Még négy vidéki utazási vásár lesz idén

Idén két vidéki városban már rendeztek utazási kiállítást, márciusban és áprilisban pedig további négy városban lesz turisztikai börze. Azonban 2016-ban is van néhány olyan helyszín, ahol pár éve még tartottak expót, de ma már nem rendezik meg az eseményt.

Nyíregyházán már évek óta nem rendeznek utazási kiállítást, és idén sem lesz expó, de Győrben, Pécsett és Veszprémben sem lesz turisztikai vásár.

Kecskeméten és Szegeden egyidőben tartottak idén utazási kiállítást: mindkét megyeszékhelyen a február 26-27-i hévégén volt börze, Kecskeméten a Kecskeméti Kulturális és Konferencia Központban, míg Szegeden az Árkád Bevásárlóközpontban.

Új helyszínen a debreceni expó

Március 18-20. között 26. alkalommal tartja Utazás és Szabadidő 2016 Kiállítás és Vásár elnevezésű expóját Debrecen, amelyet új helyszínen, a Nagyerdei Stadion rendezvénytermében, a Hallban rendeznek meg. A helyszínváltoztatás oka, hogy az évek óta tervezett és látogatói igények alapján várva várt Debreceni Autó Kiállítással együtt tudják megrendezni az utazási börzét, melynek a Nagyerdei Stadion külső rendezvénytere ad helyet. A kiállítás és a kapcsolódó rendezvények látogatása 2016-ban is ingyenes lesz, illetve a Hajdú-Bihari Napló mellékleteként jelenik majd meg a vásár hivatalos utazási magazinja, a „Héthatáron innen és túl”. A 2015-ös évben megrendezett vásár a visszajelzések alapján egyértelműen nagy sikerrel zárult. Az ingyenes belépésnek, valamint a kapcsolódó rendezvényeknek, kísérő programoknak köszönhetően a látogatók száma egyértelmű növekedést mutatott a korábbi évekhez képest, és meghaladta a tízezer főt.

Bővebb információért kattintson ide!

50 kiállító Székesfehérváron

Székesfehérváron március 19-20. között rendezik meg az idei utazási kiállítást. A Hiemer Rendezvényközpontban két helyszínen, a bálteremben és a házasságkötő teremben közel 50 kiállító várja az érdeklődőket. Az utazási irodák, szállásadók, rendezvényszervezők egyre bővülő hazai és külföldi programjaikkal és a kiállításra időzített előfoglalási kedvezményeikkel várják a 4. Székesfehérvári Utazás és Szabadidő Kiállítás látogatóit. A kiállítást különféle szabadidősport-termékek és szolgáltatások, kísérő programok, bor-, pálinka- és ételkóstolók kínálata gazdagítja. A kiállítás megtekintése ingyenes, sőt a bálteremben minden látogató vásári tombolát kap. Nyitva tartás: szombaton és vasárnap, 10-től 17 óráig.

Bővebb információért kattintson ide!

Idén is világgá mehetünk Miskolcon

A Szerviz Iroda Kft. április 1-2. között huszonharmadik alkalommal rendezi meg Miskolcon az Észak-magyarországi régió legnagyobb idegenforgalmi kiállítását. Az expó külföldi díszvendége idén Igló és a Szlovák Paradicsom, belföldi díszvendége pedig Borsodnádasd, helyszíne az ITC Székház – Nemzetközi Kereskedelmi Központ (3530 Miskolc, Mindszent tér 1.).

Bővebb információért kattintson ide!

Utazási kiállítás és kézműves vásár Szolnokon

Az Aba-Novák Agóra Kulturális Központ és a Tourinform Szolnok Iroda szervezésében 2016. április 15-16. között rendezik meg az idei belföldi turisztikai kiállítást az Alföld szívében, Szolnokon. Az Agóra aulájában tekinthetők meg a turisztikai kiállítók standjai, a Hild téren pedig kézműves vásár várja a látogatókat. Megismerhetik turisztikai vállalkozások és utazási irodák, információs irodák, szálláshelyek és turisztikai attrakciók ajánlatait. A rendezvény látogatása ingyenes. Nyitva tartás: pénteken 11–18 óráig, szombaton 10–18 óráig.

Bővebb információért kattintson ide!


Flash Award: lezárult a jelentkezés, már bírálják a pályázatokat

Flash Award: lezárult a jelentkezés, már bírálják a pályázatokat 

Hatvanhárom pályázat érkezett a MaReSz idei versenyére.
Első önálló koncertjét adja Budapesten a skót sztárzenekar

Első önálló koncertjét adja Budapesten a skót sztárzenekar 

Június 11-én először lép fel önálló koncerttel Magyarországon a Biffy Clyro.
Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány

Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány 

A Győr-Moson-Sopron vármegyei Rábapordányban is találtak ragadós száj- és körömfájásban fertőzött szarvasmarhát.
Májusban jön a Budapest100

Májusban jön a Budapest100 

Rekordmennyiségű ház- és közösségi kert nyitja meg idén a kapuit.
Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban

Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban 

Izgalmas kalanddal várja a DinoPark KÖKI látogatóit a húsvéti ünnepek alatt.
Kényelmes megoldások kis lakásokba: a sarokkanapé

Kényelmes megoldások kis lakásokba: a sarokkanapé 

Az apró lakásokban gyakran megtapasztalható, hogy a hely kihasználása szinte művészetté válik.
Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok

Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok 

Két hétvége, négy rendezvény: tavaszi pezsgés Esztergomban.
Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba

Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba 

Húsvét a Madame Tussauds Budapestben: programok és új figurák várják a látogatókat.
A szendvicspanelek előnyei és lehetőségei a modern építészetben

A szendvicspanelek előnyei és lehetőségei a modern építészetben 

A modern építkezési gyakorlatokban a szendvicspanel technológia egyre népszerűbbé válik Magyarországon. Bár az Egyesült Államokban és más nyugati országokban már régóta előszeretettel használják ezt az építési metódust, hazánkban még sokan kételyekkel szemlélik. 
Nincs húsvét Tojás-kút nélkül

Nincs húsvét Tojás-kút nélkül 

Húsvét és tavaszi szünet Székesfehérváron.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.