Új kifutópálya épül a nagyváradi repülőtéren

Új kifutópályát építenek a nagyváradi repülőtéren, ezért július 6. és szeptember 2. között a légi kikötő nem fogad gépeket – közölte csütörtökön a Mediafax hírügynökség.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A 91 millió lejes (6,3 milliárd forint) költségvetésű munkálatok során 2100 méteresre hosszabbítják, 45 méteresre szélesítik, és teljesen újrabetonozzák a jelenleg 1800 méter hosszú és 35 méter széles kifutópályát, és hat repülőgép egyidejű befogadására alkalmas 33 ezer négyzetméteres rakfelületet alakítanak ki.

A repülőtér fejlesztési költségeinek 85 százalékát az Európai Unió, 13 százalékát a román költségvetés, két százalékát pedig a repülőtér biztosítja.

A repülőteret működtető Bihar megyei önkormányzat a nemzetközi légi forgalomba is be szeretné kapcsolni a nagyváradi repteret – írta az e-Bihoreanul portál. Cornel Popa, az önkormányzat elnöke elmondta, tárgyalásokat folytatott már a Tarom, a Blue Air és a Carpat Air román légi társaságokkal, de versenytárgyalást készülnek hirdetni, amelyen külföldi társaságok is részt vehetnek. Hozzátette, egy tanulmány szerint Nagy-Britannia, Írország, Németország, Olaszország és Spanyolország repülőterei felé induló nagyváradi járatokra lenne igény.

Az Ártánd-Bors határátkelőhelytől 17 kilométerre fekvő repülőteret többnyire a romániai belföldi járatokat működtető Tarom társaság használja. A repülőtér - a honlapján közölt adatok szerint - 2012-ben 40 500 utast szolgált ki. 2011-ben 5 millió lejes (350 millió forint) költségvetéssel újították fel a repülőtér épületeit.

Forrás: MTI


 RateHawk-konferencia: az utazási ágazat átalakulásáról

RateHawk-konferencia: az utazási ágazat átalakulásáról 

A RateHawk online eseményt szervez, amelynek témája az utazási ágazat következő évtizedben történő átalakulása.
Kína legmagasabb hídja igazi turistamágnesként működik

Kína legmagasabb hídja igazi turistamágnesként működik 

A Huajiang Grand Canyon hídat, amely 625 méterrel emelkedik a Beipan folyó fölé, jelenleg a világ legmagasabb hídjaként tartják számon.
Utazási körkép: a magyarok fele már tudja mit tesz idén nyáron

Utazási körkép: a magyarok fele már tudja mit tesz idén nyáron 

Kiderült, mennyit költenek a magyarok idén a nyári pihenésre.
Európai Bizottság: az ideiglenes határellenőrzésekről

Európai Bizottság: az ideiglenes határellenőrzésekről 

Az ideiglenes határellenőrzés visszaállításának negatív következményei elkerülésére figyelmeztettek.
Nyári foglalási trendek: Albánia és Horvátország az élen

Nyári foglalási trendek: Albánia és Horvátország az élen 

A repjegy.hu adatai szerint a magyarok egyre gyakrabban repülnek autós nyaralóhelyekre is.
Nemzeti színbe öltöztették a Colosseumot

Nemzeti színbe öltöztették a Colosseumot 

Kétezer négyzetméteres zöld, fehér, piros zászlóval fedték be kedden a Colosseumot a június 2-i nemzeti ünnep alkalmával a tűzoltók.
Kiwi.com: Ha nyár, akkor mediterrán ország

Kiwi.com: Ha nyár, akkor mediterrán ország 

Mediterrán dominancia új kedvencekkel: ide repülnek a magyarok nyáron.
Éjszakai szesztilalom Varsóban

Éjszakai szesztilalom Varsóban  

Az intézkedés nem vonatkozik az éttermekre és a varsói Chopin repülőtér vámmentes zónájában működő üzletekre sem.
Tüntetés Ausztria legforgalmasabb útvonalán

Tüntetés Ausztria legforgalmasabb útvonalán 

A Brenner-hágónál hétvégén a tranzitforgalom és a kamionforgalom ellen tüntettek.
Még mindig van, aki szerint Budapest és Bukarest egy és ugyanaz

Még mindig van, aki szerint Budapest és Bukarest egy és ugyanaz 

Egy PSG-szurkoló emlékezetes bakit követett el a labdarúgó Bajnokok Ligája döntője előtt.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.