Megtriplázta forgalmát a marosvásárhelyi repülőtér

Az idei első kilenc hónapban háromszorosára nőtt az utasok száma a marosvásárhelyi repülőtéren a tavalyi hasonló időszakhoz képest - közölte hétfőn a repülőtér vezetősége.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A Marosvásárhely (Targu Mures) mellett, Vidrátszegen (Vidrasau) lévő, viszonylag kis kapacitású repülőtér szolgáltatásait az idén szeptember végéig csaknem 177 ezer személy vette igénybe, ami az utasok számának a megháromszorozódását jelenti a tavalyi hasonló időszakhoz képest. A repülőtér vezetősége reméli, hogy az év végéig elérik a 200 ezer főt. Az Erdély központjában lévő légi kikötő ezzel meghaladta a 2007-ben regisztrált 161 ezres csúcsot.

A jelentős forgalomnövekedés elsősorban annak köszönhető, hogy a Wizz Air fapados légitársaság Marosvásárhelyen nyitotta meg az idén légi bázisát, emellett a Cimber Air és a Sky Airlines légi társaságok is működtetnek rendszeres járatokat az erdélyi repülőtérről, akárcsak a román állami vállalat, a Tarom és a Malév.

A marosvásárhelyi repülőtér jelenleg nyolc környező romániai megye lakosságát szolgálja ki. A légi kikötőből Franciaországba, Olaszországba, Németországba, Dániába, Spanyolországba, Nagy Britanniába, Törökországba és Magyarországra indulnak járatok.

A marosvásárhelyi repülőteret a Maros megyei önkormányzat működteti, amely továbbra is fejleszteni akarja a létesítményt. Versenyhelyzetben vannak az alig száz kilométer távolságra lévő kolozsvári légi kikötővel, ezért a Maros és a Kolozs megyei önkormányzatok hónapok óta tárgyalnak a gondozásukban lévő két repülőtér összehangolt fejlesztéséről, de még nem sikerült megállapodniuk egy közös tervről.

A kolozsvári repülőtér az utasok számát tekintve nagyságrendekkel nagyobb a marosvásárhelyinél, Kolozsváron tavaly egymillió személy vette igénybe a helyi repülőteret.

Forrás: MTI


EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok

EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok 

Az új rendelkezések több új jogosultságot is bevezetnek.
Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában

Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában 

Bejelentkezett egy újabb ajánlattevő.
Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban

Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban 

Az ultrafapados légitársaság novemberben nyitja meg első operatív bázisait Spanyolországban.
Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett

Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett 

A közösségi média egyik legszórakoztatóbb légitársasági akcióját eredményezte a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntője.
Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk

Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk 

Fizetőssé válnak a belga autópályák 2027-től kezdődően.
Egyre több Airbus a fellegekben

Egyre több Airbus a fellegekben 

Az Airbus kiszállításai mintegy 15 százalékkal nőttek az első fél évben.
Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között

Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között 

Új vasúti beruházás előkészítése a balatoni vasútvonal Szabadbattyán–Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni.
Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben

Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben 

Új biometrikus szolgáltatást vezetett be a dohai Hamad Nemzetközi Repülőtér és a Qatar Airways.
Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot

Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot 

Az EVA Air a világ legjobb nemzetközi légitársasága a Travel + Leisure World's Best Awards 2026 rangsorában.
Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon

Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon 

Egy járművön egyszerre egy kerékpár szállítható, amelyet az utazás idejére a kijelölt helyen biztonságosan rögzíteni kell.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.