Tengeren és folyamon - újdonságok a Mahart Tourstól

A Budapest hajón március 26-án megrendezésre került partnertalálkozón mutatta be a Mahart Tours 2010-es nyári kínálatát.

Új hajóját, a Magnificát állítja forgalomba az MSC Cruises. A hajón 3000 fő utazhat egyidejűleg.

A Pullmantur Cruises mexikóból induló karibi körútjaira befizetendő részvételi díjak tartalmazzák a Madrid Barajasról induló replőjárat menettérti árát is.

A 22 hajóval rendelkező Carnival Cruise Lines karibi és észak-amerikai - akár Alaszka is - útjaira idén is lehet foglalni a Mahart Toursnál.

A görög Louis Cruises útjaira március 31-ig a „SMART” akció keretében kedvezményesen lehet foglalni. A Mahart Tours illetékesei elmondták: elképzelhető, hogy az akciót meghosszabbítják. A Louis legnagyobb hajója, a 731 kabinos Majesty fedélzetén juthatnak el az utasok a Nyugat-Mediterrán térségébe. Velencei indulással, Marseille-i érkezéssel, vagy fordítva Olaszország illetve a horvát tengerpart hajózható körbe.

A Mahart Tours június 26-tól kezdődően egyhetes, kedvezményes utat kínál a spanyol vizeken az utazási irodák alkalmazottai és családtagjaik számára.

Az ún. szabadstílusú hajózást célul kitűző Norwegian Cruise Lines 4-5 csillagos hajóin 33 különböző kategóriájú kabinból - akár villából is - választhat az utazó. A szabad stílussal a társaság a hajózásban megszokott külsőségek közt feszengő utasoknak kínál alternatívát. Így az utasnak a vacsorához nem kell elegáns öltözetben megjelennie, valamint étkezése időkorlátok közé sincs szorítva. A Norwegian az egyetlen hajós társaság, mely saját, csak a Norwegian utasai által látogatható szigettel rendelkezik. A társaság legnagyobb, még készülőben lévő hajóján a temérdek attrakció mellett még egy valódi cirkuszi sátor is várja majd a nagyérdeműt.

A Mahart Tours folyami útjai közül idén is népszerűek lesznek a Jangcén, Szajnán, Dunán, Majnán és Volgán indított turnusok.

A dunai utakra Budapesten egyelőre még nem lehet beszállni, így az ezen résztvevő magyar utasoknak el kell menniük a kiindulási pontokra. A Mahart illetékese elmondta: ez változhat, ha nőnek a budapesti értékesítések.

A Níluson induló 8 napos út nem a hagyományos nílusi kiszolgálást követi, hanem a hatcsillagos Nílus Gyöngye hajón utazhatnak az érdeklődők.

A folyami utakon a minden megállásnál városnézést tartalmazó programcsomagot vásárolhatnak az utasok.

A kompos utazásokat teszi kényelmesebbé az olasz Grandi Navi Veloci. A flotta két legújabb hajóján már elnöki lakosztályok is szolgálják az utasok kényelmét. A mediterrán térség nagy kikötőit összekötö járatokon a cég csoportos kedvezményeket nyújt, különösen a buszos csoportok számára. A Tunéziába illetve Marokkóba komppal átkelők, amennyiben terepjáróval vannak, szintén kedvezményt kapnak. A komptárságok közt új partnerek a Zeebrüggéből Edinburgh-ba közlekedő Norfolkline, a La Manche szigeteit összekötő Condor Ferries, a dániai Bornholm szigetére járó Bornholmstrafiken, illetve a Balearia.


Friss jelentés az Emirates és a flydubai partnerségi együttműködéséről

Friss jelentés az Emirates és a flydubai partnerségi együttműködéséről 

Az Emirates és a flydubai szolgáltatásai iránti erőteljes kereslet 36 százalékos utasszám-növekedést eredményezett egy év alatt.
Környezetszennyező privátrepkedések Ausztriában

Környezetszennyező privátrepkedések Ausztriában 

Megdöbbentő adatokat közölt az osztrák Wiener Zeitung friss beszámolója.
Átadták a HungaroControl új távoli toronyirányítási rendszerét

Átadták a HungaroControl új távoli toronyirányítási rendszerét 

A fejlesztéssel a cég az első olyan léginavigációs szolgáltató a világon, amely helyhez kötöttség nélkül tudja irányítani egy-egy repülőtér terminálforgalmát.
Környezetbarát hangárt alakítanak ki az amszterdami reptéren

Környezetbarát hangárt alakítanak ki az amszterdami reptéren 

A KLM a környezeti hatások csökkentése érdekében új módszereket vet be egyik hangárjának felújítása során.
Ismét a magyar utakat járják a Google furcsa autói

Ismét a magyar utakat járják a Google furcsa autói 

Újra megjelennek Magyarországon a Google járgányai.
A Lufthansa megszünteti a fedélzeti árusítást hosszú távú járatain

A Lufthansa megszünteti a fedélzeti árusítást hosszú távú járatain 

A Lufthansa gazdasági okokból leállítja a fedélzeti értékesítést hosszú távú járatain.
Emirates és Visit Hungary megállapodás

Emirates és Visit Hungary megállapodás 

Az Emirates légitársaság együttműködési megállapodást írt alá a Visit Hungaryvel a Magyarországra irányuló beutazó turizmus fellendítése érdekében.
A Wizz Air törölte a Lisszabonból Budapestre tartó járatát

A Wizz Air törölte a Lisszabonból Budapestre tartó járatát 

A légitársaság már közvetlenül tájékoztatta azon érintett utasait, akik a weboldalon, illetve applikáción keresztül intézték foglalásukat.
Járattörlések a belgiumi repülőtéren

Járattörlések a belgiumi repülőtéren 

A közlekedési vállalatok szakszervezeteinek sztrájkja miatt közlekedési fennakadások és járattörlések várhatók április 29-én.
Az ír fapados fellép a reptéri ivászatok ellen

Az ír fapados fellép a reptéri ivászatok ellen 

A Ryanair már januárban azt javasolta, hogy az EU vezessen be alkoholkorlátozást a repülőtereken – közölte a CNN.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.