2026. január 27-ig a Kiwi.com-on keresztül leadott foglalások száma a 2026. február 2. és február 23. közötti időszakra 87,22 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. A növekedés elsősorban az észak-olaszországi városok népszerűségének köszönhető. Velencébe 227,78 százalékkal, Bolognába 133,33 százalékkal, Milánóba pedig 48,28 százalékkal több foglalás érkezett.
Fotó: Pixabay
A vizsgált időszak egybeesik a Velencei Karnevál (2026. február 7. – február 17.) és a XXV. Téli Olimpiai Játékok (2026. február 6–22., Milánó és Cortina d’Ampezzo) kiemelt dátumaival.
„Az adatok alapján jól látszik, hogy a magyar utazók körében is egyre erősebb az eseményalapú turizmus. Sokan egy konkrét program vagy világesemény miatt kelnek útra, és jellemzően rövidebb, intenzív utazásokban gondolkodnak”
– mondta Daniela Chovancová, az utazástechnológiai vállalat sajtókapcsolati menedzsere.
A megnövekedett érdeklődés ellenére idén olcsóbb volt a repülőjegy
A magyar utazók többsége (80 százalék) három napot tölt a célállomáson, és a foglalások 48 százalékát párok adták. A Kiwi.com adatai szerint a vizsgált időszakban az Olaszországba irányuló repülőjegyek átlagára 5,43 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. Idén egy repülőjegy átlagosan 64,76 euróba, azaz körülbelül 25 ezer forintba került.
A platform sajtókapcsolati menedzsere szerint az árcsökkenéshez hozzájárult, hogy az utazók idén korábban vásárolták meg a jegyeket, mint tavaly. „A magyarok átlagosan 48 nappal az indulás előtt foglaltak, ami pár nappal korábbi a tavalyinál” – tette hozzá Daniela Chovancová.