit egységesítő – tarifareform május elsejére tervezett lezárása. Ez a gyakorlatban azzal jár majd, hogy a szakminisztérium számításai szerint a vonatjegyek újabb, átlagosan tizenhét, a buszjegyek átlag négy százalékkal drágulnak.
Kétszer drágul a vonat és a busz
Áremelésekkel köszönt be januárban a helyközi személyszállítás átalakítása, írja a Népszabadság.
Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?
Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.
Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása
A munkálatok várhatóan 2027 nyarára érnek véget.
Megújult a fonyódi kikötő
Lezárult a fonyódi személyhajókikötő fejlesztése.
Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját
Buszjáratokkal segíti a Múzeumok éjszakája fővárosi helyszíneinek megközelítését a BKK.
Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás
Vitézy Dávid: az első kölcsönzött kocsi már meg is érkezett.
MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták
A Mastercard Economics Institute (MEI) közzétette éves, 2026-os utazási trendjelentését, amely a globális utazási költések alakulását vizsgálja.
Járatindítás törökországi új úti cél felé
Közvetlen járattal érhető el Marmaris 2026 nyarától.
A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni
Uniós forrásokból lecserélik a HÉV-flottát – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter kedden Facebook bejegyzésében.
Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság
Június első felében egyáltalán nem közlekedik Sencsen és magyar főváros között, július elejétől augusztus végéig pedig csupán heti egyet üzemeltetnek.
Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata
Június 25-én indul az új, több mint 1300 kilométer hosszú nemzetközi vasúti járat, amely Lengyelországot, Csehországot és Németországot köti össze.
Július 1-től megváltozik Budapest és az agglomerációs területek éjszakai közlekedése
Az új rendszernek köszönhetően Budapesten éjszaka is könnyebb lesz eljutni a külső kerületekbe, és sokkal könnyebb lesz a belvárosi Deák Ferenc térről eljutni éjszaka a főváros környéki településekre is.
Interjú
Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén
Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?
Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről
Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.