Korszerűsödnek a hajóállomások a Velencei-tavon

Hamarosan megkezdődik, és várhatóan jövő év márciusában már be is fejeződik öt Velencei-tavi hajóállomás teljeskörű felújítása. A munkálatok a Velencei-tavi partfal komplex fenntartható rehabilitációja projekthez kapcsolódó feladatokhoz szükséges forrás biztosításáról szóló 1219/2021. (IV. 29.) határozatának részeként zajlanak majd, amelyet a Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács (VVVTFT) koordinál. 

Agárdi hajókikötő, gárdonyi (Határárki) hajóállomás, velencei déli kanyari hajóállomás, pákozdi Szúnyog-szigeti hajóállomás, sukorói „0” szelvényű kikötő – öt helyszín, öt hajóállomás, amely jövőre már korszerűsített, felújított formában várja majd a térség lakóit és a turistákat.

A hajóállomások felújítását célzó projekt célja a Velencei-tavi közforgalmú kikötők korszerűsítése, amelynek keretében a kikötők hajózásra alkalmassá tétele, valamint a közvilágítás korszerűsítése, illetve korszerű elektromos töltők elhelyezése szerepel. Emellett a jogszabályoknak és a lehetőségeknek megfelelően a vizesblokkok, valamint parkolók is létesülnek – minden adott lesz ahhoz, hogy a látogatók igényes, komfortos körülmények között éljenek a létesítmények lehetőségeivel.

– Mindannyiunknak, akik a Velencei-tó térségének fejlesztésén dolgozunk, kiemelten fontos, hogy olyan korszerűsítéseket hajtsunk végre, amelyek érdemben járulhatnak hozzá a környék vonzerejének növeléséhez. Ezért örültünk, hogy a Kormány lehetőséget teremtett arra, hogy a tó öt hajóállomását olyan szintre fejlesszük, amely megfelel a lakosok és a turisták által támasztott igényeknek. A projekt révén jelentősen bővülnek a hajóállomások kínálta lehetőségek és a látogatók komfortérzete is számottevően fokozódik. A munkák szervesen beleillenek a Velencei-tó fejlesztési koncepciójába, amelynek az a célja, hogy ökoturisztikai szempontból újrapozicionáljuk a tóparti szolgáltatásokat és segítsük azok környezettudatos használatát, hozzáférhetőségét. Hitünk szerint mindezekkel a tó rehabilitációjához is hozzájárulhatunk, amelynek köszönhetően hamarabb helyreállhat az ökoszisztéma, beleértve a tó növény- és állatvilágát – fogalmazott Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, a Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács vezetője.

A közforgalmú kikötők korszerűsítésére a VVVTFT 275 737 800 forint forrást kapott a Kormánytól. Fontos megjegyezni, hogy a hajóállomások korszerűsítése előtt, szintén a „Velencei-tavi partfal komplex fenntartható rehabilitációja” projekt részeként hamarosan véget ér a térség kilenc vendégmólójának felújítása – a két munkafolyamat együttesen segíti elő, hogy a projektgazdák megőrizzék Magyarország harmadik legnagyobb tavának partmenti területeinek magas színvonalú természet-közeli állapotát, támogassák a tó környezettudatos rehabilitációját, valamint az Európai Unió Víz Keretirányelvének megfelelő jó ökológiai állapotát.


Utazás 2025 kiállítás: fókuszban a különleges élmények

Utazás 2025 kiállítás: fókuszban a különleges élmények 

Az idei évben különös figyelmet kap a Balaton négyévszakos turizmusa, míg a nemzetközi vendégek közül Szlovákia mutatkozik be különleges gasztronómiájával és kulturális örökségével.
 Most először: nemzetközi snowboard verseny Magyarországon

Most először: nemzetközi snowboard verseny Magyarországon 

Látványos nemzetközi snowboard-verseny, tökéletes hó és minden pályán zavartalan nyitvatartás várja a sízőket a hétvégén Mátraszentistvánon.
Hosszabb a balatoni STRAND Fesztivál, mint korábban

Hosszabb a balatoni STRAND Fesztivál, mint korábban 

Egy nappal hosszabb lesz a STRAND Fesztivál.
NGM: díjmentes marad a szálláshely-minősítés

NGM: díjmentes marad a szálláshely-minősítés 

Visszavonják a társadalmi egyeztetésre bocsátott rendelettervezetet, amely a szálláshely-minősítési tevékenységhez kapcsolódó igazgatási szolgáltatási díjak szabályozását célozta.
Sétálójeggyel nyit újra a szentendrei Skanzen

Sétálójeggyel nyit újra a szentendrei Skanzen 

A Skanzen házaiba ugyan még nem térhetünkk be, de sétálhatunk, túrázhatunk a Duna-Ipoly Nemzeti Parkhoz tartozó 75 hektáros területen.
Vegyes ízelítő a 2025-ös HoReCa Design Kiállítás választékából

Vegyes ízelítő a 2025-ös HoReCa Design Kiállítás választékából 

Az idei HoReCa Design Kiállítás, amely a Bútor, Lámpa, Dekor Kiállítás részeként látogatható, számtalan innovatív és különleges termékkel várja a szakmai érdeklődőket.
Csendes Olivér: a hazai turizmus idén is húzóágazat lehet

Csendes Olivér: a hazai turizmus idén is húzóágazat lehet 

Az Utazás kiállítás szakmai napján a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) szervezésében megrendezésre kerülő konferencián a hazai turizmus szereplői osztották meg tapasztalataikat.
Kicsi gazdák, nagy kalandok: egyedülálló farsang a múzeumban

Kicsi gazdák, nagy kalandok: egyedülálló farsang a múzeumban 

A Mezőgazdasági Múzeum szervezői egyedülálló farsangi kalandra hívják a családokat 2025. március 1-jén a Vajdahunyad várába. Egy napra gyermekeinkből lehet tehenész, lovász, gabonatermesztő vagy szatócsboltos.
PwC: erősödő bizalom a világgazdaságban, óvatos vállalati várakozások

PwC: erősödő bizalom a világgazdaságban, óvatos vállalati várakozások 

A hazai cégvezetők 70 százaléka számít globális gazdaság gyorsulására, 60 százalék a hazai gazdasággal kapcsolatban is optimistán nyilatkozott, míg saját vállalata növekedésében mindössze 39 százalék bízik.
Így zajlott a jubileumi BCEFW

Így zajlott a jubileumi BCEFW 

A Budapest Central European Fashion Week (BCEFW) az elmúlt években a régió egyik legjelentősebb divateseményévé vált, a 15. szezon pedig minden eddiginél színesebb programmal és új nemzetközi együttműködésekkel ünnepelte a közép-európai divatot február 10-16. között.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.