Több, a szolgáltatások minőségére vonatkozó díj elnyerését követően újabb elismerést kapott a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér, miután a Skytrax háromnapos, minden szolgáltatásra kiterjedő audit eredményeképp négycsillagosra emelte a légikikötő minősítését. A szállodák rangsorolásához hasonlóan a független szakértők ebben az esetben is az 1 és 5 csillagos szint közötti rangsorolást végzik el, csak épp repülőterekre szabva: a minősítési folyamat során több mint 500 teljesítménymutató alapján vettek górcső alá minden olyan szolgáltatást és területet, amelyekkel az utasok találkozhatnak - olvasható a társaság közleményében.
Az ellenőrzést végző szakemberek más repülőterek számára is pozitív példaként emelték ki a gyorsan haladó, hatékony, hosszú sorok nélküli biztonsági ellenőrzést, a várakozási idő számos helyen történő megjelenítését, a repülőtér egyedülállóan esztétikus dizájnját, illetve az 1. mólón található gyermekjátszót és a mozgáskorlátozott utasok számára kialakított, kórházi ággyal és emelőszerkezettel is felszerelt létesítményeket. Szintén példaértékűnek ítélték az auditorok a repülőtéren ingyenesen rendelkezésre álló minőségi babakocsi használat lehetőségét, és a nagy számban rendelkezésre álló poggyászkocsik elérhetőségét.
Ezt megelőzően a szervezet 2019-ben végzett hasonló vizsgálatot, ekkor még háromcsillagosra értékelve a budapesti légikikötőt. A Budapest Airport elkötelezett a minőségi szolgáltatások iránt, ezért ezzel a fókusszal újraalkotta vállalati stratégiáját, melynek egyik fő célja a négycsillagos minősítés elérése volt. A stratégiai célkitűzések végrehajtására egy dedikált szervezeti egységet is létrehoztak, amely a repülőtéri szakterületekkel közösen dolgozik a még jobb utasélményért. A tagok elkészítették a repülőtér átfogó értékelését, amely alapján részletes akciótervet dolgoztak ki, és megvalósították a további minőségfejlesztéshez szükséges projekteket.
„Óriási eredmény és nagy büszkeség, nem utolsó sorban pedig a következetes stratégiánk sikerének fontos visszaigazolása a negyedik csillag megszerzése. A közelmúltban sorban elnyert rangos díjakkal együtt ez a minősítés egyszerre elismerése a teljes repülőtéri közösség kiváló munkájának, és az évek óta folyamatosan tartó, utasélmény növelését célzó fejlesztéseinknek – mondta Chris Dinsdale, a Budapest Airport leköszönő vezérigazgatója. Hozzátette: - Azt gondolom, hogy aki a budapesti repülőtérről indul, vagy ide érkezik meg, az egy igazi élménnyel kezdi és zárja az utazását, és mindannyian büszkék lehetünk rá, hogy a magyarok repülőtere Európa élvonalában helyezkedik el.”
Kam Jandu, a Budapest Airport májusban kinevezett vezérigazgatója kiemelte: „A négycsillagos minősítés megszerzése mögött a teljes repülőtéri ökoszisztéma közös célért végzett elkötelezett és kemény munkája áll, amelyre méltán büszkék lehetünk. Itt azonban nem állunk meg, folyamatosan figyeljük a fejleszthető területeket, és a minőség és a szolgáltatások színvonalának emelése a jövőben is kiemelt fókuszterület marad a Budapest Airport számára. Célunk, hogy az utasok továbbra is érezzék, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér egy négycsillagos légikikötő, ahonnan mindig öröm indulni, és ahová öröm megérkezni. A repülőtéri közösség, az itt tevékenykedő kiváló szakemberek nap mint nap ezért dolgoznak.”
Az elkötelezett munka eredményét a négycsillagos minősítés mellett számos, idén elnyert díj is alátámasztja: március elején a Repülőterek Nemzetközi Tanácsa az utasok véleménye alapján a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérnek ítélete a legjobb európai légikikötő díját a 15-25 milliós utasforgalmat bonyolító repülőterek között, emellett a légikikötő zsinórban a 10. alkalommal is elnyerte a régió legjobb repülőterének járó Skytrax díjat, illetve a közelmúltban megszerezte a nemzetközi WELL Health-Safety Rating minősítést is.
A Budapest Airport vezetősége elkötelezett a folyamatos fejlődés mellett, ezért a minősítési folyamat részeként az auditorok által megfogalmazott fejlesztési javaslatokat megvizsgálja és beépíti a repülőtér jövőbeni működésébe.