Venezuela államosította a Hiltont Isla Margaritán

A Venezuelához tartozó Isla Margarita szigetre hazánkból is évek óta szerveznek charteres nyaralásokat. A venezuelai kormány múlt pénteken jelentette be, hogy a nemzetközileg is kedvelt üdülőhely Hilton szállodáját állami tulajdonba veszi.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A 280 szobával, 210 lakosztállyal, a sziget legnagyobb kaszinójával, egy hatalmas kültéri medencével, éttermekkel, konferenciateremmel és egy 26 000 négyzetméter területű tengerparti stranddal rendelkező szálloda reprivatizácója a kormány stratégiájának része, amely arra irányul, hogy megmentsék az ország turizmusát és ezáltal fejlesszék a gazdaságot – kommentálta a lépést Hugo Chávez venezuelai államfő, és hozzátette, Venezuela turisztikai szektorát szétzúzták a külföldiek kezében lévő vállalatok, és mindez a helyi lakosság kárára történt. 

A kormány közleményében az áll, hogy a szálloda és annak infrastruktúrája nélkülözhetetlen Isla Margarita szociális és tömegturizmusa fejlődése szempontjából, és az államosítás támogatja majd az ország szocio-gazdasági fejlődését oly módon, hogy a hotel munkahelyeket teremt, képzést nyújt a turizmusban dolgozók számára, és bevonja a helyieket az ágazatba. A hotel és infrastruktúrája fölött a venezuelai turisztikai minisztérium és az állami utazási iroda, a Venetur rendelkezik mostantól és a Hiltonnal 20 évre kötött üzemeltetési szerződést is semmisnek tekinti a venezuelai állam. A szállodát tulajdonló cégek, az Inversiones Pueblamar és a Desarrollos MBK nem hagyják annyiban, perre viszik az ügyet.

A turisztikai miniszter, Pedro Morejon kijelentette, a szálloda a megszokott módon üzemel tovább, és az összes dolgozója megmarad állásában a szerződésükben foglalt eddigi feltételek mellett. Ezenkívül hangsúlyozta, hogy egy tréning központot is létrehoznak a szállodában a dolgozók továbbképzése érdekében.

A házat üzemeltető Hilton Worldwide közleményében azt írja, a ház továbbra is a Hilton lánc tagja és szeretettel várja a vendégeket, a tőle megszokott színvonalon.

Ez év márciusában a kormány és a Venetur már államosított egy másik szállodát, a Hotel Maremarest Puerto la Cruzban. Az állami szállodát azelőtt egy magántulajdonos üzemeltette, és az állam szerint rossz gazdakánt hagyta leromlani az ötcsillagos ház színvonalát. A Venetur jelenleg 8 házat tulajdonol és üzemeltet Venezuela-szerte.


Lassítanak a vonatok és a HÉV-szerelvények

Lassítanak a vonatok és a HÉV-szerelvények 

A sebességkorlátozásra azért van szükség, mert a sínek hőmérséklete 50 fok fölé emelkedik a hőségben.
Járatnyitás Budapestre

Járatnyitás Budapestre 

Bristolból, Liverpoolból és Belfastból is indulnak új járatok.
Friss pénzügyi éves jelentés a Wizz Airtől

Friss pénzügyi éves jelentés a Wizz Airtől 

Rekordalacsony kibocsátással zárta a 2026-os pénzügyi évét a légitársaság.
Fellélegezhetnek, akik az M1-esen közlekednek

Fellélegezhetnek, akik az M1-esen közlekednek 

Rövidebb terelések jöhetnek az autópályákon.
Pénteken országszerte zárva a kis benzinkutak

Pénteken országszerte zárva a kis benzinkutak 

A Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) bejelentette: pénteken több független benzinkút országszerte zárva tart.
Zavarok a német vasúti forgalomban

Zavarok a német vasúti forgalomban 

A digitális vasúti rádiórendszer meghibásodása miatt kedden este Németországban szinte teljesen leállt a vonatforgalom.
Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban

Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban 

Jó hír a repülővel utazóknak, a légitársaságok pedig kénytelenek „lenyelni a békát”.
Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál

Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál 

Az érintett gépek többségét az Emirates üzemelteti, több gépet azonnal a földre parancsoltak a kötelező vizsgálatok idejére.
Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján

Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján 

Szombat reggel 7 órától vasárnap hajnali 3 óráig lezárják a Hősök terét, a Kós Károly sétányt, valamint az Állatkerti körutat a Hősök tere és a Gundel Károly út között.
SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.