Hiánypótló szálláshelyek létesültek a Zsóry fürdő területén

Új szálláshelyekkel gazdagodott Mezőkövesd. A matyó város ékkövének számító, Zsóry Lajosról elnevezett gyógy- és strandfürdő területén tizennyolc négycsillagos apartmanházat építettek, melyeket ünnepélyes keretek között avattak fel.

A központi épületben kialakított konferenciateremben tartott ünnepélyes projektzáró rendezvényen dr. Szegedi Andrea projektmenedzser üdvözölte a vendégeket. Köszönetet mondott mindazoknak a szakembereknek, akik munkájukkal hozzájárultak a beruházás sikeréhez. Kiemelte, hogy az új fejlesztéssel új életmódot és élményekben gazdag szolgáltatásokat kínálnak az érdeklődő turistáknak, ezért a létesítményt élettel igyekeznek megtölteni.

A gyógyturizmust szolgáló fejlesztés

A beruházás jelentőségét dr. Fekete Zoltán, Mezőkövesd polgármestere is méltatta. Hangsúlyozta, hogy a projekt indításakor sokan kételkedtek abban, szükség lesz-e az apartmanházakra. Ám időközben beigazolódott, hogy helyes döntés született, és hiánypótló szálláshelyeket építettek a Zsóry fürdő területén, amivel a gyógyturizmust szolgálják. Reményét fejezte ki, hogy ezzel a fejlesztéssel a látogatók ideális környezetben pihenhetnek, emellett megismerhetik Mezőkövesd nevezetességeit és turisztikai programjait.

A továbbiakban Ruszinkó Iván, a Spa Hotel Relax Kft. ügyvezetője beszélt a fejlesztési projekt megvalósításáról. Kiemelte, hogy 2012-ben az Észak-Magyarországi Operatív Programhoz kapcsolódva pályáztak és 266 millió forint támogatást nyertek el a tizennyolc, téglából épült apartmanház létrehozására. A fejlesztést 2013 tavaszán kezdték el és nemrég fejezték be, amely 380 millió forintba került. Emlékeztetett, hogy a magas komfortfokozatú apartmanházakban pihenő vendégek fürödhetnek és gyógyulhatnak a gazdag kéntartalmú Zsóry vizében. Különösen az ízületi bántalmakkal küzdő betegek találhatnak itt megfelelő kezelést.

Ezekben az épületekben a gyerekes családoknak és a mozgássérülteknek is megfelelő kényelmet nyújtanak, élménycsomagokat és kirándulási lehetőségeket is kínálnak nekik – tette hozzá. Például segítenek abban, hogy más borsodi településeket, mint Miskolcot vagy a Tisza-tó környékét, illetve a közelben levő hevesi megyeszékhely, Eger nevezetességeit is megismerhessék. Bejelentette, hogy az apartmanházakról, a kínált szolgáltatásokról a magyar nyelven kívül több más idegen nyelven nyomtatott ismertetőket jelentettek meg a vendégek tájékoztatására.

Matyó hímzés és gyerekmedence

A továbbiakban Mezőkövesd turisztikai jelentőségéről Lázárné Csirmaz Henriett, az 1999 óta működő Matyóföld Idegenforgalmáért Egyesület elnöke szólt. Rámutatott, hogy a város életében meghatározó szerepet játszik a gyógyvíz, illetve a matyó hímzés. Ez utóbbi, mint kiemelkedő érték, 2012-ben felkerült az UNESCO emberiség szellemi kulturális örökségének reprezentatív listájára. Mezőkövesden három múzeum is működik, a Hadas városrész pedig olyan különlegesség, ahol 100-150 éves régi házakban különböző bemutatókat tartanak. Így például a matyó asztalosműhelytől a fazekasműhelyen át a szövőházig többféle mesterséggel ismerkedhetnek meg az érdeklődők.

Az előadó mindezek mellett arra is utalt, hogy gazdag programajánlatot is kínálnak a turistáknak. Példaként említette a tavaszi Matyó Húsvétot, továbbá a Matyó Világtalálkozót, amelyet idén először rendeztek meg. Ezeken kívül kiemelkedő a Zsóry, valamint a nagy múltú Matyóföldi Folklórfesztivál is. Emlékeztetett, hogy az elmúlt években a gyógyfürdő is jelentősen fejlődött, új medencéket, így gyerekmedencét is létesítettek. Sőt a wellness iránt érdeklődők igényeit is igyekeznek kielégíteni. A fejlesztés jelenleg is tart. Szeretnék, hogy ha a jövőben még több vendéget üdvözölhetnének Mezőkövesden, ezért a továbbiakban is összefognak az érintettek.

Az ünnepélyes projektzárás végén dr. Fekete Zoltán polgármester és Ruszinkó Iván ügyvezető nemzeti színű szalagot kötött az apartmanházak központjának bejárati oszlopaira. A találkozó zárásaként pedig a vendégek dr. Szegedi Andrea és munkatársainak kalauzolásában megtekintették az új apartmanházakat, valamint a gyógy- és strandfürdőt.


Még vasárnap éjfélig csodálhatja: javában tündököl a pécsi Fényfesztivál

Még vasárnap éjfélig csodálhatja: javában tündököl a pécsi Fényfesztivál 

Pénteken kezdetét vette a Zsolnay Fényfesztivál, amely már az első napon ezreket vonzott Pécs belvárosába.
Lezárult a Tokaj témáját feldolgozó grafikai tervpályázat

Lezárult a Tokaj témáját feldolgozó grafikai tervpályázat 

Hatvan pályázótól érkezett százhúsz alkotás a megadott határidőig.
Határtalan nyár – fesztivál fesztivál hátán

Határtalan nyár – fesztivál fesztivál hátán 

Magyarország, Erdély és a Felvidék kínál minőségi zenét minden korosztálynak a következő hét fesztivál eseményein.
Emiatt marad el a tűzijáték Cegléden

Emiatt marad el a tűzijáték Cegléden 

Bár ellenérzések korábban is felmerültek a pirotechnikai bemutató kapcsán, ezúttal egészen más állt a háttérben.
Le kell bontani egy balatoni kilátót

Le kell bontani egy balatoni kilátót 

Életveszélyessé vált a faszerkezet.
Jönnek a Székesfehérvári Királyi Napok

Jönnek a Székesfehérvári Királyi Napok  

Székesfehérvár belvárosa idén nyáron ismét megelevenedik.
Nagyon alacsony a Duna! – figyelmeztet a vízi rendőrség

Nagyon alacsony a Duna! – figyelmeztet a vízi rendőrség 

Az alacsony vízszint miatt a fő hajózási útvonal jelentősen beszűkült.
Már várják a négylábú strandolókat Fonyódon

Már várják a négylábú strandolókat Fonyódon 

Megnyitotta az idei szezont a fonyódi kutyabarát fürdőhely.
Titokzatos Erzsébet-portré a Gödöllői Királyi Kastélyban

Titokzatos Erzsébet-portré a Gödöllői Királyi Kastélyban 

A Gödöllői Királyi Kastély egy eddig ismeretlen, különleges Erzsébet királyné-portréval gazdagította gyűjteményét.
Augusztusban PanyolaFeszt

Augusztusban PanyolaFeszt 

A tavaly nagykorúvá cseperedett PanyolaFeszt komoly missziót vállal évről évre, fontos ügyeket karol fel.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.