Székely gyors, Csíksomlyó expressz

Május 25-28. között ismét zarándokvonatok indulnak Erdély emblematikus városai, falvai felé, hogy aztán a Csíksomlyói zarándoklaton magyarok ezreivel gyarapítsák az összegyűlt tömeget.

Idén ötödszörre kerekednek fel a MÁV-START Zrt. szerelvényei: A Székelygyors Budapest-Keleti pályaudvartól Várad-Kolozsvár- Dés- Székelyföld útvonalon közlekedik. A Csíksomlyó expressz Szombathely, Sopron, Csorna, Kapuvár, Győr és Tatabánya megállókon is felvesz utasokat, hogy aztán a Keletitől Lőkösháza- Gyulafehérvár- Segesvár-Brassó felé vegye az irányt.

Civilek kezdeményezése volt az előzmény: A Budakeszi Kultúra Alapítványnak köszönhetően újult meg az egykori történelmi Magyarország határán álló Gyimesbükki MÁV őrház, s ezzel Csíksomlyó mellé egy új erdélyi zarándokhely is megszületett.

A szerdai sajtótájékoztatón a MÁV-Start vezérigazgatója, Kőváry Zsolt mellett köszönthette a hallgatóság Buzánszky Jenőt, nemcsak annak kapcsán, hogy a Csíksomlyó expresszt az „Aranycsapattal "díszített MÁV Taurus mozdony vontatja. A hajdani legendás futballcsapat tagja nagy támogatója az erdélyi magyarságnak: többek között minden májusban egy gyermekmentő alapítvány szervezésében Csíkszentdomokoson személyes jelenlétével támogatja a hetven-nyolcvan székelyföldi iskolás focicsapat vetélkedőjét a nevükkel fémjelzett kupáért.

Mező Tibor, a Kárpáteurópa Utazási Iroda vezetője és T. Hámori Ferenc, az Indóház Magazin főszerkesztője 2008-ban indította el az első zarándokvonatot. Idén az iroda szervezésében már a hatezredik utasukat is elviszik május 26-án Csíksomlyóra, 27-én Gyimesbükkre. A zarándokvonatok Madéfalváról kiindulva a székelyföldi falvakból begyűjtik, elviszik, és visszahozzák utasaikat, akik ott-tartózkodásuk alatt élvezhetik a helyiek vendégszeretetét és a kiváló házias ellátást. Az út során az étkezőkocsikban népi zenekarok szórakoztatják az utasokat.


Ezerrel erősít a MÁV-csoport Volán flottája

Ezerrel erősít a MÁV-csoport Volán flottája 

Ezer új autóbusszal válik még korszerűbbé és versenyképesebbé a Volán-flotta.
Változások a közlekedésben a kerékpáros körverseny miatt

Változások a közlekedésben a kerékpáros körverseny miatt 

A Tour de Hongrie profi kerékpáros körverseny budapesti szakaszán közlekedési változásokra, korlátozásokra kell készülni.
Forgalomkorlátozások vasárnap  a fővárosban

Forgalomkorlátozások vasárnap a fővárosban 

Vasárnap egy futóversenyt és az Élet Menete rendezvényt tartják Budapesten.
SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség

SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség  

A Singapore Airlines (SIA) Csoport megállapodásokat írt alá a Fenntartható Repülési Üzemanyag (SAF) beszerzéséről.
Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná

Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná 

Megdöntötte saját rekordját az Emirates Group a 2024–2025-ös pénzügyi évben.
Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja

Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja 

A korlátozás oka a húsvéti héten mért jelentős forgalomnövekedés.
Ismét robog a Jégmadár expressz

Ismét robog a Jégmadár expressz 

Május 18-tól ismét közlekedik a Jégmadár expresszvonat, amely közvetlen összeköttetést kínál Rákospalota-Újpestről a Velencei-tóhoz és a Balatonhoz.
WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés

WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés 

A repülőtér a Romániai Repülőterek Egyesülete által közölt januári statisztika szerint egy év alatt megduplázta utasainak számát.
Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 

Éppen hetvenöt évvel ezelőtt, 1950. május 7-én nyitották meg az utazóközönség előtt Budapest nemzetközi repülőterét, Magyarország kapuját.
Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában

Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában 

Dubajról leginkább a téli napsütés, a tavaszi luxuspihenés vagy az őszi tökéletes kikapcsolódás jut eszünkbe – de ez hamarosan megváltozhat.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.