MICE-deszinációként is bemutatkozott Magyarország Kínában

Négy kínai nagyvárosban népszerűsítette hazánk megújult turisztikai kínálatát április közepén a Magyar Turisztikai Ügynökség annak érdekében, hogy segítse a kínai vendégforgalom növekedését. Az MTÜ a világ első számú küldőpiacán törekszik arra, hogy Magyarországot nemcsak vonzó szabadidős, hanem hivatásturisztikai desztinációként is pozícionálja.

Több évnyi kihagyás után a kínai kormány az év elején tette ismét lehetővé a szervezett kiutaztatás újraindítását, melynek köszönhetően a Schengeni országok közül elsőként hazánkba térhettek vissza a kínai turistacsoportok - olvasható az igyutazunk.hu-n.

2015 és 2019 között a kínai vendégek és vendégéjszakák száma egyaránt több mint megkétszereződött. Budapest küldőpiacai sorában a pandémiát megelőző évben Kína már a 9. legfontosabb volt. „Mindent megteszünk azért, hogy minél előbb visszatérjen a kínai vendégforgalom COVID-járvány előtt tapasztalt dinamikus növekedése. A vidéki attrakciókat mind inkább bevonva arra törekszünk, hogy Magyarország akár egyedüli desztinációként is megállja a helyét a kínai vendégekért folyó nemzetközi versenyben” – hangsúlyozta Szégner Zsuzsa, a Magyar Turisztikai Ügynökség nemzetközi kapcsolatok igazgatója.

Az MTÜ a kínai érdeklődés további élénkítésére szervezett roadshow-ja április 17. és 20. között Peking mellett olyan tartományi fővárosokban zajlott, mint Csungking, Kuangcsou és Sanghaj. A hazai szolgáltatók, turisztikai látványosságok, utazási irodák és vízumközpontok képviselőinek részvételével megtartott roadshow a csoportos kiutaztatás újraindulása óta az MTÜ első személyes részvétellel zajlott eseménye volt Kínában.

A járvány elmúltával a kínai turisztikai piac is több szempontból jelentős változásokat mutat. Egyre népszerűbbek például a tematikus és a kiscsoportos utazások – ezt erősítették meg a helyszíni tapasztalatok is. Így a roadshow révén a kiemelt kínai partnerek első kézből ismerkedhettek meg a legfontosabb magyarországi újdonságokkal, attrakciókkal, infrastrukturális beruházásokkal, új szálláshelyekkel, megújult kastélyokkal és várakkal, valamint a gasztronómiai kínálattal, amelyek kiemelkedően vonzóak a kínai turisták számára.

Yao Yao, az MTÜ ázsiai piacokért felelős nemzetközi piacszakértője anyanyelvükön mutatta be a kínai partnereknek Magyarország természeti és kulturális értékeire, megújuló gasztronómiájára és páratlan termálvíz kincsére épülő kínálatát. Hozzátette, emellett a kínai piacon ugyancsak hangsúlyosan törekszenek hazánk, mint vonzó hivatásturisztikai desztináció pozicionálására is. „Folyamatos piacelemzéseinkből úgy látjuk, hogy az újranyitás óta elsősorban az üzleti és incentive utazások, valamint a diákturisták és a delegációk adják a kiutazások gerincét. Ezért elsősorban a MICE-szektorra fókuszáltunk a mostani, első körutunk során.”

A négyállomásos roadshow-n közel 300 érdeklődő vett részt és kiemelt témaként szerepelt a schengeni vízumigényléssel kapcsolatos információk megosztása. Ezzel kapcsolatban a magyar külképviselet jelenlévő munkatársai is biztosították segítségükről a kínai szolgáltatókat.

 


Elég volt! Mostantól korlátozzák a szelfik készítését az Uffiziben

Elég volt! Mostantól korlátozzák a szelfik készítését az Uffiziben 

Újabb eset borzolja a kedélyeket Olaszországban a múzeumokban viselkedni nem tudó turisták miatt.
Perzselő forróság idején indulás a hűvösebb nyárba

Perzselő forróság idején indulás a hűvösebb nyárba 

Egyre népszerűbb a coolcationing.
Csődöt jelentett a szlovák utazási iroda – ezer utas rekedt külföldön

Csődöt jelentett a szlovák utazási iroda – ezer utas rekedt külföldön  

A Happy Travel több mint 17 éve volt jelen a szlovák utaztató piacon.
Ötcsillagos hely, ahová elmenekülhet a kánikula elől

Ötcsillagos hely, ahová elmenekülhet a kánikula elől 

Ha eddig azt hittük, hogy a régió és az itteni élmények nem tudnak már semmi újat nyújtani, akkor ideje újratervezni.
A hőség miatt nem látogatható az Eiffel-torony

A hőség miatt nem látogatható az Eiffel-torony  

A perzselő hőség szinte egész Franciaországot sújtja, a Météo France mérései szerint hétfőn sok helyen mintegy 38 Celsius-fok feletti értékeket regisztráltak.
Magyarok külföldön: mi a helyzet a biztosítási piacon?

Magyarok külföldön: mi a helyzet a biztosítási piacon? 

Az egyik biztosításközvetítő adatai szerint adatai a szerződések száma 9 százalékkal, az átlagdíj pedig 6 százalékkal emelkedett.
Van új a Nap alatt? – turisták az európai „hőkupola” alatt

Van új a Nap alatt? – turisták az európai „hőkupola” alatt 

Európa perzselő nyara – hol érzik a hőséget a legnagyobb mértékben a turisták?
Tömeg, pénz és ellentmondások – Jeff Bezos-esküvő Velencében

Tömeg, pénz és ellentmondások – Jeff Bezos-esküvő Velencében 

Az Amazon-alapító luxusesküvője nemcsak látványosság volt, hanem komoly bevételi forrás is, amelyet tüntetések és kritikus hangok kísértek.
Hőségriasztás Franciaországban

Hőségriasztás Franciaországban 

A legmagasabb szintű hőségriasztás lép életbe kedden Párizsban és környékén is.
Hétvégén nagyívben kerülje el Zágrábot és környékét!

Hétvégén nagyívben kerülje el Zágrábot és környékét!  

A Horvát Köztársaság Turisztikai és Sportminisztériuma, valamint a Horvát Idegenforgalmi Közösség óriási forgalomra figyelmeztet július 4-én, 5-én és 6-án.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.