A minisztérium csütörtöki állásfoglalása az előző napi, három halálos áldozatot követelő athéni tüntetések nyomán látott napvilágot. A külügyminisztérium hangsúlyozta, hogy Görögország a történtek ellenére sem veszélyes úti cél, és senkit nem tanácsol el az utazástól. Azt ajánlotta ugyanakkor, hogy az utazni vágyok tájékozódjanak, és figyeljék a Görögországgal kapcsolatos híreket.
Az MTI értesülése szerint nem felelnek meg a valóságnak azok az értesülések, amelyek szerint a Görögország iránti német érdeklődés megcsappant volna. Tekintélyes német utazási irodák csütörtökön úgy foglaltak állást, hogy változatlanul Görögország az első számú célállomás a külföldre látogató német turisták körében. Május első hetéig szinte ugyanannyian kötöttek le görögországi utazásokat, mint az elmúlt év hasonló időszakában. Ezt erősítették meg a különböző német televíziós állomásoknak nyilatkozó német turisták is, hangoztatva, hogy az ország népszerűsége és ennek kapcsán idegenforgalmi kedveltsége egyáltalán nem csökkent. Az elmúlt években egyébként átlagosan 2,3 millió német turista látogatott Görögországba.
Politikai megfigyelők ugyanakkor nem tartják kizártnak, hogy amennyiben a rendkívül szigorú takarékossági program miatti tiltakozások, illetve az erőszakos cselekmények folytatódnak, Görögország általános tekintélye is csorbát szenvedhet. Ezen túlmenően felhívták a figyelmet arra, hogy a görögországi áremelések, így például a benzin árának növekedése, továbbá az áfa növelése a nyaralást is drágábbá teheti. Az idézett megfigyelők figyelmeztettek arra is, hogy Németországnak manapság "nincs jó híre" Görögországban. Ennek oka az, hogy a görögök neheztelnek Angela Merkel kancellárra, amiért nézetük szerint túl sokáig ellenezte Athén nemzetközi megsegítését. Neheztelnek továbbá a német sajtóra, mindenekelőtt a bulvárlapokra, amelyek az elmúlt napokban nem éppen kedvező képet festettek Görögországról és a görögökről. (MTI)