Új repülőgépek és új célállomások a Lufthansától

A legnagyobb jelentőségű eseményre március 25-én, éppen az új menetrend életbe lépésekor kerül sor – ezen a napon öt A380 repülőgép áll üzembe Münchenben, hogy egész nyáron kiszolgálja a légitársaság Los Angelesbe, Hongkongba és Pekingbe induló napi járatait. Télen az A380-as gépek új célállomásokra állnak át – Miamival, Sanghajjal és San Franciscóval kötik majd össze Münchent.

A Lufthansa A350 március 27-én repül majd először Szingapúrba. Hetente öt járat fog indulni Ázsia dinamikusan fejlődő gazdasági központjába Münchenből. A Lufthansa összesen tizenegyet állomásoztat Münchenben az A350 repülőgéptípusból az októberig érvényes nyári menetrend ideje alatt.

 Új célállomások Európában

Két lengyel nagyváros kerül be újonnan a nyári menetrendbe. Március 27-én és 28-án repül először a Lufthansa Münchenből Katowicébe, illetve Lodzba. Hetente öt járat indul Lodzba, az ország szívében fekvő, harmadik legnagyobb lengyel városba. A Varsótól mintegy 300 kilométerre, délnyugatra eső Katowice a felső-sziléziai iparvidék központja. Jövő tavasztól a Lufthansa napi járatokat üzemeltet a lengyel város és München között.

A nyaralók úti céljainak listáját Funchal bővíti. Március 31-től 4 óra repülési idejű, rendszeres járatok indulnak Münchenből Madeirára, az eddigi frankfurti járatkínálat kiegészítésére. Tavasztól minden szombaton el lehet majd jutni a bajor világvárosból Funchal (Madeira) repülőterére.

A Lufthansa a Münchenből induló európai járatok kínálatát is jelentősen bővíti. Jövő nyáron sűríti a heti járatokat Spanyolország és Lengyelország, valamint Görögország és Portugália népszerű nyaralóhelyei felé.

Növekvő járatszám München és Debrecen között

A Lufthansa korábbi tájékoztatása értelmében a München és Debrecen között hétfőn, szerdán és pénteken közlekedő járat a jövő évi nyári menetrend 2018. március 25-i életbe lépésétől hetente ötször, hétfőn, szerdán, csütörtökön, pénteken és vasárnap is repülni fog a két város között.

A menetrend egyedül a pénteki napon módosul: a többi naphoz képest 40 perccel korábban indul, illetve érkezik a járat, minden egyéb napon 11:20-kor indul Münchenből az útvonalon közlekedő Bombardier CRJ 900-as típusú gép, majd 13:20-kor indul vissza Debrecenből.


Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén

Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén 

A lett airBaltic légitársaság az első, amely ingyenesen bevezeti a SpaceX Starlink nagysebességű internetet az Airbus A220-300-as flottáján.
Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál

Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál  

A Delta Air Lines 30 000 amerikai dollárt (11.500.000 forint) ajánlott fel minden utasnak, aki a hétfőn Torontóban kényszerleszállást végrehajtó repülőgépen tartózkodott.
Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok

Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok 

A Flix erősíti jelenlétét a latin-amerikai buszpiacon.
Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 

Minden idők legmagasabb januári utasforgalmával indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok

Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok 

A szürke Tram-train járatok élénk sárga színben pompáznak ezentúl.
Jön az új KRESZ?

Jön az új KRESZ? 

A 27 oldalas dokumentum célja a jelenlegi, nehezen átlátható szabályrendszer korszerűsítése és a mai közlekedési szokásokhoz igazítása.
Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL

Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL 

A baleset egy erős havazást követően történt.
Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli

Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli  

Kedden és szerdán lezárások lesznek Budapesten delegáció közlekedése miatt.
BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása

BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása 

Március elsejétől lezárják a déli hidat.
Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít

Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít 

Az új nagysebességű vonat mindössze 3 óra alatt összekapcsol két fő európai várost.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.