Felkészült a télre Szlovákia

A Tátra már négy évszakos úti cél: tavasszal és ősszel konferenciákat rendeznek, télen pedig összesen 24 kilométer sípálya várja a sportolókat. Szlovákia téli lehetőségeiről, többek között a XVI. Hórukk Amatőr Sí- és Snowboard Bajnokságról és a XXVI. Honda Kupa eseményeiről számoltak be november 15-én, szerdán a Szlovák Intézetben.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Elhangzott, hogy a Jasná Alacsony-Tátra síközpontban a Chopok lejtőin már várnak a síelőkre, hófehér minden, röpködnek a kemény mínuszok. Ismertették a Magas Tátra régiójának újdonságait, köztük a Tatry Ice Masters-t, a december 7-én nyitó híres jégházat.

A tájékoztatón a Felsőgaram-mente régió ajánlatáról is beszámoltak, ahol van régiós kártya, családbarát síközpont várja a vendégeket, síóvoda, diszkók, koncertek, golfpálya, éjszakai síelés, szánkózás, valamint és 30 kilométeres sífutópálya.

Miroslav Dobrota, a Park Snow síközpont marketing igazgatója mutatta be Donovaly téli kínálatát, köztük Szlovákia legnagyobb gyermek FUN-parkját, A világ számos országából érkeznek látogatók a minden évben itt megrendezett szánhúzóversenyre. Síkölcsönzés és síoktatás több helyszínen is van. Donovaly nemcsak az alpesi sízők, hanem a sífutók paradicsoma is.

A vendéglátó Soňa Jelínkova arra hívta fel a figyelmet, hogy a Park Snow Card vendégkártya turizmusfehérítő hatása jelentősen megmutatkozik a regisztrált vendégéjszakák számában. Ezeket a kártyákat a szálláshelyek igénylése alapján kapják és ők adják a vendégeknek. Így a szállásoknak be kell jelenteni a vendégeket, hogy ezeket a kártyákat megkapják, így fehéredik a turizmus – mondta Jelinkova. A kártyák többek közt kedvezményes síbérletekre, felszerelések kölcsönzésére, utazási kedvezményekre és biztosításokra használhatók. Bejelentették azt is, hogy végre még a héten működik már egy magyar nyelvű weboldal is, itt minden alapvető információt megtalálunk, köztük a szállodák elérhetőségét is.

A Magyar Síszövetség január 18-án kezdődő hivatalos versenyéről, a XVI. Hórukk Amatőr Sí és Snowboard Bajnokságról Klausmann Viktor, a Magyar Síakadémia elnöke, a 26. Honda Kupa – Donovaly Honda Kupa Országos Amatőr Gyermeksíbajnokságról - amelyet 2018. február 10-én rendeznek - Fehér Gyula számolt be.

Klausmann Viktor arról beszélt, hogy a Szlovák Idegenforgalmi Hivatal által is támogatott HÓRUKK amatőr síkupával elsősorban a családokat szeretnék megszólítani. A helyszín a tavalyi évben a Magas-Tátra volt. Ez annyira jól sikerült, hogy 2018-ban újra Tátralomnicon rendezik meg az eseményt. A rendezvény exkluzív szállodája a teljes átalakítást követően 2018-ban is a négycsillagos Horizont Resort Hotel lesz Stará Lesná településen, Tátralomnictól mintegy 3 km-re. A szálloda és a pályák között síbusz közlekedik.

A 26. Honda Kupa verseny igazgatója Fehér Gyula elmondta, hogy az elmúlt évekhez hasonlóan tovább "szigorították" a kiírást, annak érdekében, hogy a verseny továbbra is maradjon meg az igazi amatőr síző gyerekeknek.


Kiwi.com: ilyenek az idei nyár utazási trendjei

Kiwi.com: ilyenek az idei nyár utazási trendjei 

A tavalyi foglalási mintát alapul véve három magyarból egy még csak most foglalja le utazását a Budapestről induló szezonális mediterrán járatok valamelyikére.
Töretlen a magyarok külföldi utazási kedve

Töretlen a magyarok külföldi utazási kedve  

Közel 8 százalékos növekedés 2025 első negyedévéhez képest, és az elmúlt öt év legerősebb első negyedéves eredménye.
Megtorpant a horvát turistaforgalom

Megtorpant a horvát turistaforgalom 

Az Adriai-tenger partvidékén 27,1 millió vendégéjszakát töltöttek el a turisták, ugyanannyit, mint tavaly.
Fotós kalandtúrával csábítja az utazókat Málta és Gozo

Fotós kalandtúrával csábítja az utazókat Málta és Gozo 

Új élményalapú turisztikai kezdeményezéssel népszerűsíti Máltát a VisitMalta.
Szárnyal az olasz konferenciaturizmus

Szárnyal az olasz konferenciaturizmus  

Egyre erősödő növekedést és átalakuló trendeket mutat az olasz konferencia- és üzleti rendezvényipar.
Újabb hőhullám Franciaországban

Újabb hőhullám Franciaországban 

A turizmusnak és a fesztiváloknak is próbatételt jelent a több napon át tartó kánikula. Utcabálok, sportesemények maradnak el, múzeumok rövidített nyitva tartással várják a látogatókat.
Halálos erdőtüzek Spanyolországban

Halálos erdőtüzek Spanyolországban 

Turisták ezreit érinti a katasztrófa.
Újabb bizonyíték, hogy Frida Kahlo halhatatlan világsztár

Újabb bizonyíték, hogy Frida Kahlo halhatatlan világsztár 

A londoni kiállítás rekordokat döntöget, miközben több oldalról is komoly kritikák érik.
Bemutatkozott Lengyelország legmisztikusabb városa

Bemutatkozott Lengyelország legmisztikusabb városa 

Fotókiállítás, ízek és kulturális élmények.
A Comói-tónál nem kérnek a tiszteletlen turistákból

A Comói-tónál nem kérnek a tiszteletlen turistákból 

Pénzbírság járhat a félmeztelen turistáknak a Comói-tó egyik legnépszerűbb falujában.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.