Koncessziós díj veszélyezteti a fogászati turizmusból érkező milliárdokat

Koncessziós díjat vezethetnek be a fogorvosoknak a kereskedelmi és iparkamara vezetőjének javaslatára. A szakma tiltakozik, szerintük így is sokat adóznak, és idén még csökkent is a forgalmuk.

Az európai fogászati turizmus 40 százalékát Magyarország bonyolítja le, a bevétel évi 60 milliárd forint – írja a hirtv.hu. Az sem kizárt, hogy a koncessziós díjjal drágulnának a szolgáltatások, ezzel a magyar fogászati turizmus épp a lényegét, vagyis a rendkívül kedvező árat veszítené el. Mosonmagyaróváron jelzőtáblák mutatják az utat a fogklinikákhoz, az ideérkező külföldi vendégeknek külön szállodájuk is van.

Legfőképpen osztrák betegek jönnek, de Angliából, Franciaországból és Írországból is sokan érkeznek. Milliókat hagynak itt egy-egy beavatkozás után, és még így is megéri nekik: a magyar kezelések harmadannyiba kerülnek, mint például Angliában.

„Ezek a betegek eddig nagy számban jöttek, de az elmúlt hónapok eseményei ezeket a folyamatokat megakasztották, gondolok a migránshelyzetre, legfőképpen az osztrák betegek maradtak el, ami 80 százalékos visszaesést jelentett” – nyilatkozta a Hír TV-nek Barthos Gábor, a Budadent fogszakorvosa.

Ebben az állapotban érte a szakmát a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökének bejelentése: Parragh László szerint koncessziós díjat kellene szedni a fogorvosoktól, elmondása szerint ugyanis sokszor nem áll összhangban egy magánfogorvos bejelentett bére és az általa végzett beavatkozások ára. Az Implantcenter Fogászati Klinika alapítója, Kálmán Attila szájsebész, fogszakorvos szerint azonban képtelenség, amire Parragh László utal, vagyis hogy a klinikák elmulasztják számlaadási kötelezettségüket, ugyanis nem éri meg eltitkolni a bevételeket.

Az Magyar Orvosi Kamara fogorvosi tagozatának elnöke szerint a szakma nem bírja el a pluszterheket, sőt, már azt sem fogja elviselni, ha nem tesznek bele látványosan sok pénzt a fogászati ellátórendszerbe, a fogorvosok pedig így el fognak menni külföldre.

Ötezer norvég fogászati turista érkezik hozzánk évente
Ahogy arról a Turizmus Online is beszámolt, 2015 januárjában a Magyar Turizmus Zrt. adott ki egy közleményt, mely szerint fogászati turizmus tekintetében Norvégia hazánk egyik jelentős küldőországa. Az Aftenposten c. norvég napilap 2014-es számítása szerint évente ötezernél több norvég páciens vesz igénybe Magyarországon fogászati kezelést, mintegy 200 millió norvég korona (8 milliárd forint) értékben.

2014. októberében pedig a Délmagyarország Online számolt be a következőről: a Dental Norge fogászati vállalat tavaly májusban települt Mórahalomra, és Norvégiában hirdet ügyfelek reményében. Számításuk be is jött, hiszen nyitásuk óta közel 400 vendégéjszakát töltöttek norvég turisták a városban, akik természetesen a fogászati beavatkozásokat is igénybe vették. A skandináv országban ugyanis az itthoni ár többszörösébe kerülnek a fogászati kezelések, így egy – általában egyhetes – üdüléssel összekötve fogukat is kezeltetik a norvég utazók.

Forrás: HírTV


Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány

Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány 

A Győr-Moson-Sopron vármegyei Rábapordányban is találtak ragadós száj- és körömfájásban fertőzött szarvasmarhát.
Májusban jön a Budapest100

Májusban jön a Budapest100 

Rekordmennyiségű ház- és közösségi kert nyitja meg idén a kapuit.
Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban

Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban 

Izgalmas kalanddal várja a DinoPark KÖKI látogatóit a húsvéti ünnepek alatt.
Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok

Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok 

Két hétvége, négy rendezvény: tavaszi pezsgés Esztergomban.
Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba

Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba 

Húsvét a Madame Tussauds Budapestben: programok és új figurák várják a látogatókat.
Nincs húsvét Tojás-kút nélkül

Nincs húsvét Tojás-kút nélkül 

Húsvét és tavaszi szünet Székesfehérváron.
Varázslatos világot idéző produkció a Millenárisban

Varázslatos világot idéző produkció a Millenárisban  

Elkezdődött a mitikus világot megidéző Walk My World immerzív produkció építése a Millenárison
Három nap – nyolc világsztár Paloznakon

Három nap – nyolc világsztár Paloznakon 

Idén nyáron ismét jazzbe borul a Balaton-felvidék.
Pár napig még megnézheti a Munkácsy-kiállítást

Pár napig még megnézheti a Munkácsy-kiállítást 

A nagy érdeklődésre való tekintettel a tervezetthez képest három héttel később, április 21-én, húsvéthétfőn zár a Szépművészeti Múzeum Munkácsy-kiállítása,
Két hétvége, két piknik a Zsolnay-negyedben

Két hétvége, két piknik a Zsolnay-negyedben 

Májusban újra a szabadtéri élményeké a főszerep a Zsolnay Negyedben.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.