Az egyértelműen kiderül a felmérésből, hogy a terrorfenyegetettség jelentős mértékben befolyásolja a nyaralás tervezését, és az egyes desztinációk biztonságosságáról kialakult kép meghatározó a döntésben. Az utóbbi hónapok terrortámadásai és bizonyos politikai bizonytalanságok jelentős hatással voltak az utazási szokásokra. Számos desztinációban, például Egyiptomban és Törökországban jelentős volt a turistaforgalom visszaesése, ennek ellenére több ember utazott eddig az idén, mint egy évvel korábban. Az IPK International becslése szerint az európaiak két százalékkel többet utaznak az idén, míg globálisan 3%-os lesz a növekedés. Az emberek ugyanakkor sokkal óvatosabban választanak 2016-ban úti célt. Majdnem minden második megkérdezett azt mondta, hogy megváltoztatta az utazási szokásait a globális események hatására.
Az IPK International 50.000 embert kérdezett meg több mint 40 fontos küldőpiacról. Az egyes országok állampolgárai eltérő mértékben reagálnak a terrorfenyegetésre. A legkevésbé a dél-amerikaiak, skandinávok és hollandok utazási döntéseit befolyásolja a terrorhelyzet, a kutatók szerint az ázsiai és a kelet-európai utazókra ellenben sokkal inkább hatással van. Az utazók különböző csoportjai is eltérő módon reagálnak a megváltozott helyzetre, a gyerekes családok a legóvatosabbak, míg a fiatalabb korosztály és általában az egyedülálló utazók azok, akik nem foglalkoznak különösebben a terrorfenyegetettséggel. A megkérdezettek 15%-a nyilatkozta azt, hogy egyáltalán nem utazik az idén külföldre, inkább belföldön nyaral. A németek esetében különösen elterjedt ez az álláspont. A megkérdezett nemzetközi turisták negyede mondta azt, hogy továbbra is fog utazni külföldre, de csak biztonságosnak vélt helyekre.
A kutatók szerint a legnagyobb visszaesést a keresletben az idén Törökországnak, Tunéziának, Marokkónak, Egyiptomnak, Jordániának és Izraelnek kell elszenvednie. Ezzel szemben Kanada, Ausztrália, Svájc és Skandinávia jó növekedési potenciállal számolhat.
Az IPK International következő felmérésének eredményeit novemberben hozzák napvilágra, ebből az is kiderül majd, hogy a nyári nizzai és németországi támadások milyen hatással voltak a két európai turisztikai nagyhatalom turizmusára.