Fizetésképtelenséget jelentett a németországi JT Touristik

Szeptember 29-én nyilvánosan fizetésképtelenégi eljárást kért maga ellen a berlini JT Touristik utazásszervező cég. Október 14-ig induló utakra van garanciájuk. A további utak sorsa még kérdéses. 

Szeptember 29-én nyilvánosan fizetésképtelenégi eljárást kért maga ellen a berlini JT Touristik utazásszervező cég. A JT Touristik üzleti tevékenysége a reorganizációs eljárás ideje alatt kettős vezetéssel történik, a korábbi ügyvezető mellett egy megbízott is részt vesz az irányításban.

A kezdeményezett folyamatok eredményeként megmarad a szükséges mozgástere a vállalatnak, hogy a nagy nemzetközi befektetőkkel zajló, folyamatban lévő tárgyalások tovább folytatódhassanak, amellyel előkészíthetők a működés folytatását meghatározó szabályok.

A jelenlegi probléma hátterében az áll, hogy az utasok befizetéseit biztosítani hivatott garanciákkal gondok merültek fel, ugyanis az utazási iroda vagyoni biztosítékát adó Generali Versicherung novembertől kilép az utazási irodákat biztosító szolgáltatók köréből, így az utazási irodának október 31-ig van még élő biztosítása.

Annak ellenére, hogy erre a problémára folyamatosan igyekeztek megoldást találni, egyelőre nem sikerül átszerződniük új biztosítóhoz, írja közleményében a JT Touristik. 

A jogszabályi környezet – a magyarhoz hasonlóan - a német utazásszervezők számára is kötelezővé teszi, hogy vagyoni biztosítékkal rendelkezzenek. Enélkül nem adható ki az utasnak a befizetését igazoló számla, és a szolgáltató az ügyfelek befizetéseit sem fogadhatja be biztosító hiányában.

Az utazási iroda nyilatkozata szerint azok az utazások, amelyek október 31-ig lezajlanak, 100 százalékban biztosítva vannak a Generali által.

Az utasok eldönthetik, hogy a teljes befizetett összeget visszakérik vagy leutazzák a befizetett utat, utóbbi esetben minden megvásárolt szolgáltatást a biztosító áll a számukra.

Egyelőre nem tudni, hogy a november 1-jét követő utazásokkal mi lesz a helyzet. Ez a következő néhány napban dől majd el.

Az utazásszervező bízik abban, hogy néhány hónap alatt sikeresen lezajlik majd a reorganizációs eljárás és biztosított lesz a megfelelő alap ahhoz, hogy az ügyfeleik számára a megszokott színvonalon kínálhassák szolgáltatásaikat. 

Megkeresésünkre, Grünwald Zsolt, a Travelgoo irodavezetője elmondta, hogy nekik is vannak foglalásaik a JT-nél. Ami fontos, hogy az irodák proaktívak legyenek. Folyamatosan érkeznek a lefoglalt utakra a garanciavállalások. Ahol ez nem történik meg, ott ők hívják fel a foglalásban szereplő szolgáltatókat, és győződnek meg arról élő-e foglalás és amennyiben nem, ők vállalnak érte garanciát.

Hangsúlyozta, hogy a fölösleges pánikkeltés nem célravezető. Remélhetőleg a hét folyamán minden foglalásnak eldől majd a sorsa. 


Kitört az Etna, menekülnek a turisták – videóval

Kitört az Etna, menekülnek a turisták – videóval 

Hatalmas gáz- és hamuoszlop tört a magasba az olasz sziget felett.
Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett

Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett 

Olasz elegancia, festő ecsetjére kívánkozó háttér, magyar kreativitás és időtlen luxus a hegyek ölelésében – ez a Nuvole Garden hotelprojekt a Comói-tónál.
Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen

Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen 

A jövő nem fenyegetés, hanem lehetőség: felhívás az aktív alakításra.
Spanyolországot brutális hőség éri el

Spanyolországot brutális hőség éri el 

A nyár közepét idéző időjárás várhatóan e hét csütörtöktől vasárnapig tart majd.
Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária

Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária 

Feljebb ugrott a Kiwi.com foglalási listáján Portugália és Málta is.
Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére

Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére 

Jelenleg a bánya egyik legújabb részét, a Telegdy-szárnyat próbálják megmenteni két szigetelőgát kialakításával.
Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet

Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet 

A hétfő éjszakai és keddi esőzések nyomán a Korond-patak vízhozama másodpercenként 50 köbméterre nőtt.
Turisztikai fejlesztés Afrikában

Turisztikai fejlesztés Afrikában 

A győri székhelyű, nemzetközi médiavállalat, a Flying Media Hungary tovább erősítette pozícióját a globális turizmus- és légiközlekedési szakmában.
Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban?  – itt a toplista

Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban? – itt a toplista 

A nyaralók többsége saját autóval kel útra, és a klasszikus, 7 éjszakás vakáció a legjellemzőbb, csaknem minden harmadik foglalás esetén.
Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk

Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk  

Idén is leginkább Horvátországba utaznak a magyarok.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.