Idén 15,5 millió külföldi vendégre számított volna a dél-kelet-ázsiai ország, amelynek gazdasága számára 4-6 százalékos növekedést jósoltak korábban. Ma már inkább a visszaesés garantált. A thai gazdaság 7 százalékát adja az idegenforgalom, és a közelmúltban mintegy 40 állam sorolta a nem javasolt úti célok közé Thaiföldet a bizonytalan politikai helyzet miatt, amelyek között szerepel Hong Kong, Kína és Tajvan is. Többek között ezek az államok küldték 2009-ben a legtöbb nemzetközi turistát Thaiföldre. A Thai Új Év idején csak Kínából 100 charterjáratot töröltek. A Magyar Külügyminisztérium is adott ki közleményt a terrorfenyegetettségről.
A főváros szolgáltatói alaposan megsínylik a zavargásokat: a vörös inges tüntetők április első hete óta megszállásuk alatt tartják a város legfontosabb üzleti és bevásárlónegyedét, így számos üzlet hetek óta zárva tart a központban. A vendégek elmaradása miatt nagy bajban vannak a turisztikai szolgáltatók is: Bangkokban számos szálloda mindössze 30 százalékos kihasználtsággal üzemel, amely a fele az ilyenkor megszokottnak. De a fővárosi luxusszállodák mint például a Grand Hyatt Erawan Hotel vagy a Four Seasons nulla százalékos foglaltságról számolt be.
A Thai Turisztikai Hivatal arra kéri az utazási irodákat, hogy ne töröljék, hanem legfeljebb halasszák el útjaikat, illetve Bangkok kihagyásával programozzák a már jól ismert, és a politikai feszültségtől mentes thai úti célokat mint Phuket, Koh Samui, Chiang Mai és Chiang Rai.