A felmérés szerint az internetező 15–69 éves magyarok 33 százaléka tervez 2016-ban külföldi nyaralást, ezzel szemben 57 százalék vélte úgy márciusban, hogy legfeljebb belföldi helyen pihen – ha eljut nyaralni. Tízből egy megkérdezett még nem tudott határozott választ mondani a nyári külföldi utazásról.
Az első negyedév végéig az internetező 15–69 éves magyarok eddig átlagosan 3,5 napot vettek ki szabadságként a 2016-os éves keretből. Ugyanakkor a netezők 26 százaléka még egyáltalán nem használt fel szabadságot az idei évben, vélhetően ők a nyári időszakra tartalékolják a szabadnapokat. 27 százalék a hosszú hétvégéket toldhatta meg 1-2 pihenőnappal, miközben majdnem minden második internetező volt legalább 3 napra szabadságon március végéig.
A külföldi nyaralás népszerűbb a 30 évnél fiatalabbak körében – 43 százalékuk tervez utazást –, tízből ketten pedig még nem döntöttek e kérdésben. Ezzel egyidejűleg a 30-49 évesek körében a külföldi utat tervezők aránya csak 36 százalék, az 50 évnél idősebbek körében pedig tízből ketten terveztek márciusban külföldi utat.
A függetlenek körében tízből 4-5 személy számol külföldi kikapcsolódással, miközben a házasok körében tízből csak hárman terveznek utazást határon túli célállomásra.
Az internetes utazási kampányokat érdemes nagyobb részt a fővárosi vagy megyeszékhelyeken élő internetezőkre optimalizálni, ugyanis körükben 43 százalék az utazók aránya, ezzel szemben a falusi internetezők körében csak 24 százalék. Ez utóbbi csoportban háromból ketten nem akarnak vagy nem tudnak elutazni külföldre 2016 nyarán.
Az idegen tájakat a diplomás internetezők tervezik felfedezni inkább, a végzettség csökkenésével a külföldön töltött nyaralási szándék is gyengül, mindez vélhetően összefügg a diplomás csoport magasabb jövedelmi szintjével is.
Forrás: „A nap száma” kutatás, GfK