Ünnepélyes szezonnyitó barokk pompával

Az idén is látványos műsorral nyitotta meg a látogatási szezont a pápai Esterházy-kastély.

A külső formájában, díszleteiben és tartalmában is a barokk kort idéző ceremónia a grófi pár, Esterházy Ferenc és hitvese, Pállfy Szidónia érkezését, köszöntését mutatta be. A műsorban a főbb szerepeket a helyi Pegazus Színház társulatának tagjai alakították, de statisztaként sok városlakó is bekapcsolódott produkcióba korhű ruhákba öltözve. Köztük volt dr. Áldozó Tamás polgármester is.

A mintegy egyórás programban felléptek az Erkel iskola zászlóforgató diákjai, Mártony Zsuzsanna barokk dalokat énekelt, Dvorák Gábor pantomim művész egy balszerencsés karmester küzdelmét adta elő a hangversenyt megzavaró állatokkal, egy igazi barokk kamarazenekar - Hetyeiné Lugosi Johanna, Némethné Farkas Nóra és Nagy Tibor - Telemann egyik művével, udvari hölgyek pedig korabeli tánccal varázsolták a kastély udvarára a barokk kor hangulatát.

A műsor végén a grófi pár meginvitált mindenkit az egyedi belső térbe. A kastély látogatható termeinek berendezése jelenleg puritánnak mondható. A fő ékesség a Nádor-teremben a városról a 18. században készült hatalmas festmény és a családi képcsarnok egy részének megmarad illetve visszakerült darabjai - részben restaurált állapotban.

Az egykor ugyanezeket termeket megtöltő berendezések és korabeli használati tárgyak helyett valódi élőképekkel: grófi vívóedzéssel, korabeli ruhákba öltözött, olvasó, kártyázó, festő, hímző hölgyekkel mutatják be a főúri családok és az udvartartás egykori életét. A nézők, ha akarnak, akár maguk is részeseivé válhatnak a játéknak, beöltözhetnek, beállhatnak segédnek, cselédnek, inasnak, akár fotót is készíttethetnek magukról.

Óvodás és iskolás csoportoknak a múzeumban külön térítésért különböző játékos foglalkozásokat is tartanak. Aranytányér, aranyvilla címmel például az étkezés, a terítés illemszabályaival ismerkednek meg; Pám, pám, paripám címen a főúri csemeték egykori játékaiból, szabadidős programjaiból kapnak ízelítőt a mai gyerekek. A Pomádé című foglalkozáson egy bál előtti készülődés keretében a ruha- és hajviseletről, táncokról kapnak bővebb ismereteket.


Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat

A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat 

A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.

Interjú

Hat érdekes és meghatározó téma a JAB Csoporttal

Hat érdekes és meghatározó téma a JAB Csoporttal 

Olyan szakmai információk, amelyekről ritkán esik szó az európai szállodai és kiskereskedői területen piacvezetőnek számító német alapítású textilcég esetén.
Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni”

Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni” 

A helyszín a Hardangervidda Nemzeti Park, ahol annak idején Amundsen készült fel az Antarktisz-expedícióra.
Első az életképesség: fenntartható üzleti modell a vendéglátásban

Első az életképesség: fenntartható üzleti modell a vendéglátásban 

A vendéglátóipar fenntarthatósági fordulata elkerülhetetlen az ökológiai lábnyomunk csökkentéséért - de vajon hatékonyan cselekedhet-e a fenntarthatóságért egy olyan vendéglátóhely, amelynek saját jövője sincs biztosítva?