Az első félévben több magyar utazott Horvátországba

Kétszámjegyű növekedést mutat az idei első félévben a magyar turistaforgalom Horvátországban. Hazánk a 11. legfontosabb küldőország déli szomszédunknál. 

Horvátországban töretlenül emelkedik a magyar turisták száma: az év első hat hónapjában a magyar vendégek száma és az ott töltött idő is 10 százalékot meghaladó mértékben nőtt az előző év hasonló időszakához képest - tájékoztatta a Horvát Idegenforgalmi Közösség budapesti képviseletvezetője kedden az MTI-t.

Marin Skenderovic közlése szerint 2015. első félévében 12,6 százalékkal több magyar utazott Horvátországba, ahol 14,5 százalékkal több vendégéjszakát töltöttek. Az elmúlt fél év alatt 82,1 ezer magyar turista 337,9 ezer éjszakát tartózkodott Horvátországban.

A vendégszámot tekintve a harmadik legerőteljesebb növekedés az Egyesült Államok és Dél-Korea után, vendégéjszakákban pedig a második Bosznia-Hercegovina után, miközben a teljes horvátországi turizmus emelkedése egyszámjegyű volt. Az idén januártól június végéig 3,6 millió külföldi turista kereste fel az adriai államot, és összesen 14,9 millió éjszakát töltött ott, mindkét adat egyaránt 4,3 százalékkal nőtt. A legjelentősebb küldő államok között Magyarország mindkét mutató rangsorában a 11. helyen áll jelenleg.

Jelentős a magyar turizmus növekedési üteme az első nyári hónapra vetítve is. Míg összességében a külföldi turisták száma júniusban csupán 0,5 százalékkal bővült, a vendégéjszakák száma pedig 2 százalékkal csökkent, addig a magyar turisták létszáma 11,4 százalékkal, az ott töltött idő hossza pedig 15,2 százalékkal lett több. Júniusban 1,7 millió külföldi kereste fel a tengerparti országot, ahol együttesen 8,7 millió külföldi vendégéjszakát regisztráltak. A magyar utazók közül 54,3 ezer vette az irányt Horvátországba, és 254,1 ezerre nőtt az ott töltött vendégéjszakáik mennyisége.

Forrás: MTI


Kiderült, mikor érdemes repülőjegyet venni

Kiderült, mikor érdemes repülőjegyet venni 

Ha tavasszal szeretnénk utazni, akkor közeli úti célra még vehetünk kedvező árú repülőjegyet.
Ausztria 2024-es turisztikai eredményei

Ausztria 2024-es turisztikai eredményei 

Ausztria számára 2024 különösen sikeres év volt a közép-kelet-európai piacokon.
Utazás Kiállítás 2025: Ciprus, ahol a kultúra és a természet találkozik

Utazás Kiállítás 2025: Ciprus, ahol a kultúra és a természet találkozik 

Mutatós vendégszámok, az igazi profik ősszel indulnak a szigetre.
Járatlan utakon: felfedezésre váró úti célok Franciaországban

Járatlan utakon: felfedezésre váró úti célok Franciaországban 

Vajon szüksége van marketingre a világ egyik leglátogatottabb országának, amely több esetben az overtourismmal is küzd?
Túlzsúfoltság a velencei karneválon

Túlzsúfoltság a velencei karneválon 

Valentin nap hétvégéjén hatalmas tömegű turista áradat lepte el a velencei utcákat és hidakat újabb aggodalmakat keltve a helyiekben.
Jelentős vásárok Brnó-ban a világ szakembereinek

Jelentős vásárok Brnó-ban a világ szakembereinek 

A 2025-ös év ismét gazdagá vásárprogramot hoz a brnó-i vásárterületre, tele nagy jelentőségű eseményekkel különöző iparágak és egyéb szakterületek számára.
Kultúrális központ lehet a spanyol festő szülőháza Sevillában

Kultúrális központ lehet a spanyol festő szülőháza Sevillában 

Kulturális központtá alakítaná Diego Velázquez (1599-1660) világhírű spanyol festő sevillai szülőházát az épületet megvásároló befektetői csoport.
Melyik a jó választás? –10 °C-ban fagyoskodni vagy +16 °C-ban napfürdőzni?

Melyik a jó választás? –10 °C-ban fagyoskodni vagy +16 °C-ban napfürdőzni? 

Az elsőt Budapesten mérik, a második pedig Málta szigetén a most jellemző hőmérséklet.
A jövő fesztiválja Bécsben

A jövő fesztiválja Bécsben 

Áprilisban Bécs ad otthont Európa legnagyobb, a jövő munkahelyeivel foglalkozó rendezvényének.
Rakonczay Gábor 1300 kilométerre a céltól az óceán-átkenuzáson

Rakonczay Gábor 1300 kilométerre a céltól az óceán-átkenuzáson 

A 44 éves magyar sportoló közösségi oldalán ad mindennap helyzetjelentést, de az érdeklődők online is nyomon tudják követni a hajóját.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.