Fürdőfejlesztések megyeszerte

Fürdőfejlesztések megyeszerte

Gyopárosfürdő

Gyopárosfürdőn a 6844 m2 alapterületű új termál- és élményfürdő építése tavaly szeptemberben kezdődött, átadása idén május 1-jén várható. Az egész évben nyitva tartó élményfürdő 6200 m2-en 4 beltéri, 3 kültéri vízforgatásos medencével, óriáscsúszdákkal, vízi élményelemekkel, fitnesszteremmel, konferenciateremmel, drinkbárral és étteremmel várja majd vendégeit. A „Saunaland” különböző típusú szaunái mellett hőkabin, danárium, aromaés fényterápia teszi változatossá a szolgáltatásokat.

Tótkomlós, Rózsa Fürdő

Tavaly fejeződött be a Rózsa fürdő felújítása Tótkomlóson. Az idén 62 éves fürdő sajátossága, hogy egy természetes határvonallal, a Száraz-érrel különválasztották a csendes gyógyászatot és a zajosabb wellnessrészleget. Termálvizes aromabarlang, fizikoterápiás kezelések és színpompás rózsakert várja egész évben a fürdőben a pihenni, gyógyulni vágyókat.

Májusi nyitás Gyomaendrődön

Várhatóan idén májusban nyitja meg kapuit az újjáépülő gyomaendrődi Liget Fürdő. Az új uszodának és a korszerűsített gyógyászati részlegnek köszönhetően a Liget Fürdő a térség élvonalbeli fürdője lesz. A 800 millió forintos fejlesztés a Széchenyi terv és a PHARE-program támogatásával valósul meg. A beruházás keretében egy 25x11 méteres, változó mélységű úszómedence, valamint egy 63 köbméteres, buzgárokkal, nyakzuhannyal, jakuzzival felszerelt élménymedence épül. A gyógyászat komplett fizikoterápiás részleggel bővül, amelyben a legmodernebb berendezések állnak a betegek rendelkezésére, lesz fényterápiás, szénsavas és galvánkezelés is. Megújul a szabadtéri strand is, ahol új játszóteret is építenek.

Szépül a gyulai vár

A Széchenyi terv nyertes pályázatai, illetve a város áldozatvállalása révén az utóbbi néhány év során óriási fejlődésen ment keresztül Gyula és egyúttal Békés megye egyik legfőbb vonzereje, a Gyulai Várfürdő. Az idén 400 millió forint beruházással fiatalítják meg a műemléki lovarda épületében levő medencéket, felújítják a 25 méteres fedett medencét, és sátortetővel fedik be az 50 méteres sportuszodát. A városban most egy másik óriás beruházás is folyik: 600 millió forintból újítják fel Európa legnagyobb, középkori, síkvidéki téglavárát, a gyulait. A különbözők tárcák kereteinek, illetve a helyi források egyesítésével kerül sor az építkezésre. A Széchenyi terv 300 millió forintot biztosított az erősen leromlott állapotú erődítmény felújítására, 100 milliót adott a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma, és ugyanennyit biztosított a Kulturális Örökségvédelmi hivatal, valamint Gyula városa is. Ebből az összegből elsőként a hátsó, északi várfalat újítják fel, ugyanis a várszínház jövőre itt építi fel a színpadát. Idén október 30-ra kell elkészülnie a vár és a rondella felújításának. A várbelső, a vármúzeum berendezése 2005 tavaszára készül el, a tervek szerint a Gyula-napokra. A várszínháznak új színpada és nézőtere is lesz korszerű hang- és fénytechnikával. A befejezési határidő 2005 tavasza. A vármúzeum berendezésére pályázatot nyújtott be az önkormányzat, ennek összköltsége 150 millió forint. Az önkormányzat pályázatára a Széchenyi Turizmusfejlesztési program keretében 35,08 millió forintot ítélt meg a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium. Az új állandó kiállítás a vár 32 helyiségében kap majd helyet, lesz itt újraszentelt kápolna, várbörtön, éléstár, bepillantást nyerhetnek a látogatók a XV–XVII. századi magyar és török konyha világába, továbbá fazekas- és kovácsműhelyt is kialakítanak. A vár emeletén a középkori főnemesi életmódot bemutató lakosztályokat alakítanak ki, egy másik teremben a gyulai szandzsákbég mindennapjai elevenednek meg a látogatók előtt. Természetesen lesz a várban fegyvertár és lovagterem is. A fejlesztések révén Gyula a Dél- Alföld egyik legtöbb vonzerővel rendelkező településévé válik, amelynek megközelítése a jelentősen olcsóbbá vált M5-ös autópályán, illetve a lassan-lassan elkészülő 2x2 sávos békéscsabai főúton egyszerűbb lesz.


Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat

A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat 

A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.

Interjú

Hat érdekes és meghatározó téma a JAB Csoporttal

Hat érdekes és meghatározó téma a JAB Csoporttal 

Olyan szakmai információk, amelyekről ritkán esik szó az európai szállodai és kiskereskedői területen piacvezetőnek számító német alapítású textilcég esetén.
Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni”

Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni” 

A helyszín a Hardangervidda Nemzeti Park, ahol annak idején Amundsen készült fel az Antarktisz-expedícióra.
Első az életképesség: fenntartható üzleti modell a vendéglátásban

Első az életképesség: fenntartható üzleti modell a vendéglátásban 

A vendéglátóipar fenntarthatósági fordulata elkerülhetetlen az ökológiai lábnyomunk csökkentéséért - de vajon hatékonyan cselekedhet-e a fenntarthatóságért egy olyan vendéglátóhely, amelynek saját jövője sincs biztosítva?