Lengyel-szlovák bemutató a Fenstherm Toursnál

A Fenstherm Tours lengyel és szlovák partnerei, valamint a Lengyel Nemzeti Idegenforgalmi Képviselet közös prezentációt tartott a szakmai érdeklődőknek az iroda szomszédságában működő vendéglátóhelyen.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Bakonyi Erika, a Lengyel Nemzeti Idegenforgalmi Képviselet magyarországi vezetője előadását a magyar utazóközönség által közkedvelt Krakkó bemutatásával kezdte, majd ismertette a város környékén fellelhető turisztikai érdekességeket is. Fontosnak tartotta azonban hangsúlyozni a magyarok által még kevésbé ismert területeket is, hiszen a kiutazók száma ezeknél a desztinációknál folyamatosan növekszik. Mint ahogy azt elmondta, a népszerű Krakkó mellé lassan felzárkózik Wroclaw, Gdansk és Varsó is.

A téli hónapok lengyelországi sláger célpontját, Zakopnét Buczulska Johanna, a Zakopane Utazási Iroda tulajdonosa mutatta be a szakmabelieknek. Mivel Zakopane turisztikai adottságai jól ismertek, előadásában kizárólag az ott fellelhető szálláshelyek bemutatására koncentrált. Kül- és belvárosi, olcsóbb és drágább, alacsonyabb és luxuskategóriájú szállások is terítékre kerültek általa.

Az összejövetelt végül a szlovákiai Liptovska Sielnicaban működő Koliba Gréta Hotel tulajdonosai, a Povazsky fivérek zárták. Előadásuk keretében bemutatták a szálloda környékének attrakcióit, de bepillantást nyújtottak a 72 férőhelyes, két csillagos szálloda szolgáltatásaiba is.


Lassítanak a vonatok és a HÉV-szerelvények

Lassítanak a vonatok és a HÉV-szerelvények 

A sebességkorlátozásra azért van szükség, mert a sínek hőmérséklete 50 fok fölé emelkedik a hőségben.
Járatnyitás Budapestre

Járatnyitás Budapestre 

Bristolból, Liverpoolból és Belfastból is indulnak új járatok.
Friss pénzügyi éves jelentés a Wizz Airtől

Friss pénzügyi éves jelentés a Wizz Airtől 

Rekordalacsony kibocsátással zárta a 2026-os pénzügyi évét a légitársaság.
Fellélegezhetnek, akik az M1-esen közlekednek

Fellélegezhetnek, akik az M1-esen közlekednek 

Rövidebb terelések jöhetnek az autópályákon.
Pénteken országszerte zárva a kis benzinkutak

Pénteken országszerte zárva a kis benzinkutak 

A Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) bejelentette: pénteken több független benzinkút országszerte zárva tart.
Zavarok a német vasúti forgalomban

Zavarok a német vasúti forgalomban 

A digitális vasúti rádiórendszer meghibásodása miatt kedden este Németországban szinte teljesen leállt a vonatforgalom.
Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban

Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban 

Jó hír a repülővel utazóknak, a légitársaságok pedig kénytelenek „lenyelni a békát”.
Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál

Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál 

Az érintett gépek többségét az Emirates üzemelteti, több gépet azonnal a földre parancsoltak a kötelező vizsgálatok idejére.
Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján

Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján 

Szombat reggel 7 órától vasárnap hajnali 3 óráig lezárják a Hősök terét, a Kós Károly sétányt, valamint az Állatkerti körutat a Hősök tere és a Gundel Károly út között.
SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.