A Színes Város és a Royal vodka
A Royal vodka, mint közkedvelt italmárka, fontosnak tartja, hogy a hétköznapi dolgokból is hozzuk ki a maximumot, találjuk meg kis kreativitással és odafigyeléssel a szépet, a jót és osszuk meg azt barátainkkal is. Így kezdődött a Színes Város és a vodka együttműködése, melynek során 2016 január és október között három szürke felületet varázsoltak színessé. A 240 m2 nagyságú Boráros téri projekt 5 nap alatt készült el 80 liter festék felhasználásával. Három művész működött közre a kivitelezésben, a terveket Benkő Katalin képzőművész készítette. A Petőfi-híd pesti lábazatának terveit szintén Benkő Katalin készítette el, de a harmadik design – amelyre a közönség szavazott – megalkotója is ő volt.
A Kazinczy utcai design története
A beérkezett pályamunkák közül a Színes Város és a Royal csapata választotta ki a három legjobbat, majd ezekre lehetett szavazni. A nyertes design, Benkő Kati Kazinczy és a nyelvújítás című műve, melyen Kazinczy Ferencre utalva a nyelvújításhoz köthető szavak jelennek meg játékos tipográfiával. A festésoktóber közepén kezdődött, és 10 napon keresztül 55 liter festék és 50 festékszóró felhasználásával készült el. A helyszín kiválasztása sem a véletlennek köszönhető, hiszen a környéken rengeteg közkedvelt romkocsma és kerthelyiség is található.
Kazinczy és a nyelvújítás
Alkotó: Benkő Kati
Koncepció: Kazinczy Ferencre utalva a nyelvújításhoz köthető szavak jelennek meg játékos tipográfiával.
A fej sziluettjével összefonódva alkotnak egységet, szimbolizálva a gondolat teremtő erejét. A magyar nyelvnek szüksége volt a tudatos alakításra és gyarapításra, amit Kazinczy törekvései nagymértékben elősegítettek. A módszerek között több irány is megfigyelhető, például módosították vagy bővítették a szavak jelentését, képzéssel, elvonással, vagy akár csonkítással alakították azokat. Ezeknek a vizuális megjelenésére is reflektál a tervezet. A szavak/betűk egybefolynak, vagy éppen elhatárolódnak egymástól, ugyanakkor egységes látványként alkotnak összefüggő felületet a fej motívumával, mint kiinduló ponttal. A szavakhoz helyenként ikonok, kisebb grafikák társulnak. Például az alkony szónál geometrikus formákkal jelenik meg a naplemente. Leegyszerűsített, tiszta formavilág jellemzi, a visszafogott színátmenetek egybekapcsolják az elemeket.
Forrás: Vendég&Hotel Online