Mint Molnár Gabriella a MUISZ elnöke a szövetség keddi, budapesti közgyűlésén ismertette: a MUISZ levélben fordult Bánki Erikhez, az Országgyűlés Sport- és Turisztikai Bizottságának elnökéhez. Levelében a MUISZ a beutazó turizmus versenyképessége érdekében az áfa uniós átlagszintre csökkentését, valamint a turisztikai marketingkeret növelését, további külképviseletek - országonként akár több - nyitását szorgalmazza. A marketingkeret növelését az új kormánypárt szakpolitikusai ellenzékben számos alkalommal felvetették már. A levél kitér a jelentős fejlesztéseken átesett gyógy- illetve lovasturizmusban kívánatos minőségjavítás valamint a személyzet továbbképzésének fontosságára. Molnár Gabriella elmondta: igazán remek, hogy a kerékpárúthálózat utóbb sokat fejlődött, de az út mellől hiányoznak a más, kerékpáros turizmusra nagy figyelmet fordító országokban megszokott infrastruktúrák, mint vendéglátó egységek, szálláshelyek. A levelet - tájékoztatott Molnár Gabriella - eljuttatják majd az új turisztikai szakállamtitkárságnak is.
Szintén levélben fordult a MUISZ Matolcsy György nemzetgazdasági és Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszterekhez. A Simon András, a szövetség Közlekedési szakterületi érdekképviselőjének kezdeményézése alapján kelt levélben a MUISZ kezdeményezte, hogy a Malév korábban tervezett csődbevitele esetén az jogutód légitársaság a már leszerződött csoportokat vegye át és szállítsa el, illetve fizesse ki az utazásszervezői jutalékokat is. A Malév ügyében a MUISZ megbeszéléseket folytat a IATA Repülőjegy Értékesítő Irodák Magyarországi Egyesületével is.
Egy harmadik levélben a MUISZ Dr. Hoffman Rózsa, oktatási államtitkárhoz fordult, melyben felhívták a politkus figyelmét az iskolák által feketén szervezett utakra.
Molnár Gabriella elmondta: a szövetség üdvözölné, ha a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) jogkörét kiterjesztenék a nyomozásra is.
Továbbra is napirenden van az utazásszervezést szabályozó 213-as kormányrendelet korszerűsítése. A MUISZ a rendelet olyan újrafogalmazását tartja elfogadhatónak, amely egyaránt figyelembe veszi az irodák és az utasok érdekeit. Molnár Gabriella kifejtette: fontos, hogy a MUISZ véleményezhesse a készülő jogszabályokat, hogy azok ne az uniós irányelvek rosszul lefordított átvételei legyenek.
A Budapest Airporttal folytatott eddigi tárgyalások alapján nem lát sok esélyt a MUISZ a ferihegyi repülőtéri illetékek csökkentésére - mondta el Molnár Gabriella a keddi közgyűlésen.
Szintén szó esett a keddi közgyűlésen az utazási irodáknál bankkártyával történő fizetés magas díjainak csökkentéséről. A közgyűlésen megjelent Hajdú Gyula, a MasterCard Europe magyarországi alelnöke. Hajdú előadása során igyekezett meggyőzni a megjelenteket a kártyás fizetés előnyeiről összevetve a készpénzforgalom illetva a bankártyahasználat költségeit. Hajdú ismertette: ma Magyarországon az utazók csak elenyésző része fizet bankkártyával utazásszervezőknél. Az összes bankártyaforgalom csupán fél százalékát költik el hazánkban utazási irodáknál. Szintén alacsony a kártyás külföldi költés mértéke. A magyarok évente mintegy 725 milliárd forintot költenek el külföldön. Ebből csupán 260 milliárdot fizetnek ki kártyával.