752 millióból újult meg a Balaton-parti sétány Keszthelyen

Megkezdődött a műszaki átadás, így a nyár folyamán már használatba vehetik a látogatók a keszthelyi Balaton-parti sétány- és közterület-fejlesztés csaknem 400 millió forintból megvalósított második ütemének beruházásait - mondta el a város polgármestere csütörtökön Keszthelyen, sajtótájékoztatón.

Ruzsics Ferenc (Fidesz-KDNP) felidézte, hogy az első, 352 millió forintos ráfordítással készült fejlesztési ütemet 2012-ben zárták le. Szeretnének egy harmadik ütemet is indítani - mondta -, ennek célja a Balaton-part két üresen álló szállodaépületének felújítása.

A mostani, két év alatt befejezett beruházás csaknem 400 millió forintos költségéhez a város 100 százalékos támogatást nyert a Széchenyi 2020 program keretéből.

Vízi játékpark, megújuló zöldterület és kerékpáros központ

Ruzsics Ferenc hozzátette, hogy már tavaly átadták az azóta nagy népszerűségnek örvendő, három korosztály számára létesített vízijátékparkot, illetve Erzsébet királyné és Csík Ferenc, keszthelyi olimpiai bajnok szobrát.

A részleteket ismertetve beszámolt arról, hogy mintegy ötezer négyzetméteren új térburkolat készült, közel 13 ezer négyzetméteres felületen a zöldterületet újították meg, látássérültek számára például illatozó és tapintható növényekkel érzékek kertjét alakítottak ki.

Egy új épületet emeltek, amelyben a kerékpáros központot, a bűnmegelőzési irodát, a vizesblokkot és a büfét helyezték el, előtte pedig 300 négyzetméteres körpálya épült, ami nyáron a gördeszkázókat szolgálja, télen pedig a gépészetének köszönhetően műjégpályaként használható. A korábban ezen a területen lévő parkolóhelyeket a vasúti töltés mellett pótolták újakkal.

Manninger Jenő, a térség fideszes országgyűlési képviselője elmondta: az elszámolási időszakkal idén véget érő európai uniós fejlesztési ciklusban 2,3 milliárd forintot biztosítottak a Balaton-parti turisztikai attrakciók beruházásaira, ebből részesült a keszthelyi önkormányzat eddigi két fejlesztési üteme is. Az egyik legszebbnek tartott balatoni sétányon olyan beruházásokat valósítottak meg, amelyek a helyieket és a turistákat egyaránt vonzzák, de a nyári szezon meghosszabbítását is szolgálják.

Forrás: MTI


Nyíregyházán és Varsányban bírál a táj- és környezetszépítő verseny nemzetközi zsűrije

Nyíregyházán és Varsányban bírál a táj- és környezetszépítő verseny nemzetközi zsűrije 

Az egyik legjelentősebb nemzetközi környezetszépítő megmérettetés zsűrije június végén érkezett azért, hogy értékeljék a két települést.
Kerékpáros fejlesztés Szolnokon

Kerékpáros fejlesztés Szolnokon 

Új szolgáltatással gazdagodik a RepTár Szolnoki Repülőmúzeum.
Új kerékpáros térkép a Kis-Balatonnál

Új kerékpáros térkép a Kis-Balatonnál 

A kiadvány a kerékpárral és gyalogosan bejárható útvonalakat ábrázolja, megkönnyítve a természetbarát látogatók tájékozódását.
Ünnepi kavalkád a Mélyvölgyben

Ünnepi kavalkád a Mélyvölgyben 

Izgalmas sportprogramok, vidám zenei és gasztró élmények.
Több, mint tízezer nevező a Balaton-átúszáson

Több, mint tízezer nevező a Balaton-átúszáson 

Négy héttel a rajt előtt a 43. Balaton-átúszás összes távja elérte a létszámlimitet.
Éjszakai futóláz Budapesten – telt házas félmaraton napnyugtától

Éjszakai futóláz Budapesten – telt házas félmaraton napnyugtától 

Közel ötezer nevezővel rekordot döntött a 31. KIPRUN Futóest, ahol idén külföldi futóturisták is nagy számban indultak.
A magyar festészet ikonja – új megvilágításban

A magyar festészet ikonja – új megvilágításban 

Egyedülálló digitális művészeti utazás a veszprémi CODE-ban.
Jubileumi programok a 20 éves Kultkikötőben

Jubileumi programok a 20 éves Kultkikötőben 

Koncertek, színházi előadások és különleges programok.
Extrém élménypark Budapesten

Extrém élménypark Budapesten 

Csúszdák, légvárak, mászófalak 4000 nm2-en.
Világsztárok, hazai kedvencek és sokszínű programkínálat a Balatonnál

Világsztárok, hazai kedvencek és sokszínű programkínálat a Balatonnál 

A MOL Nagyon Balaton eseményei várhatóan félmilliónál is több turistát vonzanak idén.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.