"Napi szinten kapunk hírt újabb elbocsátásokról. A múlt héten küldték el a tizedik embert, tegnap pedig egy barcelonai kollégánkat, aki 12 éve van a cégnél" - tudta meg szakszervezeti forrásoktól az Euronews. A szakszervezetek azt is követelik, hogy vonják vissza a júliusi sztrájk miatt indult több mint száz fegyelmi eljárást, úgy vélik, ez a munkavállalók megfélemlítése.
A szakszervezetek saját értékelésük szerint mindössze azt követelik, hogy a spanyol munkajog szerinti az alapvető munkavállalói jogokat hagyja érvényesülni a cég. További követelésük, hogy a bérek térjenek vissza koronavírus-járvány előtti szintre. A vállalat vezetése idáig visszautasította hogy tárgyaljon a két szakszervezettel.
A Ryanair vezérigazgatója, Eddie Wilson azt mondta, hogy a sztrájk elsősorban Spanyolország hírnevének fog ártani, a vállalat szolgáltatásaira minimális hatása lesz, csak a járatok mintegy 1%-át érinti majd. A fapados légitársaság spanyol legénysége szerint már 18 sztrájkot tartottak idén nyáron, amely a Ryanair 10 spanyolországi bázisán összesen 310 járattörlést és közel 3500 késést okozott. A szakszervezet hangsúlyozza, hogy a fenyegetések, fegyelmik és elbocsátások dacára is 35-40%-os volt a sztrájkban való részvétel.
Az augusztusban kezdődő sztrájkok elsősorban a Madrid-Barajas, Barcelona, Malaga, Alicante, Sevilla és Palma de Mallorca úti célokat érintik.