Veszélyessé vált a fonyódi Walkó kilátó

Veszélyessé vált a fonyódi Walkó kilátó 

A fonyódi magaspart tetején megdőlt a Walkó kilátó, a város képviselő-testülete legutóbbi ülésén 8 millió forintot szavazott meg a közvetlen balesetveszély elhárítására, de a végleges megoldáshoz állami segítségre van szükség – mondta Hidvégi József polgármester.
Ilyen lett a Szilvásváradi Lipicai Lovasközpont új lovardája

Ilyen lett a Szilvásváradi Lipicai Lovasközpont új lovardája 

A Kincsem Nemzeti Lovasprogram legnagyobb vidéki beruházásának részeként november 12-én, szombaton átadták a Szilvásváradi Lipicai Lovasközpont világszínvonalú, új lovardáját. Ezzel a kiemelt állami beruházással Szilvásvárad és környezete jelentős, eddig nem tapasztalt fejlődési lehetőséghez jut. Új lendületet kap a turisztika, a lovas sportélet, a lótenyésztés és a lovasoktatás is – fogalmazott köszöntőjében Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter a Lovasközpont fedeles lovardájának ünnepélyes átadásán.

Új vezető az AMC élén 

Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter 2016. november 11-ével Daróczi Lászlót nevezte ki az Agrármarketing Centrum Nonprofit Kft. igazgatói posztjára.

Átstrukturálják a szekszárdi bikavér összetételét 

A 2016/17-es borpiaci évtől változik a szekszárdi bikavér összetétele, és bővül a szekszárdi szőlők termőhelyen kívüli feldolgozásának területe is.

Távozik a Harkányi Gyógyfürdő vezérigazgatója 

Távozik a Harkányi Gyógyfürdőtől Hegyi Ákos vezérigazgató, aki 2014 és 2016 között munkálkodott a létesítmény folyamatos fejlesztésén, hírnevének megőrzésén és kiterjesztésén.

A jó példák a turizmusban is erősítik a versenyt 

A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából szakmai konferenciát rendezett az Egri Eszterházy Károly Egyetem a Magyar Közgazdaági Társaság Heves Megyei Szervezete partneri együttműködésével a hevesi megyeszékhelyen. Tudás és innováció a XXI. század gazdaságában címmel előadások hangzottak el. Szó esett - többek között - a modern menedzsmentnek az innovációs gazdaságban betöltött szerepéről, továbbá a tudás-, illetve az energiafajták felhasználásának jelentőségéről is.

Emlékszik, mi volt a VOLT-on? 

Az idei soproni nyári fesztiválhétvége legjobb pillanatait sűrítette össze a VOLT Fesztivál most elkészült aftermovie-ja - tudtuk meg a fesztivál szervezőitől.

Marketing-fókuszú turizmus-menedzsment mesterképzés a Corvinuson 

A Budapesti Corvinus Egyetem turizmus-menedzsment mesterképzésének hallgatói teljes oktatási programjukban tapasztalják azt a szinergia-hatást, hogy a Turizmus Tanszék több, mint két éve a Marketing és Média Intézet szervezeti egysége. A turizmus valamennyi területén olyan jelentős a marketing szerepe, hogy ez a szervezeti összetartozás a képzési programokban is jelentősen megmutatkozik.

„Több természetet és kevesebb autót a ligetbe!” 

Madárbarát mintakertet és tanösvényt adtak át a Városligetben pénteken a park kert- és tájépítészeti megújítási programjának részeként.

Szállodaszövetség: keresik a megoldást a súlyos munkaerőhiányra 

A turizmust változatlanul súlyos munkaerőhiány sújtja az országban, nemcsak a szezonális, hanem az egész évben nyitva tartó szállodákban, éttermekben egyaránt. A szállodaszövetség a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával együttműködve keresi az ágazat számára lehetséges megoldásokat és várja az ezzel kapcsolatos kormányzati intézkedéseket - mondta Niklai Ákos, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) elnöke.

Épül a Citadella-Várkert hullámvasút 

A vártnál is több, egészen pontosan 68 pályázat érkezett be a november 10-i határidőig a Miniszterelnökség által kiírt, teljes tervezési szabadságot biztosító Gellérthegy ötletpályázatra - olvasható a pályázat honlapján.

Gondoljon már most jobb munkaerő-piaci elhelyezkedésre! 

A továbbtanulni vágyók kiválaszthatják a számukra leginkább megfelelő munkarendet, tanuljanak akár üzleti-közgazdász, marketing-kommunikációs, bölcsészet- és társadalomtudományi, avagy a kor elvárásainak teljes mértékben megfelelő (gazdaság)informatikus területeken.

Megnyílt a Budapesti Karácsonyi Vásár 

Ünnepélyes külsőségek közt, november 12-én szombaton nyílik meg a Budapesti Adventi és Karácsonyi Vásár a Vörösmarty téren, de már pénteken, a vásár hivatalos első napján kinyitott a pavilonok zöme, „hangolnak” a karácsonyi csengők, és hurka, kolbász illata érződik a téren.

Ilyen, amikor egész Budapest sportol 

Elkészült a nemzetközi imázsfilm a Budapest 2024 olimpiai és paralimpiai pályázathoz. Az első imázsfilm áprilisban Budapestről szólt, ez pedig inkább a város és a sport kapcsolatát mutatja be a budapestieken keresztül – írja a szervezők közleménye.

Virtuális állatkert nyílt a Duna Plazában 

Virtuális élményparkot nyitott a Duna Plázában az idén 25 éves WWF.

LMP: erősen aggályos a turizmusfejlesztési törvény 

Az LMP a turisztikai szervezetek és szakemberek segítségét kéri ahhoz, hogy jobb belátásra bírja a kormányt, amely szerintük államosítani kívánja a szektort az ágazatról szóló törvényjavaslatával.

Lapátra kerül több Erzsébet-programban működő szálloda dolgozója 

December 31-ei hatállyal szinte az összes dolgozójának felmondott balatonvilágosi, siófoki, nyíregyházi és balatonőszödi szállodáiban az Üzemeltető Kft. - írja a Magyar Nemzet.

Folytatódik a diósgyőri vár rekonstrukciója 

Uniós és állami forrásból több milliárd forint jut a várhatóan jövőre megkezdődő munkákra - mondta el Kiss Gábor, Miskolc alpolgármestere szerdán sajtótájékoztatón.

42 országból a 30. helyen Magyarország az európai vásárlóerő-rangsorban 

A legmagasabb átlagos vásárlóerővel idén is Liechtenstein, Svájc és Luxemburg büszkélkedhet Európában, a kontinens legkevésbé tehetős lakosai pedig Fehéroroszországban, Moldovában és Ukrajnában élnek. Magyarország egy helyet javított pozícióján, így a vizsgált 42 ország között a 30. helyezett - derül ki a Gfk szerdán közzétett vásárlóerő elemzéséből.

A hazai lósport legnagyobb beruházása Szilvásváradon 

Szombaton Szilvásváradon, átadják a Szilvásváradi Lipicai Lovasközpontot. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter úgy véli, ez a hazai lovas világ utóbbi évtizedeinek legnagyobb beruházása - derül ki a minisztérium közleményéből.

Magyar sikerek a máltai EDEN-konferencián 

A 11. EDEN (European Destinations of ExcelleNce) Hálózati Konferenciát 2016. október 26-án rendezték meg Máltán 18 ország részvételével. A projekt hazai lebonyolítója az indulás éve óta (2006) a Magyar Turizmus Zrt. és jogutódja a Magyar Turisztikai Ügynökség. Az EDEN kezdeményezés céljai közé tartozik egy platform létrehozása a jó gyakorlatok európai szintű cseréje érdekében a fenntartható turizmus területén. A hálózat évente lehetőséget ad arra, hogy különböző témákban versenyeztessék meg a nyertes desztinációk legújabb innovatív fejlesztéseit. Idén három kategóriában hirdettek versenyt - tudtuk meg az MTÜ-től.

Megvannak a döntősök, jöhet a szavazás! 

A nemzetközi zsűri döntött: íme a magyar építészet legjobbjai 2016-ban. November 7-től pedig a közönség is szavazhat a legkiemelkedőbb építészeti munkákra

Mi jön a wellness után? 

Mi megy jól, azaz mi megy ’well’ a turizmusban, szállodaiparban és rendezvényszervezésben? A téma iránt érdeklődők 120 előadást és szemináriumot hallgathattak meg az EuroCHRIE (The European Council on Hotel, Restaurant & Institutional Education) éves közgyűlésén, amelynek megrendezését a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) Turizmus, Szabadidő és Szálloda Intézete nyerte el még 2015 tavaszán és bonyolított le a WECO Travel közreműködésével 2016. október 26-28. között — tájékoztatta szerkesztőségünket kedden a METU.

Vajon melyik a legvirágosabb magyar kistelepülés? 

Eredményes volt a munka, Tihany az idén az ország legvirágosabb kistelepülése.

Nagy jövőt látnak az oktatási turizmusban 

Tegnap megtartotta alakuló ülését a Magyar Oktatás Turisztikai Egyesület (MOTE), amelynek elnökévé dr. Árva Lászlót választották.

Az 5. lett Debrecen! 

A legjobb ár-érték arányú desztinációkról közölt egy tízes listát a Lonely Planet.

Éles projektek, valós tapasztalatok 

Valós attrakciófejlesztési projektben kamatoztathatták kreativitásukat és tudásukat a Budapesti Corvinus Egyetem turizmus-menedzsment mesterszakos hallgatói. A Kulturális Örökség Menedzserek Egyesülete (KÖME) által gondozott pomázi régészeti helyszín fejlesztése során a hallgatók elsősorban a koncepció megtervezésében és az interpretációs terv kidolgozásában vettek a részt.

Elhunyt Kocsis Zoltán 

A Nemzeti Filharmonikusok főzeneigazgatója, karmester, zongorista-zeneszerző 64 évet élt.

A bécsiek már felállították a karácsonyfát 

Felállították a karácsonyfát a bécsi Városháza (Rathaus) előtt, ahol a karácsonyi vásár még ezen a héten, pénteken nyílik meg.

Bercel: komfortos falu, az Országos Kéktúra mentén 

Eredményes negyedszázadot tudhat magáénak a Nógrád megyei Bercel. A Cserhátaljai faluban pályázati támogatásokkal olyan nagyarányú fejlesztéseket valósítottak meg, amelyekkel komfortosabbá tették a közösség életét. Ennek köszönhetően ma már a turizmus is előbbre tart a településen.

Három mátrai település fogott össze a turisztikai fejlesztésekért 

Három alsó-mátrai település: Szurdokpüspöki, Tar és Szuha-Mátraalmás fogott össze és közös pályázatot nyújtottak be turisztikai fejlesztésekre – tudtuk meg Pintér Miklós Ervintől, Szurdokpüspöki polgármesterétől. Elhatározták, arra törekszenek, hogy a három település nevezetességeit minél jobban bekapcsolják a Mátra idegenforgalmába. Közös céljuk, hogy a jövőben a három falu egyelőre kevésbé ismert látványosságait még több turista ismerhesse meg.

Körösök-völgye: népszerűsítés a költséghatékonyság jegyében 

A Tourinform Körös-Sárrét iroda szervezésében 2016. október 26-án Megyei Turisztikai Fórumot rendeztek Füzesgyarmaton.

Szilágyi Áron és Kozák Danuta is kampányol a magyar olimpiáért 

Olimpiai bajnokok kaptak szerepet a 2024-es budapesti olimpiai pályázatot népszerűsítő reklámkampányban. Szilágyi és Kozák mellett Kemény Dénes is szerepel a filmekben.

Hárommillió embert kávéztatott meg reggel a Nescafé 

Globális és közösségi élménnyé próbálta tenni a reggeli kávézást kampányakciójával a Nescafé.

Budapesti lett idén az Év Fája 

A budapesti Jászai Mari tér legszebb platánja lett az Év Fája, a Hős Fa címet A Városliget hős platánja nyerte el, az Országos Erdészeti Egyesület különdíját pedig a ragályi Öreg tölgy kapta.

Új marketing igazgató és MICE manager a Caramell Hotelben 

2016. november 1-től Tama István, a Magyar Turisztikai Ügynökség korábbi Nyugat-dunántúli regionális marketing igazgatója és Barton Judit, a Danubius Health Spa Resort korábbi értékesítési menedzsere a kibővülő és minőséget váltó bükfürdői Caramell Premium Resort****superior-ban folytatja pályafutását. Tama István marketing igazgatóként, Barton Judit pedig MICE managerként erősíti Magyarország legújabb wellness-, konferencia- és élményközpontjának szakmai tevékenységét.

Kazinczy és a nyelvújítás győzött 

A Royal vodka, Magyarország piacvezető vodkája 2016-ban három szürke betonfelületet tett színesebbé a Színes Város projekt szervezésében, a Boráros téren, a Petőfi-híd pesti lábazatánál és a VII. Kazinczy utcában. A harmadik projekt, a Kazinczy utcánál található tűzfal design-ját 3 terv közül, a közönség szavazata alapján választották ki, és adták át ünnepélyesen.

Turisztikai kastélyprojekt a Corvinus mesterszakán 

A Budapesti Corvinus Egyetem turizmus-menedzsment mesterszakos hallgatói az Örökségturizmus menedzsment tárgy szemináriuma keretében, a Turizmus Tanszék oktatói által készített szakirodalomra épülő elméleti felvezetést követően projektmunkában vesznek részt. A projektmunka során megismerik többek között a Nemzeti Kastély- és Várprogramot, megtapasztalják egy-egy turisztikai projekt előkészítését és a projektek kapcsán a fejlesztések problémáiba, munkafolyamataiba is betekintést nyernek.

1,7 milliárd forintból újul meg a Göcseji Falumúzeum 

Mintegy 1,7 milliárd forintos fejlesztés kezdődik el a Zalaegerszegen, a Göcseji Falumúzeumban - jelentették be csütörtökön, sajtótájékoztatón. 

Nőtt az idegenforgalmi adóbevétel Egerben 

Az idei esztendő első nyolc hónapjában – a tavalyihoz képest – tovább nőtt Eger népszerűsége a turisták körében. Mindez az elmúlt évek fejlesztéseinek, az egész évre szóló gazdag programkínálatnak és nem kevésbé a vendégszeretetnek köszönhető.

Óbudán adták át a századik Mol Bubi állomást 

Átadták a századik Mol Bubi állomást csütörtökön a III. kerületi Kolosy téren, ezzel együtt további két tucat dokkoló is elérhetővé válik, így 12 kerületben 112 gyűjtőponton vehető igénybe a fővárosban a közösségi kerékpáros-hálózat, 1270 kerékpárral.

Néhány budapesti társasház már tiltja az airbnb-zést 

A társasházak határozatképes közgyűlésen szavaztathatják meg a funkcióváltás engedélyhez kötését.

Az Őrtoronyból csodálhatjuk a Tihanyi apátság és a Balaton látképét 

November 2-án adták át az új tihanyi kilátót, ahonnan az apátság és a Balaton is látható.

Még két hónapig lehet fizetni a régi húszezresekkel 

Még két hónapig lehet fizetni a régi húszezresekkel, a forgalomban lévő húszezres bankjegyek 75 százaléka már a 2015 decemberében kiadott új változat - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán.

Ismét Budapesten a legjobb mászófilmek 

November 10-én és 11-én újra megrendezik a Reel Rock Tourt Budapesten, az év legjobb hegymászófilmjei idén már a tizenegyedik alkalommal láthatók.

Megújuló örökség a hazai tájházakban 

A napjainkban működő négyszáz hazai tájházban a helyi örökség megtartására törekszenek és élményeket közvetítenek az érdeklődőknek – mondta a Heves megyei Mikófalván tartott szakmai konferencián dr. Bereczki Ibolya, a Magyarországi Tájházak Szövetségének elnöke. Azt is hangsúlyozta: a következő időszakban fontos feladat, hogy kellő szakmai munkával megújítsák az épített, illetve a szellemi örökséget. Így századukban is tovább élhet és fejlődhet a gazdag hagyaték.

Új igazgatót nevezett ki a Magyar Turisztikai Ügynökség 

A Magyar Turisztikai Ügynökség attrakció-fejlesztésekért felelős igazgatói posztját november 2-től Gönczi Tibor, a Gödöllői Királyi Kastély korábbi igazgatója tölti be.
Feliratkozás a Turizmus Online hírlevelére